Londýn od 8 599 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   London City

   Mezinárodní letiště, ležící v obytné zástavbě na pobřeží Temže, je známé krátkou přistávací dráhou, na které mohou přistávat pouze menší letadla s maximální kapacitou 100 osob. Letiště využívá jen 10 aerolinek na lety do 30 destinací.

   Informace o letišti London City

   Web www.londoncityairport.com
   IATA LCY
   ICAO EGLC
   Místo Londýn, Velká Británie
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 11:55, 25. 07. 2024
   Vzdálenost 1 012 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Od 5:00 do 0:30 hodin jsou v intervalu maximálně 10 minut v provozu linky metra a autobusy, kterými se dostanete do centra přibližně za 20 minut. Jízdenka při platbě kartou stojí 2,80 GBP (3,30 GBP v ranní špičce), cena v hotovosti je 4,90 GBP. Za celodenní jízdenku zaplatíte při platbě kartou 6,50 GBP.

   Nejrychlejší spojení je metrem Dockland Light Railway, které jezdí do Stratfordu, finanční čtvrti i centra města. Alternativou jsou autobusové linky 473 a 474. Linka 473 jezdí do Stratfordu, Plaistow a North Woolwich, linka 474 do Canning Town, Manor Park a East Ham.

   Služby na letišti

   Na letišti je pár restaurací, občerstvení a obchodů. Je zde poštovní schránka, směnárna a bankomaty, asistenční služba, dětský koutek a připojení na WI-Fi zdarma.

   Letenky

   Z Prahy létají na letiště London City přímým letem pouze British Airways s cenami kolem 4 000 Kč za zpáteční letenku. Lety jsou provozovány denně, s výjimkou soboty. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je v týdnu otevřeno od 5:30 do 22:00 hodin, v sobotu od 5:30 do 13:00 hodin a v neděli od 11:00 do 22:20 hodin.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.