Barcelona od 10 399 Kč
Zobrazit zájezdy

7 tipů na jednodenní výlety z Barcelony

7 tipů na jednodenní výlety z Barcelony

Barcelona je proslulým katalánským letoviskem. Kdo by neznal slavný chrám Sagrada Familia, nádherné středomořské pláže, světoznámá muzea a další legendární stavby, jež v sobě nesou odkaz jednoho z největších umělců své doby – architekta Antoni Gaudího. Pokud však chcete vyrazit mimo město a poznat i jiné části Španělska, vydejte se alespoň na jeden z těchto sedmi jednodenních výletů. Barcelona nabízí perfektní vlakové i autobusové spojení, takže si cestu rozhodně užijete.

Girona

Okouzlující středověké město Girona je vzdálené pouhých 40 minut vlakem z Barcelony. Město je domovem mnoha kulturních památek, jako je například krásná gotická katedrála a skryté starobylé ulice. Část starého města chrání středověké hradby, které vypadají jako zmenšená kopie Čínské zdi. Milovníci historie budou město milovat pro jeho neuvěřitelné Arabské lázně z 12. století a jednu z nejlépe dochovaných židovských čtvrtí v Evropě.

Město Girona

Sitges

Naskočte do vlaku a za 45 minut se ocitnete v jednom z nejroztomilejších plážových městeček Španělska – Sitges. Toto umělecké pobřežní město má historii sahající až do 4. století a je známé zejména hnutím moderního umění v 19. století. Hned vedle města je velice oblíbené letovisko zvané St. Tropez Španělska, kde najdete 17 písečných pláží, z nichž většina je oceněna tzv. Modrou vlajkou, což svědčí o jejich perfektní čistotě. Pokud můžete, doporučujeme zůstat večer v městečku na pár drinků.

Bronzová socha ve městě Stiges

Montblanc

Osmdesát čtyři kilometrů před Barcelonou najdete Montblanc. Malebné středověké město je známé zejména díky legendě o Jiřím a drakovi. Cesta vlakem do tohoto kouzelného městečka obehnaného hradbami trvá asi dvě hodiny. Svého času bylo město také královským sídlem a několikrát v něm zasedal i aragonsko-katalánský stavovský sněm. Stavba, kde se zástupci stavů shromažďovali – románský kostel sv. Michala – je stále ještě na svém místě. Rozhodně neodcházejte bez toho, abyste navštívili majestátní gotický kostel Panny Marie – jenž vám zaručeně vezme dech.

Opevnění u města Montblanc

Tarragona

Na konci cesty, která trvá zhruba hodinu a půl vlakem z Barcelony, najdete Tarragonu. Pokud máte rádi slunce, zálivy s plážemi a zajímavé antické památky, tak si toto místo opravdu zamilujete. Jedním z důvodů, proč Tarragona láká stále nové návštěvníky, jsou zachovalé římské ruiny. Ty pochází ještě z dob, kdy byla Tarragona hlavním městem v římském Španělsku a zároveň římským centrem pro celý Pyrenejský poloostrov. Mezi nejznámější památky patří Circ Roma, akvadukt Pont del Diable a poměrně zachovalý římský amfiteátr na břehu moře.

Aquadukt u města Tarragona

Cadaqués

Cadaques je krásné přímořské letovisko, jemuž se pro zbarvení zdejších domků přezdívá „bílá perla katalánského pobřeží“, a je rozhodně nejkrásnějším městečkem pobřeží Costa Brava. Najdete tu poklidné uličky i překrásné písečné pláže schované mezi útesy. To však není všechno, ospalé středomořské město proslavil známý umělec Salvador Dalí, který zde strávil část svého dětství a později si koupil dům v nedalekém Port Lligat. Do Dalího domu lze dnes nahlédnout, roku 1997 se z něj totiž stalo muzeum, a jeho práce jsou vystaveny v místním Centro d'Art Perrot-Moore. Autobusem se sem dostanete zhruba za 2 hodiny a 45 minut.

Město Cadaqués

Andorra La Vella

Nenechte se odradit delší cestou vlakem, přestože je to 3 hodiny jízdy, Andorra La Vella stojí rozhodně za návštěvu. Toto malebné alpské město leží přímo mezi Španělskem a Francií ve státě Andorra. Přestože je jedním z nejmenších hlavních měst na světě, rozhodně má co nabídnout. V Andorra La Vella najdete například krásný kostel Sant Esteve, budovu Casa de la Val, která sloužila až do roku 2011 jako sídlo Generální rady Andorry nebo vyhlídkový chodník nad severozápadním okrajem města, z něhož se vám naskytnou úchvatné výhledy.

Andorra La Vella

Montserrat

Jestliže trávíte dovolenou v Barceloně, rozhodně si nenechte ujít nedaleký klášter Montserrat na stejnojmenné hoře. Jedná se o významné poutní místo Katalánska, k němuž se vztahují různé legendy týkající se jeho založení. Každoročně se sem vydávají nejen věřící, ale také ti, co mají rádi přírodu a pěší výstupy. Turisty rovněž lákají i neobvykle tvarované skály, např. Malá mumie, Slon či Těhotná žena. V Barceloně naskočíte na vlak a svezete se až do stanice Monistrol de Montserrat, odtud pak můžete vyrazit pěšky, případně můžete využít zubačku či lanovku.

Hora Montserrat

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů