Řím od 2 418 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Řím Fiumicino

   Mezinárodní letiště leží 34 kilometrů od centra Říma a bývá nazýváno také letiště Leonarda da Vinci. Se svými čtyřmi terminály a množstvím odbavených cestujících je jedním z nejrušnějších letišť v Evropě. Je také častým přestupním bodem pro lety do Asie, Afriky a Severní a Jižní Ameriky.

   Informace o letišti Řím Fiumicino

   Web www.adr.it
   IATA FCO
   ICAO LIRF
   Místo Řím, Itálie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 19:40, 22. 03. 2023
   Vzdálenost 936 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Pro dopravu na a z letiště lze využít vlaky nebo autobusy.

   Vlak Leonardo Express jezdí za cenu 14 EUR na hlavní nádraží Termini. Vlaky jezdí v intervalu 15 až 30 minut a cesta na Termini trvá 32 minut.

   Vlak Regionale jezdí za cenu 8 EUR na nádraží Tiburtina a zastavuje na více zastávkách. Cesta trvá zhruba 45 minut a interval mezi odjezdy je přibližně 15 minut.

   Jízdenky lze zakoupit v automatu nebo na kase, platit můžete v hotovosti nebo kartou. Více informací o vlacích naleznete na stránkách Trenitalia.

   Pro cesty do centra lze využít také autobusových linek společností Terravision, Atral-Schiaffini, T.A.M. a Sit Bus Shuttle. Ceny se pohybují od 5 do 8,90 EUR. Zastávka autobusů je po pravé straně terminálu číslo 3. Autobusy jezdí v pravidelných intervalech od 4:30 do 00:30 hodin a jedou 45 až 60 minut.

   Nejlevnější jsou autobusy společnosti Cotral, které stojí 3,50 EUR a jezdí jednou za hodinu od 5:30 do 21:00 hodin. Za 60 až 90 minut se s nimi dostanete na zastávku metra B Eur Magliana nebo metra A Cornelia. Lístky lze koupit v příletové hale ve snack baru za výdejem zavazadel.

   Výše uvedenými autobusy se z letiště dostanete také do bližších i vzdálenějších měst. Potřebujete-li se dostat na letiště Ciampino, musíte kvůli neexistujícímu přímému spojení nejprve do centra města na hlavní nádraží Termini viz. popis výše.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete obchody, restaurace, kavárny, lékárnu, zdravotnickou službu, bankomaty, směnárny, poštu, kuřácké místnosti a dětské koutky. Jsou zde turistické informace s faxy a kopírovacími službami i asistenční služba pro děti a hůře pohyblivé osoby. Wi-Fi připojení je neomezené a zdarma. Úschovna zavazadel se nachází v příletové hale terminálu 3 a stojí 6 EUR na 24 hodin.

   Letenky

   S nízkonákladovu společností Vueling se dostanete do Říma za ceny kolem 2 000 Kč. Kromě Vuelingu létají z Prahy také ČSA a Alitalia, z Vídně Eurowings, Niki a Vueling. Levnější letenky můžete najít na druhé římské letiště Flumicino, které je sídlem nízkonákladových společností Wizzair a Ryanair.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je otevřeno 24 hodin denně, při pokusu o přespání budete ale pravděpodobně vykázáni policií. Pro přestup mezi terminály 1,2 a 3 budete potřebovat přibližně 40 minut, přestupujete-li do terminálu pět, budete potřebovat 50 minut. Na přestup mezi letišti Fiumicino a Ciampino si vyhraďte alespoň 4 hodiny.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Letiště Řím-Fiumicino - doprava na nádraží Termini

   Ahoj všem, jaký je nejlevnější způsob dopravy z letiště Řím-Fiumicino na nádraží Termini? Děkuji.
   Kristýna
   Kristýna