Neapol od 3 550 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Neapol

   Mezinárodní letiště Naples, u nás známé spíše pod názvem Neapol, leží přibližně 6 kilometrů severozápadně od neapolské čtvrti Capodichino. Letiště slouží především nízkonákladovým aerolinkám a několika hlavním tradičním společnostem.

   Informace o letišti Neapol

   Web www.portal.gesac.it
   IATA NAP
   ICAO LIRN
   Místo Neapol, Itálie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 04:31, 23. 06. 2024
   Vzdálenost 1 024 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do přístavu a do centra města jezdí přímá autobusová linka společnosti Alibus, kterou se sem dostanete přibližně za půl hodiny. Autobusy jezdí od 6:00 do 23:40 v intervalu 15 až 20 minut. Jízdenka na 90 minut, která platí na veškeré MHD v Neapoli, stojí 4 EUR při nákupu předem (například obchod Sun Store) nebo 5 EUR při nákupu u řidiče.

   Chcete-li ušetřit nebo se jen dostat do okrajových částí Neapole, najdete 150 metrů od terminálu zastávku Ruffo di Calabria-Aeroporto, odkud jezdí autobusy C68 a 580. Cena základní jízdenky je 1,10 EUR, přestupní na 90 minut stojí 1,60 EUR. Ze zastávky lze pokračovat dalšími navazujícími spoji.

   Do okolních měst se dostanete se společnostmi Buonobus nebo Sita. Informace o jízdních řádech a cenách získáte na stránkách společností.

   Při dopravě do Neapole můžete využít také taxislužby, pro výlety do okolí si lze přímo na letišti zapůjčit osobní automobil.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete obchody s tradičními italskými potravinami, suvenýry a dalším spotřebním zbožím. Jsou zde restaurace, kavárny, rychlá občerstvení, bankomaty, směnárny, poštovní schránka, půjčovny automobilů, cestovní agentury, turistické informace, asistenční služby a zdravotnická služba. Wi-Fi připojení je na letišti neomezené a zdarma. Za 6 EUR si můžete zakoupit možnost přednostního odbavení.

   V prvním patře terminálu, poblíž bezpečnostních kontrol, si můžete uschovat zavazadla ve společné místnosti za 10 EUR na den nebo v soukromém boxu za 12 EUR na den. Zaplatíte-li si společně úschovnu zavazadel a přednostní odbavení, zaplatíte dohromady za obě služby 12 EUR při uložení zavazadel ve společné místnosti a 15 EUR při uložení zavazadel v soukromém boxu.

   Letenky

   Z Prahy, Vídně, Budapešti a Katovic se můžete do Neapole dostat velice levně díky společnostem easyJet a Wizz Air, které nabízí letenky již od 1 200 Kč za zpáteční let. V případě akčních nabídek může cena klesnout i pod 1 000 Kč. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je poměrně malé a odbavení tak zabere přibližně 10 minut. Terminál letiště je uzavřen od 24:00 do 3:30.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.