Nice od 2 859 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Nice Côte d'Azur

   Mezinárodní letiště, ležící 7 kilometrů západně od Nice, je třetím největším letištěm ve Francii. Obsluhuje nejen Azurové pobřeží, ale také nedaleké Monako, pro které je státním letištěm. Svojí základnu zde mají aerolinky Air France a easyJet.

   Informace o letišti Nice Côte d'Azur

   Web www.nice.aeroport.fr
   IATA NCE
   ICAO LFMN
   Místo Nice, Francie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 21:42, 23. 04. 2024
   Vzdálenost 894 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Jedním z oblíbených a častých způsobů, jak se dostat nejen z letiště, ale také procestovat Azurové pobřeží, je zapůjčení osobního automobilu přímo na letišti.

   Nechcete-li si půjčovat automobil, dostanete se do centra Nice autobusy linek 98 a 99 za 6 EUR za jednu cestu. Linka č. 99 je expresní, cestu do centra ujede za 15 minut. Jezdí od 8:00 do 21:00 v intervalu 30 minut. Linka 98 jezdí od 5:00 do 21:00 v intervalu zhruba 20 minut a cestu do centra ujede přibližně za 35 minut. V noci, od 21:00 do 1:00, jezdí autobus linky N4.

   Chcete-li jet z letiště levněji, nevyužívejte letištní linky, ale dojděte na zastávku Aeroport-Promenade (zhruba 100 metrů od letiště na hlavní silnici), odkud jezdí do Nice za 1,50 EUR autobusy linek 23, 52, 59, 70 a 94.

   Pro cesty do vzdálenějších destinací můžete využít autobusy společností Flixbus, Isilines a Ouibus. Další informace pro cesty do Nice okolí naleznete na webu letiště zde.

   K cestě na a z letiště můžete využít také soukromé taxi služby. Ceny jízdného do Marseille a okolí naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti je celá řada obchodů s módou, kosmetikou, suvenýry, vínem i tradičními francouzskými specialitami. Najdete zde bankomaty, směnárny, turistické informace, půjčovny automobilů, zdravotní službu a lékárnu. K Wi-Fi se můžete připojit na neomezenou dobu zdarma pomocí sítě NiceAirportFreeWifi. Za 14 EUR na den můžete využít úschovnu zavazadel na terminálu jedna. V terminálu 1 je business centrum, které má 8 menších zasedacích místností a jeden velký konferenční sál s kapacitou až 250 osob.

   Letenky

   Přímé lety z Prahy do Nice provozují ČSA nebo Smart Wings, s přestupem můžete letět například se společností Lufthansa. Cena zpáteční letenky začíná na ceně kolem 4 000 Kč, přičemž v sezóně může být i vyšší, naopak v akcích a mimo sezónu lze najít i lepší ceny. Sháníte-li co nejlevnější letenku, může pro vás být alternativou let do Marseille se společností Volotea, která pravidelně nabízí akční letenky, jejichž cena se pohybuje kolem 300 Kč za zpáteční letenku.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má dva terminály pro osobní přepravu a jeden pro nákladní dopravu. Mezi terminály i parkovištěm jezdí kyvadlový autobus zdarma. Pro přestup v rámci jednoho terminálu vám bude stačit 30 minut, na přestup mezi dvěma terminály si vyhraďte 1,5 hodiny. Terminál 1 je otevřený nonstop, terminál 2 se zavírá od 1:00 do 4:30.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.