New York City od 27 733 Kč
Zobrazit zájezdy

6 míst v New Yorku, aneb co musíte vidět při jeho návštěvě

6 míst v New Yorku, aneb co musíte vidět při jeho návštěvě

The Big Apple, tedy velké jablko, jak se New Yorku přezdívá. Mnozí ho označují za nejkrásnější místo USA a nedají na něj dopustit. Bez nadsázky je to tavící kotel všech možných ras, národností, který nadchne zejména milovníky multikulturní společnosti. Kam byste se při své návštěvě měli podívat?

Socha svobody

Na konci 19. století Sochu Svobody zde, na jih od Manhattanu na Ostrově svobody postavili Francouzi. Pod autorstvím je podepsán jistý Gustav Eiffel, ano slavný tvůrce Eiffelovy věže. Počítejte ale s tím, že na trajekt na Ostrov svobody jsou pořádné fronty – klidně můžete čekat i několik hodin.

Vyhlídka na Empire State Building

Vidět svět z výšky mrakodrapů můžete na slavné Empire State Building. Zaplatíte vstup ve výši cca 20 dolarů a už se vezete nahoru do 102. patra. Panorama celého města teď máte před sebou jako na dlani. Ovšem nic pro ty, kteří trpí závratí – stojíte na otevřené terase.

Nefalšovaný čínský svět

Pověstná je newyorská čínská čtvrť, a když už tady budete, nezapomeňte ji navštívit. Nachází se v samém srdci města. Najednou budete mít pocit, že jste ve skutečné opravdové Číně a je to tak. Všude písmo „rozsypaný čaj“ a když někoho v Chinatown oslovíte anglicky, možná nebude vědět, co chcete…

Bohemian Hall aneb české stopy

Co byste to byli za vlastence, kdybyste se nepídili po tom, jestli i Češi zanechali v tomhle gigantickém mnohonárodnostní guláši nějaké své stopy. Ano, je. Například v Queensu v oblasti Astorie najdete restauraci Bohemian Hall & Beer Garden s obrovskou zahradou.

Koupání i dobrá zábava

Nezapomeňte, že New York je město na pobřeží a i tady se můžete koupat. Vyrazte na pláž na populární Coney Island Beach v Brooklynu. Narazíte zde i na obří lunapark a spoustu restaurací. Konají se zde různé festivaly. Nuda tady rozhodně nehrozí, budete se dobře bavit.

Památník dvojčat

Na závěr smutná připomínka- Památník WTC. Najdete ho na jihu Manhattanu, hned vedle nově postavených dvojčat. Můžete navštívit muzeum připomínající tragédii z 11. září 2001. Kromě fotografií tu najdete i artefakty z místa, například pistoli pracovníka ochranky zatavenou do betonu.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů