Londýn od 8 090 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Londýn Stansted

   Třetí největší londýnské letiště leží přibližně v půlce cesty mezi Cambridgí a Londýnem. Operují zde především nízkonákladové společnosti, jednu ze svých základem zde má například irský Ryanair. Stansted byl původně vybudován americkou armádou jako základna pro bojová letadla a hrál významnou roli v bitvě o Normandii.

   Informace o letišti Londýn Stansted

   Web www.stanstedairport.com
   IATA STN
   ICAO EGSS
   Místo Londýn, Velká Británie
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 09:10, 23. 04. 2024
   Vzdálenost 1 003 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejlevnější variantou pro cestu do a z Londýna jsou autobusové linky společností easyBus, National Express a Terravision. Jízdenky se dají koupit od 1,95 liber, autobusy jezdí v intervalu 15 – 20 minut. Cesta z centra Londýna může trvat i více než 75 minut, počítejte tedy s dostatečnou časovou rezervou.

   Nejrychlejší je vlak Stansted Express, kterým se dostanete ze stanice Liverpool Street za 50 minut. Cena lístku začíná na ceně 8 liber a vlak jezdí v intervalu 15 až 20 minut.

   U autobusů i vlaků lze jízdenky kupovat předem. Jízdenku během jízdy nevyhazujte, může být kontrolována i při výstupu.

   Do Cambridge se dostanete autobusy National Express nebo vlaky Crosscountry. Do dalších měst v okolí jezdí v pravidelných intervalech autobusy, které zastavují přímo před terminálem.

   Na další londýnská letiště Heathrow, Gatwick a Luton se dostanete nejrychleji autobusy National Express, případně levnější alternativou přes centrum města společností easyBus a metrem. Vzhledem ke vzdálenostem a dopravě počítejte opět s dostatečnou časovou rezervou.

   Služby na letišti

   Letiště nabízí širokou škálu služeb od obchodů, kaváren, restaurací až po praktické služby jako je úschovna zavazadel, informace, bankomaty, směnárny, stanice pro dobíjení elektroniky i počítače pro práci. Na výběr je zde spousta autopůjčoven. Wi-Fi připojení je po registraci zdarma na 4 hodiny.

   Letenky

   Z Prahy a okolních měst jako jsou Norimberk, Linz, Budapešť, Krakov, Vratislav, Katovice, Brno a Ostrava létá výhradně společnost Ryanair. Z Prahy můžete navíc využít i easyJet. Ceny letenek se pohybují v rozmezí 1 000 až 2 000 Kč, v případě akčních nabídek lze i níže. Cena letenky záleží vždy na konkrétním dopravci, datu kdy chcete cestovat, i dni ve kterém letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je v časovém rozmezí 00:00 až 2:00 uzavřeno. V tranzitní zóně jezdí mezi jednotlivými gaty vláček zdarma. Vzhledem k převažující nízkonákladové dopravě a negarantovaným přestupům počítejte s přestupem kolem 2 hodin.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Ryanair ruší všechny lety z Pardubic do Londýna!

   Letecká společnost Ryanair zrušila od 1. červenec 2019 všechny lety z Pardubic do Londýna pro letní sezónu. Důvodem jsou současné problémy s letadly… Zobrazit více
   Dáša
   Dáša

   Letiště stansted londýn - cesta do centra

   dobrý den - prosím o pomoc, letím do londýna a mám vystupovat na tomto letišti. Dá se z něj nějak levně dostat do centra? Nerad bych za dopravu dával… Zobrazit více
   anonym
   anonym