Londýn od 7 990 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   London Luton

   Mezinárodní letiště London Luton, které leží 55 kilometrů severně od Londýna, je čtvrtým největším letištěm v Británii. Slouží především nízkonákladovým aerolinkám v čele s easyJet a Wizzair.

   Informace o letišti London Luton

   Web www.london-luton.co.uk
   IATA LTN
   ICAO EGGW
   Místo Londýn, Velká Británie
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 09:36, 24. 06. 2024
   Vzdálenost 1 044 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do centra Londýna a na ostatní letiště se dopravíte vlaky nebo autobusy.

   Do centra Londýna vlakem: kyvadlovým autobusem, který jezdí zdarma každých 10 minut, se dostanete na vlakové nádraží, odkud jezdí v intervalu 8 až 20 minut vlaky do centra Londýna. Vlak je v provozu nonstop. Cena jízdenky, kterou lze zakoupit předem online, je 15,50 GBP a cesta trvá 50 až 60 minut.

   Do centra Londýna autobusem: autobusové linky společnosti easyBus jsou levnější, často však vzhledem k provozu delší variantou. Cesta do centra trvá při nízkém provozu 65 minut, při hustém provozu však může být mnohem delší. Jízdenky se dají v předprodeji koupit za 1,95 GBP, běžná cena je 5 – 6 GBP. Autobusy jezdí v intervalu 30 minut. Druhou možností jsou autobusy National Express, které jezdí v intervalu 30 minut na stanici Victoria a stojí od 7 GBP. Další možností jsou autobusy společnosti Terravision.

   Na letiště Heathrow: autobusy National Express jezdí v intervalu 50 minut za cenu od 20 GBP. Cesta trvá 80 až 100 minut.

   Na letiště Stansted: autobusy National Express jezdí v intervalu jedné až dvou hodin za cenu od 16 GBP. Cesta trvá přibližně hodinu.

   Na letiště Gatwick: autobusy National Express jezdí v intervalu 90 minut za cenu od 20 GBP. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny. Druhou možností je vlak ze stanice Luton Parkway, do které vás doveze kyvadlový autobus zdarma. Cesta trvá 2 hodiny a stojí 27,95 GBP.

   Vzhledem k častým dopravním zácpám doporučujeme vyhradit si na přestupy mezi jednotlivými letišti dostatečné množství času.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou obchody, restaurace, kavárny, rychlá občerstvení, bankomaty, směnárna, půjčovna automobilů a asistenční služba. Připojení na Wi-Fi je zdarma na 4 hodiny.

   Letenky

   Z Prahy, Košic, Katovic a Popradu se na letiště Londýn Luton dostaneme nejvýhodněji se společností Wizzair, který nabízí zpáteční letenky za běžnou cenu kolem 2 000 Kč. Často ale můžete narazit i na akční letenky kolem 500 Kč. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště se vzhledem k menší velikosti vyznačuje přehledností a rychlým odbavením.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.