Antalya od 8 790 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Antalya

   Mezinárodní letiště Antalya leží na pobřeží Středozemního moře a slouží především jako výchozí letiště do dovolenkových destinací Lara, Side, Alanya, Konakli a Kemer. Letiště se dvěma mezinárodními a jedním domácím terminálem leží přibližně 8 kilometrů od centra města.

   Informace o letišti Antalya

   Web www.antalya-airport.aero
   IATA AYT
   ICAO LTAI
   Místo Antalya, Turecko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 15:58, 04. 10. 2023
   Vzdálenost 1 976 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z a na letiště se můžete dostat dvěma autobusovými linkami.

   Linka 600: spojuje oba terminály, jezdí do centra města a k autobusovému nádraží Otogar. V provozu je 24 hodin denně v intervalech 20 až 30 minut. Cesta zabere přibližně 40 minut.

   Linka 800: spojuje oba terminály a obsluhuje celé pobřeží včetně oblíbeného letoviska Lara. Jezdí jednou za hodinu od 5:50 do 22:00 hodin.

   Jízdenka za jednu cestu stojí 7,50 TYR a je možné ji zakoupit v hotovosti u řidiče. U terminálu 2 je zastávka přímo před terminálem, u terminálu 1 je úplně vpravo pod označením D. Více informací o autobusové dopravě naleznete zde.

   Alternativou je cesta tramvají, která však staví pouze u terminálu 1. Jízdenky, které stojí 2,40 TYR lze zakoupit v automatu před zastávkou, platit můžete v hotovosti nebo kartou. Tramvaje jezdí v nepravidelném intervalu 20 až 60 minut a cesta do centra trvá 30 minut.

   Mezi jednotlivými terminály neexistuje veřejná doprava zdarma, využít můžete autobusy městské hromadné dopravy číslo 600 nebo 800 za 7,50 TYR.

   V případech, že je letenka součástí zájezdu od cestovní kanceláře, je obvykle u letiště přistaven autobus, který vás odveze do vaší destinace.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete restaurace, levnější rychlá občerstvení, kavárny a širokou škálu obchodů. Jsou zde informace, dětský koutek, bankomaty, směnárna, prostory pro kuřáky, lékařská služba, služba balení zavazadel (terminál 1 a 2) i skříňky na úschovu zavazadel (terminál 1). Wi-Fi připojení je zdarma. Letiště nabízí asistenční služby pro hůře pohyblivé osoby.

   Letenky

   Přímé lety z Prahy, které zajišťuje letecká společnost SmartWings, se pohybují kolem 9 000 Kč. Levnější letenky můžete sehnat od společností Turkish Airlines nebo Pegasus Airlines, které se pohybují kolem 5 000 až 6 000 Kč, je však potřeba počítat s přestupem v Istanbulu. V sezóně je možné narazit i na doprodeje charterových letenek cestovních kanceláří, v takovém případě se lze dostat na cenu kolem 3 000 Kč.

   Další informace, které se mohou hodit

   Pro samostatně cestující děti nabízí letiště asistenční službu, která je provede celým letištěm od letadla až po exit, kde si je může vyzvednout předem pověřená osoba.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu do Turecka

   Dobrý den, jak dlouho trvá doba letu do Turecka prosím? Letíme do Antalye. Je možné, že by byl let spojen z Prahy například s Brnem? Děkuji
   Tom_D
   Tom_D