Soluň od 5 299 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Soluň

   Třetí největší řecké letiště bylo otevřeno roku 1930. Letiště ležící 13 kilometrů jižně od Bílé věže ve městě Termi je důležitým dopravním uzlem pro severní Řecko a Chalkidiki. Jedny ze svých základen zde mají nízkonákladová společnost Ryanair a řecká národní aerolinka Aegean Airlines. 

   Informace o letišti Soluň

   Web www.thessalonikiairport.com
   IATA SKG
   ICAO LGTS
   Místo Soluň, Řecko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 04:58, 07. 12. 2021
   Vzdálenost 1 263 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Pro dopravu do Soluně a za poznáváním řeckých památek si můžete přímo na letišti zapůjčit osobní automobil.

   Využít lze také soukromých taxi služeb, cesta z letiště do centra Soluně stojí 12 – 15 EUR.

   Nejlevnější variantou cesty do Soluně je autobus linky 78, který odjíždí z letiště každých 45 minut. Doba jízdy do centra je 45 minut a za jízdné zaplatíte 0,60 EUR.

   Služby na letišti

   Na letišti je dostatečný počet restaurací, kaváren i rychlých občerstvení. Většina restaurací nabízí připojení na Wi-Fi. Na letišti naleznete také obchody se suvenýry i spotřebním zbožím, bankomaty, směnárny, turistické informace, ztráty a nálezy a půjčovny automobilů. Parkovat lze na přilehlém parkovišti, které má i vyhrazená místa pro vozíčkáře.

   Letenky

   Z Prahy do Soluně můžete letět se společnostmi Ryanair, Aegean Airlines, SmartWings nebo ČSA. Běžná cena letenek se v hlavní turistické sezoně pohybuje od 5 000 Kč výše. Většina společností nabízí lety s přestupem, bez přestupu můžete letět pouze se SmartWings. Levnější cenu letenek dokáže nabídnout v akcích Ryanair, většinou se však jedná o odlety z okolních zemí. Při nákupu letenky v akci tak nezapomeňte zohlednit i cenu dopravy na vzdálenější letiště, případně náklady za ubytování.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Jaká je délka letu Praha Soluň?

   Jaká prosím délka letu Praha - Soluň? Beru jisté léky a nechci je brát na palubě, tak bych chtěl vědět, jak dlouho trvá let. Jestli ta doba půjde… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna

   Ryanair otevře dvě nové linky z Prahy do Řecka!

   Letecká nízkonákladová společnost Ryanair zprovozní od letního letové řádu dvě nové linky do Soluně a na Rhodos. Do každé destinace bude létat… Zobrazit více
   Dáša
   Dáša

   Levně letecky do Řecka

   Dobrý den,chci se zeptat jak se nejčastěji dostáváte do řecka? Autem či letadlem? Máme v řecku příbuzné, chystáme se tam jako čtyřčlenná rodina letět… Zobrazit více
   Tom_D
   Tom_D