Korsika od 2 890 Kč
Zobrazit zájezdy

Kam s rodinou na cyklodovolenou?

Kam s rodinou na cyklodovolenou?

V posledních letech sílí trend vyrazit na aktivní cyklo dovolenou. Spoustě lidí se už nechce jen tak polehávat na pláži a baštit v hotelové restauraci nabídku all inclusive. Stále více Čechů si dopřeje během dovolené pohyb. Zkuste to i vy a vezměte s sebou celou rodinu. Uvidíte, že se vám taková dovolená bude líbit a užijete si spoustu legrace. Potrénujete tak svoji kondici, získáte nové zážitky, vyčistíte si hlavu.

Vydejte se v sedle do víru cyklostezek

Nemusíte být žádní extrémně zdatní cyklisté, i tak může být dovolená na kole skvělým zážitkem. Spálíte nějaké kalorie, poznáte nové krajiny. Máte v zásadě dvě možnosti. První z nich je vydat se někam na vlastní pěst, druhá je pak využít cyklozájezdy. Nejste-li zkušení cyklisté, kteří se bez potíží pohybují s kolem i v zahraničí, potom doporučujeme spíše druhou variantu.

Na kolo jsou všude připraveni

Doslova zemí zaslíbenou, kam se cyklistické zájezdy pořádají, je sousední Rakousko. Nabízí celou řadu skutečně kvalitních cyklostezek. V Rakousku s kolaři počítají na každém kroku. Máte zde k dispozici stojany na kola u obchodů, můžete si je zaparkovat v hotelu. Nic není problém. A světe div se, kolo vám tu neukradnou. Nádhernou dovolenou nabízí například cyklostezka podél Dunaje. Aktivní dovolená se zde dá spojit i s ochutnávkou kvalitního rakouského vína. Přímo v cestě totiž máte údolí Wachau. A cesta kolem řeky samotné je opravdu nádherným zážitkem.

Zvládnete tři mouchy jednou ranou

Ovšem nemusíte zůstat jenom za humny. Velmi často organizovaná cyklodovolená nabízí kombinovaný program sestávající z cyklistických přejezdů a koupání. Můžete si tak projet některý ze Středomořských ostrovů, například Korsiku. Několik dní strávíte u moře, několik v sedle svého kola. Někdy vás odveze kus autobus, jindy jedete sami na kole a autobus čeká v cíli. Zvládnete tak tři mouchy jednou ranou: vykoupete se v moři, zlepšíte si kondici na kole a zároveň poznáte celý ostrov a jeho památky.

Bonbónek pro trénované cyklisty

Podobně se dá realizovat třeba i celá země na kole, třeba Francie, Španělsko nebo Chorvatsko na kole. Jedná se ovšem o delší výjezdy, trvající někdy i tři týdny. Ne každý si může vzít na tak dlouhou dobu z práce dovolenou a ne každý také vydrží v sedle svého kola tři týdny. Tohle už je pro skutečně hodně trénované cyklisty.

Ostrovy z jiné perspektivy

Chcete-li vidět chorvatské ostrovy z trochu jiné perspektivy než jenom z plážového písku, potom může být skvělým tipem cyklojachta. Plujete na jachtě kolem celého chorvatského pobřeží a vždy zastavíte u nějakého ostrova, kde si uděláte cyklovýlet. Během krátké doby tak poznáte víc ostrovů a pochopíte, že každý z nich je trochu jiný a má co nabídnout. Jako bonus si ještě protáhnete svaly.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů