Tenerife od 8 789 Kč
Zobrazit zájezdy

Kam na výlet za zvířaty? 7 tipů na nejlepší zoo světa

Kam na výlet za zvířaty? 7 tipů na nejlepší zoo světa

Jestliže patříte mezi milovníky zvířat a chcete s rodinou strávit příjemný den, zamiřte do zoo. Nejen, že se vám dostane zajímavého nahlédnutí do světa zvířat, ale také si užijete uvolněnou atmosféru, která zde panuje. Vybrali jsme sedm nejlepších zoologických zahrad, kam by měl zavítat alespoň jednou každý.

Také máte ty nejlepší zoo v ČR už dávno projité křížem krážem a chcete vědět, kam vyrazit v zahraničí? Přinášíme několik tipů na nejlepší zoo světa, kde si zábavu užije celá rodina. Procházku zoologickou zahradou si navíc můžete užívat skoro celý den díky atrakcím, které jsou lákavé pro děti, nebo venkovním restauracím, které pro změnu potěší hlavně rodiče.

Tiergarten Schönbrunn – Rakousko

Vídeňská zoo v Rakousku má ve svém mottu „jsme zoologická zahrada se šťastnými zvířaty“. To potvrzuje skutečně rozlehlý areál, kde mají zvířata dostatek prostoru a žijí v naprostém souladu s přírodou. Zahrada byla založena již v roce 1752 císařem Františkem I. jako zvěřinec místního zámeckého parku, díky tomu je součástí zahrady dodnes i barokní architektura.

V současné době zde návštěvníci mohou najít množství atrakcí, oddechových míst a zón s občerstvením. Poznat můžete více než 700 druhů zvířat, od tučňáků přes orangutany až po pandy velké. Nejlépe uděláte, když si na výlet do schönbrunnské zoo vyhradíte celý den. Dobrou zprávou je, že zoo je zpřístupněna po celý rok i během svátků.

Zoologischer Garten – Německo

Zoo Berlín je nejstarší německá zoologická zahrada a je domovem více než 1 500 druhů zvířat, z nichž velká část je velmi vzácná. Na rozloze 33 hektarů jsou zvířata umístěna v prostorných expozicích s přírodním dojmem (skály, tráva, sníh, voda...), které jsou vskutku zajímavé, a to jak pro samotná zvířata, tak i pro oko návštěvníka.

Kromě běžných zvířat, jako jsou sloni, žirafy, vlci, tučňáci a gorily, zde můžete spatřit také pandy velké, což je v Německu unikát. Berlínská zoo patří mezi nejnavštěvovanější zoologické zahrady v Evropě a jednu z nejnavštěvovanějších zoo na světě. Zábavu si zde užije celá rodina. Čeká tu na vás kontaktní zoo, jízdy na ponících, množství atrakcí pro děti nebo třeba možnost uspořádat si zde narozeninovou oslavu. Zoo má otevřeno 365 dní v roce.

Chester Zoo – Velká Británie

Jedná se o nejrozlehlejší zoologickou zahradu v celé Velké Británii. Celková plocha tvoří 51 hektarů a najít zde můžete více než 700 druhů zvířat. O zvířata je tu velmi dobře postaráno, protože celý areál byl navržen tak, aby se obešel prakticky bez mříží. Díky relativní svobodě zvířat a dobrým podmínkám pro život se stala první britskou zoo, ve které se podařilo přirozenou cestou rozmnožit slony indické.

V roce 2015 byla zvolena sedmou nejlepší zoo na světě. Otevřena byla již roku 1931 a v současné době zde můžete obdivovat zajímavé expozice jako například The Islands – projekt zaměřený na Indonésii se spoustou zajímavých zvířat, The spirit of Jaguar – jeden z nejlepších výběhů pro jaguáry na světě nebo nejnovější projekt Madagaskar. V areálu můžete využít také jízdy na jednokolejce nebo na lodičkách.

Loro Parque – Španělsko

Trochu netradiční zoologická zahrada na kanárském ostrově Tenerife měla být původně papouščím rájem. Alespoň s tímto záměrem byla v roce 1972 otevřena. Na ploše o rozloze 1,3 hektarů zde mohli návštěvníci obdivovat až 150 exotických ptáků. Pozoruhodná atrakce se ale začala těšit takové oblibě, že se postupně začala rozrůstat a k papouškům se přidávala další a další zvířata.

Dnes se zoo Loro Parque rozkládá na 13,5 hektarech a jen exotických ptáků v ní můžete obdivovat na čtyři tisíce. Kromě nich zde můžete zhlédnout krmení kosatek, delfínů a lachtanů či největší zastřešený pavilon tučňáků na světě. Milovníky květin jistě potěší skleník s orchidejemi. Pokud jste na Tenerife na dovolené, nevynechejte ani neméně známý Siam Park.

Singapore Zoo – Singapur

Zoo Singapur se nachází v deštném pralese Mandai na severu Singapuru a otevřena byla roku 1973, řadí se tedy spíše k těm mladším. Už u vstupu vás překvapí volně poletující pestrobarevní papoušci a o něco dál kočkodani houpající se ve větvích přímo nad vašimi hlavami. Zahrada si zakládá na chovu zvířat bez klecí, mříží a jiných zábran.

Zcela jistě vás ohromí opravdu velká území pro zvířata i netradiční techniky komunikace a krmení. Šelmy tak například nedostávají maso již naporcované, ale neobdělané a navíc zavěšené ve větvích. Návštěvníci budou mít o interaktivní zážitky se zvířaty postaráno díky „průchozím“ expozicím a v křehkém lese tak mohou spatřit prasata bradavičnatá, tapíry, medvědy malajské, wallaby, orangutany a dalších více než 350 druhů zvířat.

ZooParc de Beauval – Francie

ZooParc de Beauval je soukromá zoologická zahrada nacházející se u městečka Saint-Aignan. Jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších zoologických zahrad ve Francii. Původně byla založena jako ornitologický park s více než 2 000 ptáky, postupně však začala přibývat další a další zvířata. V současné době patří mezi nejvýznamnější druhy například panda velká, koala medvídkovitý, tygr indický bílý, lev bílý, kapustňák nebo hroši obojživelní.

Zoo Praha – Česká republika

Jako poslední nesmíme samozřejmě zapomenout na naši pražskou zoo, která se trvale umisťuje na předních příčkách žebříčků nejlepších zoologických zahrad na světě. Založena byla již roku 1931 a je známá chovem ohrožených druhů, mezi něž patří např. kůň Převalského. Rozkládá se na 60 hektarech z nichž 50 hektarů tvoří expozice zvířat. Najdete zde více než 670 druhů zvířat ve 13 pavilonech, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé. Po celý rok se můžete zúčastnit komentovaných krmení zvířat, prohlídky s průvodcem nebo některého ze speciálních programů.

Komentáře

Ovča
věrný člen
Ovča
před 4 lety
Ovča
před 4 lety

Dobrá je také afrykarium v zoo ve Wroclawi.

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 4 lety
Gustawka
před 4 lety

ráda bych se tam podívala

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů