Kefalonie od 6 197 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Kefalonia

   Mezinárodní letiště, obsluhující řecký ostrov Kefalonie, leží na jihu ostrova u obce Minia, necelých 10 kilometrů od města Argostoli. Letiště slouží především v době evropských letních prázdnin, kdy na ostrov míří lidé za dovolenou na krásných plážích. V zimním období je provoz omezen na minimum.

   Informace o letišti Kefalonia

   Web kefaloniaairport.info
   IATA EFL
   ICAO LGKF
   Místo Kefalonie, Řecko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 05:08, 25. 07. 2024
   Vzdálenost 1 421 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Ideálním způsobem, jak prozkoumat všechny pláže i památky ostrova, je zapůjčení osobního automobilu přímo na letišti. Najdete zde půjčovny Hertz, Europcar, Kokolis Travel a Prima Motors.

   Využít můžete také služeb soukromé taxi služby. Fixní ceny do jednotlivých destinací jsou vždy nalepené na předních sklech aut, pro jistotu si ale cenu vždy ověřte předem. Částka se liší dle denní doby a sezóny, obvyklá cena do města Argostoli by měla být 15 až 20 EUR.

   Do všech důležitých destinací na ostrově jezdí autobusy společnosti Kefalonian buses. Jízdenku na autobus lze zakoupit přímo u řidiče. Všechny trasy a jízdní řád naleznete na webu společnosti.

   Služby na letišti

   Na letišti je kavárna/bar, obchod se suvenýry a šperky, duty free obchod, půjčovny automobilů, cestovní kanceláře, informace pro turisty, bankomat a zdravotnická služba. Wi-Fi připojení je na letišti zdarma.

   Letenky

   Na Kefalonii můžete z Prahy letět přímým letem se společnostmi ČSA nebo SmartWings, jejichž ceny za zpáteční letenku začínají na částce 7 000 Kč. S přestupem lze letět se společností Aegean Airlines, cena je však stejná jako u ČSA nebo SmartWings a let s přestupem tak využijete pouze v případě, že se budete chtít podívat i do Athén.

   Alternativou je zakoupení zájezdu od cestovní kanceláře, jehož cena se v případě akčních nabídek může rovnat ceně samotné letenky.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je malé a dobře přehledné. Otevírací doba letiště je od 6:30 do 23:30. Časy se mohou změnit dle letového řádu.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.