Londýn od 8 290 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Londýn Southend

   Mezinárodní letiště Southend leží 68 kilometrů od Londýna v hrabství Essex. Vzhledem ke stabilním povětrnostním podmínkám slouží také jako záložní letiště pro letadla, která nemohou z důvodu zhoršených podmínek přistát na hlavních londýnských letištích.

   Informace o letišti Londýn Southend

   Web www.southendairport.com
   IATA SEN
   ICAO EGMC
   Místo Londýn, Velká Británie
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 02:09, 20. 07. 2024
   Vzdálenost 968 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   • Do Southendu vlakem: ze zastávky u terminálu jezdí v intervalu 5 až 20 minut od 6:30 do 0:50 vlaky za cenu od 3,10 GBP. Cesta trvá 5 minut a lístek lze koupit předem online.
   • Do Southendu autobusem: linky 7 a 8 jezdí v intervalu 10 minut od 5:30 do 22:00 za 2 GBP. Zastávka je u hlavní silnice naproti terminálu a cesta trvá zhruba 15 minut.
   • Do Londýna: na stanici Liverpool Street jezdí vlaky v intervalu 15 až 20 minut, doba jízdy je 55 minut. S předstihem lze jízdenku koupit od 5 GBP, běžná cena je 16,70 GBP. První vlak ve 4:10, poslední ve 23:07.
   • Do Stanstedu a Chelmsfordu: linka autobusu X30 má zastávku vlevo od východu z terminálu. Autobusy jezdí každou hodinu a cesta trvá 60 až 90 minut. Jízdenka do Stanstedu stojí 18 GBP, do Chelmsfordu zaplatíte 8 GBP.

   Služby na letišti

   V hale je duty free obchod s širokou nabídkou zboží, několik kaváren, restaurací, občerstvení, obchod s denním tiskem, směnárna, bankomaty, poštovní schránka, místnosti pro matky s dětmi, půjčovny automobilů a hotel. Wi-Fi připojení je po registraci zdarma. V případě potřeby je k dispozici asistenční služba. Za 23,95 GBP pro dospělého a 12,95 GBP za dítě (v předprodeji 19,95 a 12,95 GBP) můžete odpočívat v klidu VIP salonku, v ceně je i malé občerstvení.

   Letenky

   Přímé lety z Prahy provozují společnosti Flybe a easyJet za ceny kolem 2 500 Kč. V akcích se ceny letenek mohou dostat i pod 1 500 Kč za zpáteční let. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Terminál letiště je otevřen denně od 04:00 do 00:00.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.