Řím od 5 890 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Řím Ciampino

   Menší ze dvou římských letišť se nachází přibližně 12 kilometrů jihovýchodně od centra Říma. Letiště slouží nejen pro soukromé, ale i pro komerční a vojenské lety. Svojí základnu zde mají nízkonákladové aerolinky Ryanair a WizzAir.

   Informace o letišti Řím Ciampino

   Web www.ciampino-airport.info
   IATA CIA
   ICAO LIRA
   Místo Řím, Itálie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 08:26, 24. 06. 2024
   Vzdálenost 932 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Pro cestu na a z letiště lze využít rychlejší a dražší cestu autobusem nebo levnější variantu kombinací veřejný autobus plus metro.

   Přímé a rychlejší autobusy k nádraží Termini

   • Terravision jezdí v intervalech 15 až 60 minut v čase od 4:15 do 0:00 hodin. Cesta trvá přibližně 45 minut a stojí 5 EUR za jednosměrnou a 9 EUR za zpáteční jízdenku. Lístek lze zakoupit předem online nebo na letišti kousek od zastávky.
   • Rome Airport bus jezdí v intervalech 30 až 60 minut v čase od 4:00 do 0:00 hodin. Cesta trvá přibližně 45 minut a stojí 4,90 EUR za jednosměrnou a 8,90 EUR za zpáteční jízdenku. Lístek lze zakoupit předem online nebo u řidiče.
   • Sit Bus Shuttle jezdí v intervalech 30 až 60 minut v čase od 4:45 do 0:00 hodin. Cesta trvá přibližně 45 minut a stojí 5 EUR za jednosměrnou a 9 EUR za zpáteční jízdenku. Lístek lze zakoupit předem online nebo na letišti kousek od zastávky.

   Levnější varianty

   • Autobusová linka 720 jezdí v intervalu 20 až 30 minut na zastávku metra B Laurentina.
   • Autobusová linka 520 jezdí v intervalu 15 až 30 minut na zastávku metra A Cinnecitá a Subaugusta.

   Cesta hromadnou dopravou do centra Říma bude trvat přibližně 75 minut. Rychlejší je autobus číslo 520 v kombinaci s metrem A. Obě linky jezdí od 5:30 do 3:30. Jsou tak alternativou i pro noční přesuny. Cena přestupní jízdenky na 100 minut je 1,50 EUR. Můžete si koupit také jednodenní lístek za 7 EUR, dvoudenní za 12,50 EUR nebo třídenní za 18 EUR.

   Potřebujete-li se dostat na letiště Fiumicino, musíte kvůli neexistujícímu přímému spojení nejprve do centra města na hlavní nádraží Termini viz. popis výše.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou obchody, restaurace, směnárna, bankomat a turistické informace. Je zde také zdravotní služba a půjčovny automobilů. Wi-Fi připojení je zdarma, ne však příliš kvalitní.

   Letenky

   Letiště Ciampino obsluhují výhradně nízkonákladové společnosti Ryanair a WizzAir, díky kterým se do Říma dostaneme z Prahy, Bratislavy nebo Katovic za ceny kolem 1 500 Kč za zpáteční letenku. Výjimkou nejsou ani akční lety kolem 700 Kč za zpáteční let. Cena letenky vždy závisí na konkrétní společnosti, datu kdy chcete letět a předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Máte-li přílet/odlet na letiště Ciampino a následně odlet/přílet z letiště Fiumicino, vyhraďte si na přestup alespoň 4 hodiny. Letiště je zavřeno od 00:30 do 4:30 hodin.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Silvestr v cizině

   Ahoj, zahlédla jsem dnes letenky do Říma kolem období Silvestra a přišlo mi to zajímavé. Docela přemýšlím si někam zaletět a strávit letos Silvestr… Zobrazit více
   Ovča
   Ovča