Korfu od 7 769 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Korfu

   Mezinárodní letiště Korfu, nazývané též Ioannis Kapodistrias, obsluhuje stejnojmenný řecký ostrov Korfu ve Středozemním moři. Letiště slouží především v době evropských prázdnin, kdy na ostrov míří návštěvníci za odpočinkem v oblíbených dovolenkových destinacích.

   Informace o letišti Korfu

   Web www.corfu-airport.com
   IATA CFU
   ICAO LGKR
   Místo Korfu, Řecko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 23:22, 20. 05. 2024
   Vzdálenost 1 248 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Skvělým způsobem, jak poznat celý ostrov, je zapůjčení osobního automobilu přímo na letišti. Seznam všech půjčoven naleznete zde.

   Nechcete-li si půjčovat automobil, můžete využít městský autobus linky číslo 15, který vás doveze přes centrum Korfu (zastávka San Rocco) až do přístavu, kde kotví výletní lodě. Cena jednosměrné jízdenky při nákupu předem (automaty, stánky) je 1,20 EUR, u řidiče 1,70 EUR. Lze si koupit také celodenní jízdenku za 5 EUR nebo balíček 10 + 1 jízdenka zdarma. Autobusy jezdí v pracovních dnech z přístavu od 7:20 do 21:50 a z letiště od 8:50 do 21:50. Podrobný jízdní řád spojení z letiště naleznete zde, z přístavu zde. Cesta do centra trvá přibližně 20 minut.

   Do centra se také dostanete soukromým taxi. Všechna auta by měla používat taxametr, cena jedné jízdy je kolem 10 EUR. Může být účtován příplatek za větší množství kufrů. Taxíkem se do centra dostanete za zhruba 10 minut.

   Do ostatních destinací na Korfu se dostanete autobusy Green buses, spojení lze vyhledávat na webu společnosti.

   Služby na letišti

   Na letišti je několik restaurací, duty free obchod, obchod se suvenýry a potřebami pro cestování, bankomaty, směnárna, půjčovny automobilů, služba první pomoci a informační služba. Připojení na Wi-Fi je dostupné zdarma.

   Letenky

   Na Korfu se z Prahy dostanete přímým letem s ČSA nebo Smartwings od 8 000 Kč za zpáteční letenku. Alternativou může být nákup zájezdu od cestovní kanceláře nebo odlet z některého z okolních letišť, např.:

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Budete-li mít na letišti více času, můžete se zajít podívat k přistávací dráze, která je vybudována na umělém poloostrově a lze se k ní dostat velice blízko.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu na Korfu

   Hezký den, jak dlouho trvá let na Korfu? Zajímá mě doba letu z letiště Praha. Jaké aerolinie tam prosím létají? A je některá, s kterou by byla délka… Zobrazit více
   Romana
   Romana