Miláno od 8 090 Kč
Zobrazit zájezdy

Co takhle aktivní dovolená? Buďte fit a užijte si krásy zahraničí

Co takhle aktivní dovolená? Buďte fit a užijte si krásy zahraničí

Rádi trávíte vaši dovolenou aktivně a lenošení na pláži není nic pro vás? Pokud i během vašeho pobytu v zahraničí chcete udělat něco pro své zdraví, možná právě dovolená se cvičením u moře či různé fitness pobyty jsou pro vás to pravé. Domů se pak vrátíte plní energie a třeba i o nějaké to kilo lehčí. Inspirujte se našimi tipy na aktivní dovolenou a nastartujte svůj nový životní styl.

Jóga na Srí Lance

Cvičení jógy u moře se stává stále více oblíbené. Její výhodou je především to, že ji může cvičit prakticky kdokoliv bez ohledu na věk a tělesnou kondici. Lektoři slibují, že prožijete maximální pocit svobody a uvolnění. Pokud se vám nechce cestovat na dovolenou autobusem či autem a je pro vás pohodlnější letadlo, zvolte pobyt na tropickém ostrově – Srí Lanka. Ostrov je to pravé místo pro relaxaci a načerpání nových sil. Těšit se můžete na dlouhé a široké písčité pláže či výlety za pozorováním koupajících se slonů. Navíc si zacvičíte jógu každé ráno a večer při západu slunce.

Rakousko na kole

Chcete zažít opravdu aktivní dovolenou a při ní také poznat krajinu jiné země? Zkuste cyklistické pobyty v Rakousku. Očekávejte tisíce kilometrů perfektně značených cyklostezek. Vybírat můžete z tras pro trekingová, silniční i horská kola. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak zapálení cyklisté. Půvabná příroda vás dozajista okouzlí a můžete využít i možnost koupání v jezerech s křišťálově čistou vodou. Vydejte se například k Neziderskému jezeru, na Tauernskou cyklostezku či na Dunajskou cyklostezku. Mnohé cestovní kanceláře pořádají i organizované zájezdy, kdy vás na místo dovezou autobusem, je zajištěno ubytování a dána trasa.

Golf ve Španělsku

Španělsko by se dalo bezesporu označit za evropskou golfovou velmoc. Těšit se zde můžete z opravdu kvalitních a udržovaných greenů a díky příjemným teplotám, které zde panují po celý rok, si můžete dopřát golfovou dovolenou prakticky kdykoliv. Neleznete zde několik vyhlášených oblastí, kde si lze zahrát. Mezi tu jednoznačně nejznámější a nejvyhledávanější patří Costa del Sol, kde kromě bezvadných hřišť, navštívíte i překrásné pláže. Dalšími oblastmi, které jsou jako stvořené pro golf, jsou katalánská Costa Brava na severu Španělska, Costa de la Luz či Costa Blanca. Ať už si pro svoji dovolenou vyberete jakoukoliv z oblastí, těšte se na jedinečný zážitek.

Surfování v Řecku

Surfování získává na řeckých ostrovech stále větší popularitu. Výhodou tohoto sportu je, že se mu můžete věnovat ve volné přírodě a dělat ho může prakticky každý. V začátcích je samozřejmě pomoc zkušeného jezdce nebo vyškoleného instruktora nutná. Až si budete plně jistí, můžete zkusit také windsurfing nebo kitesurfing, jenž se těší podobné oblibě. Nejvíce míst vhodných pro surfování se nachází především na Jónských ostrovech, Dodekanéských ostrovech a na Krétě.

Zkušení surfaři jistě znají jižní cíp ostrova Prasonisi, kde se setkávají dvě moře, začátečníci zase ocení malý záliv na ostrově Karpathos, kterému se říká Chicken Bay – jedná se o nejlepší místo pro výuku windsurfingu v Evropě (pořádají se zde také kurzy pro děti) či pláž Vassiliki na Lefkadě.

Aerobic v Chorvatsku

Také Chorvatsko je perfektní destinací pro sportovní dovolenou. Vybrat si můžete z pobytů ve vilách v různých částech země, které jsou spojené se cvičením aerobicu, pilates, jógy, zumby či břišních tanců. Zkuste například ubytování v hotelu Zaton Holiday Resort, který se nachází asi 15 km od Zadaru, v hotelu Faraon ve městečku Trpanj, v hotelu Medena cca 4 km od města Trogir či v rekreační vesničce Uvala Scott, ležící v zátoce Dubno. Během pobytu se obvykle typy lekcí střídají, aby se nikdo nenudil. 

Nákupy v zahraničí

Pobíhání po obchodech, strkanice u regálů a doslova zuřivé nakupování, i tak by mohla vypadat aktivní dovolená pro ženy. Přiznejme si, že pro mnoho žen jsou nákupy doslova posedlostí. Proč tedy nespojit chození po nákupech s výletem do zahraničí? Všichni pravděpodobně ví, že Milán je městem módy a levné letenky dělají z tohoto města jednu z nejzajímavějších evropských destinací na prodloužené víkendy.

Chcete-li se vydat na výhodnější nákupy v Miláně, vyrazte sem v lednu nebo červenci, tedy v období výrazných slev. Pokud preferujete o něco kratší cestu za levnými nákupy, pak by vás mohl zajímat obchodní dům Primark Drážďany či Primark ve Vídni.

Komentáře

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 4 lety
Gustawka
před 4 lety

joga je moje vášen

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů