Paříž od 4 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Eurovíkendy, které letos nejvíc letí: Noční bary v Barceloně a mořské vlny v sicilském Palermu

Eurovíkendy, které letos nejvíc letí: Noční bary v Barceloně a mořské vlny v sicilském Palermu

Velké pracovní vytížení donutilo mnoho lidí přehodnotit priority ohledně dovolené. Zatímco kdysi nebyl problém vzít si desetidenní nebo dokonce čtrnáctidenní dovolenou, dnes se velká část lidí soustřeďuje na týdenní nebo dokonce ještě kratší pobyty. Obrovský nárůst popularity zaznamenaly především eurovíkendy. Kam letos vyrazit?

Tři dny plné relaxace

Na většině pracovišť není problém přidat si k víkendu pátek nebo pondělí. Získáváte tak tři nebo čtyři dny volna, které můžete plně využít k relaxaci a cestování. Odpočinete si a přitom se vám v práci nenahromadí tolik povinností. Eurovíkendy proto využívá jako formu dovolené stále více lidí. I když se jedná o relativně krátký čas, můžete ho maximálně využít. Co můžete na eurovíkendu podniknout?

Vede oblíbená trojka

Nabídkám vévodí poznávací eurovíkend. Ano, během tří nebo čtyř dnů můžete poznat to nejdůležitější z evropských velkoměst. Velmi oblíbené jsou eurovíkendy v Paříži, Londýně a Římě, tahle známá trojka vévodí statistikám oblíbenosti. Stejně dobře ale můžete vyrazit například do Berlína, Mnichova nebo třeba Krakova a mnoha dalších měst. Jde o klasické poznávací zájezdy, na kterých se v kostce seznámíte s nejdůležitějšími památkami a nejzajímavějšími místy. Možná ale historii zrovna nemusíte. Pokud milujete bujarou společnost, vydejte se do Barcelony, která letos bezkonkurenčně kraluje eurovíkendům zaměřeným na bohatý noční život.

Za nákupy do Paříže, za fotbalem do Madridu

Kam o víkendu, když vás chození po památkách nebaví a drinkům v barech také moc nedáte? Máme pro vás dobrou zprávu, existují i sportovní eurovíkendy. Jste vášnivými fanoušky fotbalového klubu Real Madrid nebo FC Barcelona či třeba londýnského Arsenalu nebo Chelsea? Jednoduše můžete spojit návštěvu evropských velkoměst se sportovním zážitkem z Premier League. Můžete si vybrat destinaci, klub, sekci vstupenek. Sportovně naladění muži určitě už zbystřili. Ano, tohle je něco pro ně. Skupinky kamarádek mohou vyrazit na nakupovací eurovíkend třeba do Paříže či Londýna – tyto dvě destinace patří jednoznačně mezi nejoblíbenější cíle víkendových nákupních maniaček. Mužské partičky si zase mohou dopřát pánskou jízdu za fotbalem a všichni budou spokojení.

Užijte si na pláži a prožeňte prkna

Kdo se rád koupe a povaluje na pláži, může si dopřát víkendové zájezdy na oblíbené pláže. I když se léto chýlí ke konci, na jihu Evropy je stále pěkné počasí. Můžete si na tři dny zaletět na proslavené pláže třeba na Mallorku. Nejoblíbenější je ovšem letos prodloužený víkend ve španělském Alicante. Stihnete zde všechno: dopolední procházku městem, odpolední opalovačku na pláži i večer v místním baru. Pláže La Albufereta, San Juan a Postiguet jsou zde tři nejhezčí místa k relaxaci. Zájezdy po Evropě nabízejí i sportovní vyžití. Sicilské Palermo nadchne milovníky windsurfingu i dalších sportů. Svoje prkno tu stihnete řádně prohnat i za jediný víkend.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů