USA od 35 239 Kč
Zobrazit zájezdy

7 neuvěřitelných ostrovů, kde vládnou zvířata

7 neuvěřitelných ostrovů, kde vládnou zvířata

Ne všechna místa na Zemi jsou ovládána pouze lidmi. Těchto sedm ostrovů po celém světě je toho jasným důkazem. Podívejte se, kde vládnou kočky, prasata, králíci nebo ovce. Mnoho z nich leží v turistických oblastech, a tak není problém se za zvířaty vypravit a strávit s nimi příjemný den. Mimochodem, věděli jste, že hlazení zvířat vyvolává závislost?

Prasečí ostrov, Bahamy

Prasečí ostrov neboli Big Major Cay je místem, kde můžete potkat až 40 prasat, která si vesele plavou v křišťálově průzračné vodě. I kvůli nim se sem sjíždějí turisté z celého světa, aby si s nimi mohli zaplavat a vyfotit si je. A nemusíte ani doplout přímo ke břehu, prasátka si ochotně pro pamlsek doplují až k vám. O tom, jak se sem čuníci dostali, koluje hned několik legend. Jedna z nich říká, že sem byli umístěni úmyslně k přilákání turistů.

Kočičí ostrov, Japonsko

Zhruba hodinu cesty na východ od největšího japonského ostrova Honšú omývá Tichý oceán Tashirojimu – rozlohou nevelký ostrov, který se stal rájem pro kočky. Opravdu, kočky jsou tu velmi dobře živené, protože je místní uctívají téměř jako božstvo. Původně sem tyhle chlupaté vrnící kuličky byly dovezeny, aby hubily škůdce na morušových farmách. Kočky tu ale neměly žádné přirozené nepřátele, a tak se rychle přemnožily. Velmi rychle si místní omotaly kolem drápku, a tak není divu, že tu najdete až 50 kočičích památníků, kočičí svatyni, domy ve tvaru kočičích hlav a štíty střech ve tvaru kočičích oušek. A co na to psi? Těm je sem samozřejmě vstup zakázán!

Králičí ostrov, Japonsko

A máme tu opět Japonsko a tentokrát je to ostrov Okunošima plný roztomilých králíků. Najdete ho východně od Hirošimy, asi 15 minut cesty trajektem. No řekněte, co může být lepšího na pocuchané nervy, než 1 000 heboučkých králíčků, kteří se od vás nechají nakrmit přímo z ruky. Můžete tu tak strávit celé odpoledne relaxováním v krásné přírodě a pozorováním hopsajících ušáků. A jak se tu vlastně vzali? To už bohužel tak veselé není. Během 2. světové války tu totiž stávalo chemické výzkumné středisko, kde se vyráběl yperit neboli hořčičný plyn, který se zřejmě testoval právě na králících dovezených z Evropy.

Opičí prales v Ubudu, Bali

Sacred Monkey Forest neboli Opičí prales se nachází uprostřed města Ubudu na Bali. Čeká vás zde procházka džunglí mezi tropickými stromy, během níž můžete vidět až 600 makaků jávských, kteří jsou tu z náboženských důvodů přísně chráněni. Na blaho opic tu dohlíží místní hlídači. Rozhodně jim nikdo nesmí ubližovat ani je rozrušovat, opice však mohou cokoliv. Určitě si tedy dávejte velmi dobrý pozor na své věci. Makakové jsou velmi zdatní zloději. Součástí areálu jsou i tři chrámy ze 14. století a mnoho zajímavých soch s motivy bohů, draků a samozřejmě opic.

Jelení ostrov, Bali

Jelení ostrov neboli ostrov Menjangan je místem kam každé jaro připlouvají jeleni ze skoro 2 km vzdáleného Bali. Ostrov je přírodní rezervací, nenajdete tu tedy žádné ubytování. Zato se tu nachází krásné bílé pláže, modrozelené laguny, jeskyně a nejkrásnější korálové útesy, které lákají k potápění nebo šnorchlování (zajímavý je rovněž vrak obchodní lodi z 19. století). V období dešťů tu navíc můžete spatřit žraloky, velké barakudy a želvy.

Ostrov poníků, USA

Ostrov Assateague ve státě Maryland láká na stáda divokých poníků, která tu můžete vidět na plážích, ale i silnicích. Poníků zde žije více než 300 a jejich předci prý ostrov obývali již v 17. století. Nejzajímavější událostí je „Chincoteague Pony Swim“, kdy se stovky poníků přemisťují na sousední ostrov Chincoteague, přičemž musí uplavat nemalou vzdálenost. Není divu, že tato zajímavá událost každoročně přiláká až 40 000 turistů.

Faerské ostrovy neboli Ovčí ostrovy, Dánsko

Faerské ostrovy (dánsky Færøerne, znamená Ovčí ostrovy) se nacházejí v polovině cesty mezi Islandem a Norskem. Zatímco lidí zde žije kolem 50 000, ovcí je zhruba 80 000 a jsou doslova všude – na pastvinách, kopcích, silnicích, někdy lezou i do domů. Na ostrovech žily ještě před příchodem Vikingů a daří se jim tady více než dobře. Zajímavostí je, že před několika lety pomocí zvířat obyvatelé dokonce fotili krajinu v rámci projektu „Sheep View“. Na hřbety jim připevnili pomocí speciálních popruhů 360stupňovou kameru, ta pak zaznamenávala vše kolem. Dělo se tak z důvodu, že místní byli zklamaní, že společnost Google tak trochu opomíjela tyto malebné ostrůvky v rámci služby Street View.


Komentáře

jaruš
čerstvý příchozí
jaruš
před 4 lety
jaruš
před 4 lety

Jsou to skutečně zajímavé destinace. Určitě by stálo za to je vidět.

Ovča
věrný člen
Ovča
před 4 lety
Ovča
před 4 lety

Na Faerských ostrovech jsem byla loni. A co se týče ovcí, tak je bylo třeba přímo hledat. Žádné stádo, spíše jen tak roztroušené po jednom. Tolik ovcí, tak blízko sebe, jako je na ilustrační fotce, jsem tam neviděla za celý týden. I známí, kteří viděli mé fotky, přemýšlei, kde ty ovečky josu, že nikde žádné nejsou. Že by nám někde ovečka přeběhla přes cetu? To skutečně ne.

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 4 lety
Gustawka
před 4 lety

určitě by bylo velice zajímavé vidět

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů