Řím od 6 290 Kč
Zobrazit zájezdy

7 míst, která musíte navštívit v prosinci

7 míst, která musíte navštívit v prosinci

Prosinec je obdobím, kdy jsou ulice i obchody vyzdobeny a připraveny pro nadcházející vánoční období. Zároveň všichni cestovatelé vědí, že první polovina prosince je skvělou příležitostí k cestování. Letecké společnosti i hotely se totiž předhánějí se skvělými nabídkami. Objevte s námi sedm míst, která musíte navštívit v prosinci.

Vídeň, Rakousko

Návštěva Vídně se může stát zážitkem na celý život. Při pohledu na kouzelné vánoční trhy, slavnostně zdobené paláce, útulné kavárny a restaurace vypadá tamní atmosféra jako v holywoodském filmu. Mezi nejzajímavější trhy patří určitě ten přímo před radnicí, který je pozoruhodný svým obrovským stromem, kluzištěm, kolotočem a vlakem taženým soby. Najdete zde vynikající svařené víno, perník, pečené kaštany a různé regionální občerstvení.

Trh ve Spittelbergu, který stojí uprostřed krásných městských domů a úzkých uliček plných barů, restaurací a galerií je skvělým místem pro popíjení šampaňského a návštěvu mnoha obchodů. Tohoto trhu se účastní více než sto prodejců z celého světa. Navštívit ho můžete v období mezi 15. – 23. prosincem. Kulturní program je zaměřen především na lidová řemesla. V srdci města se nachází nádherný hotel Grand Ferdinand, který je perfektní základnou pro poznávání Vídně.

Edinburgh, Skotsko

Okouzlující město, které můžete navštívit kdykoliv během roku, se v prosinci stává mimořádně slavnostním. Procházka dlážděnými ulicemi vás vezme zpátky do středověku, kdy se přímo v centru města prodávali ovce, dobytek a zrní. Dnes na Royal Mile najdete spíše kavárny, obchody a muzea. Vánoční trhy v evropském stylu si užijete v zahradách Princess Street Gardens a George Street. K vidění jsou tu tradiční řemesla, vánoční předměty, jídlo i nápoje na zahřátí. Ze skotských jídel si určitě nenechte ujít rybářskou polévku zvanou “Cullen skink” nebo národní jídlo Haggis. Mezi další skotské speciality samozřejmě patří whisky nebo káva.

Zavítat můžete do historického hotelu Baltimor. Mezi hosty, kteří tento hotel navštívili, byl například Sean Connery nebo JK Rowling, která dokončila jednu z posledních knih Harryho Pottera právě v jednom z apartmá tohoto hotelu.

Řím, Itálie

Pokud navštívíte Řím mimo sezónu, budete příjemně překvapeni tím, jaký klid tu je, a jak příznivé ceny jsou mimo hlavní období. Historie tu dýchá doslova z každého místa, které navštívíte. Během zimy se teploty téměř nikdy nepohybují pod bodem mrazu. V prosinci se obvykle můžete těšit na více než deset stupňů a téměř žádný sníh, ten se v Římě vyskytuje zřídkakdy.

Pokud vás zastihne nějaký ten déšť, využijte možnosti navštívit alespoň některé z mnoha památek. Například Vatikánské muzeum, Sixtinskou kapli, baziliku Sv. Petra a muzea, která jsou v letní sezóně plná turistů. I bez davů se vyplatí si dopředu rezervovat společnost City Wonders nebo Access Italy, které vám zajistí vstup bez čekání, profesionálního průvodce a výhodnější vstupné. Nehledě na počasí samozřejmě nesmíte vynechat ani Koloseum a Fontánu di Trevi.

Během Vánoc jsou všechny ulice pěkně vyzdobené, na mnoha místech najdete jesličky a na trzích můžete pořídit drobné vánoční dárky.

Jídlo je vždy jedním z největších potěšení na cestách, obzvláště to italské si jistě zamilujete, a proto si nenechte ujít špagety Carbonara, sezónní Panettone nebo horkou čokoládu. Jen pár kroků od Pantheonu se nachází krásný hotel Pantheon Iconic Rome se střešní terasou, který můžete využít pro svůj odpočinek.

Tromso, Norsko

Norské pobřežní město Tromso se stává v prosinci okouzlující krajinou divů. Polární noce, kdy vůbec není slunce, jsou příležitostí jak se stát svědkem polární záře. Pro další úžasný výhled se vydejte lanovkou nebo dobrodružnou trasou do Floyy s výhledem na město Tromso, Fjordy a ostatní hory. Zažijte divočinu v Tromso na vlastní kůži na psích saních nebo pronásledujte zářící noční oblohu. Zima je také ideálním obdobím pro sledování velryb. Ať už jste lyžař začátečník nebo profesionál, v Tromso si přijde na své každý. Je zde velmi mnoho možností sjezdového i běžeckého lyžování.

Určitě si nenechte ujít procházku po Storage Street, budete ohromeni množství kaváren, restaurací, hospůdek, obchodů s uměleckými díly a výrobky místních řemeslníků. Olhallen beer hall je nejstarší hospoda v Tromso, založená roku 1928. Může se pochlubit nejdelší pivní věží v Evropě a malým pivovarem. Každý prosinec zde vaří své vlastní vánoční pivo.

New York, USA

Město, které nikdy nespí. Kdo by mohl odolat návštěvě New Yorku v tom nejkrásnějším období, kdy se všechny ulice třpytí a koledy zní ze všech stran. Jistě si každý pamatuje slavné Rockefellerovo centrum a neméně slavný vánoční strom, ověšený více než 50 000 žárovkami. Bruslit se raději vydejte na vzdálenější Wollmanovo kluziště do Central Parku, které je mnohem větší a zároveň levnější. Vstupné vychází přibližně 11 dolarů ve všední dny a 18 dolarů o víkendu. Atmosféra zamrzlého parku vás jistě okouzlí mnohem více než mezi ulicemi Manhattanu.

Metropole nabízí i další jedinečné atrakce, které jsou k vidění pouze po několik týdnů. Všechny výlohy září a nákupy v New Yorku se stávají lákadlem pro turisty z celého světa. Určitě si zajděte do některého z nákupních center, která se doslova předhánějí s vánoční výzdobou. Známý obchodní dům Macy´s se tradičně na několik týdnů promění v takzvaný Santaland – kouzelnou vesničku plnou vánočních stromečků, elfů s miniaturní železnicí s jezdícími mašinkami.

Toužíte vidět na vlastní oči slavný silvestr na Times Square? Vyplatí se přijít alespoň s 24hodinovým předstihem, protože prostory náměstí nejsou neomezené. Pokud nejste fanoušky hromadných tlačenic, vydejte se například na Brooklyn Bridge, starý most spojující čtvrtě Brooklyn a Manhattan. Jedná se o jedno z nejkrásnějších míst New Yorku.

Phuket, Thajsko

Tento oblíbený ostrov v Andamanském moři se může chlubit horami, deštnými pralesy, bílými písčitými plážemi a řadou hotelů od levných až po ty luxusní. Velmi oblíbené jsou tu vodní sporty, šnorchlování a potápění mezi korálovými útesy a barevnými rybami. Všudypřítomné výletní lodě vás zavezou mezi nedaleké ostrovy a vápencové útesy vycházející přímo z moře. Kochat se jistě budete fascinující přírodou a vaší pozornosti neunikne ani několika metrová bílá mramorová socha “Velkého Buddhy” na vrcholu kopců Nakkerd, která je viditelná i z opravdu velké vzdálenosti a budí impozantní dojem.

Na ostrově Phuket se nachází mnoho památníků, chrámů, muzeí a budov starého města, které poskytují důkazy o historii tohoto ostrova.

Pokud máte rádi rušný noční život, vydejte se na Bangla Road na pláži Patong, kde to doslova překypuje restauracemi, hospodami, open air kavárnami a pouličními umělci. Phuketské pláže jsou největším lákadlem pro mnoho turistů, najdete zde místa pro slunění a koupání. Luxusní vily přímo na pláži nabízí ubytování, stravování nebo například možnost zahrát si golf či tenis.

Cartagena, Columbie

Teplé počasí, karibské pláže a fascinující historie přitahují návštěvníky z celého světa. I během prosince se zde ohřejete v příjemných 30 stupních. Cartagena je starým přístavním městem ze 16. století, při procházkách ulicemi uvidíte původní španělskou koloniální architekturu mísící se s novými restauracemi, restaurovanými domy a hostinci.

Od jídel na ulici až po luxusní restaurace, Cartagena nabízí to nejlepší z místních mořských plodů, masa a čerstvého ovoce. I zde najdete v prosinci téměř ve všech ulicích vánoční dekorace a mnoho barevných světel. Nezapomeňte si odsud dovézt alespoň malý suvenýr na památku, protože Kolumbie je dodavatelem více než 90 % světové objemu smaragdů a kvalitních klenotů ze spolehlivých zdrojů.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů