Za švýcarskou přírodou: 4 tipy pro milovníky hor i jezer

Za švýcarskou přírodou: 4 tipy pro milovníky hor i jezer

Doma jste se naseděli dost, vyrazte do přírody! A to do jedné z nejkrásnějších v Evropě – švýcarské. Přinášíme 4 tipy na místa ve Švýcarsku, která by neměl minout žádný milovník turistiky. Výlety můžete spojit i do roadtripu.

Cestování do Švýcarska v době covidové

Po silnici můžete do Švýcarska momentálně vyrazit bez testu, očkování i bez nutnosti následné karantény. Cestující autem nemusejí ani vyplňovat příjezdový formulář. Při návratu do ČR však již potvrzení o negativním testu či očkování budete potřebovat. Nezapomeňte si před cestou sjednat cestovní pojištění, a to pro případ, že byste potřebovali v zahraničí ošetřit.

4 tipy na přírodu ve Švýcarsku

Bodamské jezero

Obrovská vodní plocha pod vrcholky hor na hranicích s Německem a Rakouskem v létě nabízí příjemně teplou azurovou vodu i možnost cyklistického vybití. Vykoupejte se u mnoha pláží, vyrazte na obhlídku ostrovů pomocí windsurfu či plachetnice nebo vyzkoušejte potápění s bombou. Blízká Kostnice, kde byl upálen Jan Hus, vás pak zanese do českých dějin a může být poučným cílem výletu pro školáky.

Lucern

Malebné město Lucern leží mezi jezery a horami a jeho historie sahá do dalekého starověku. Za pozornost stojí blízké vodní plochy (zejména Lucernské jezero, po kterém si můžete udělat výlet lodí) nebo hora Pilatus, kam se dostanete nejstrmější zubačkou na světě (ozubnicovou železniční dráhou). Hora byla považována za sídlo draků, a tak tam najdete i dračí stezku ve skále a dračí lanovku. Okolní vrcholky pak poskytují přenádherné výhledy.

Lauterbrunnen

Údolí s neuvěřitelnými 72 vodopády vám vezme dech. Při večerní návštěvě vás provazce vody zaujmou nejen burácivou sílou, ale i nasvícením a hrou světla a stínů. Panenskou přírodu v okolí doplňují alpské vesnice dostupné jen lanovkou nebo pěšky. Pro adrenalinové nadšence je tam zprovozněná i více než dvoukilometrová via ferrata ve výšce 800 metrů.

Údolí Engadin u Sv. Mořice

Řeka Inn vytvořila údolí Engadin plné líbezných vesniček i turistických zimních center. Vznikla tam i náhorní jezera s průzračně modrou vodou, která každý rok lákají mnoho návštěvníků. V kombinaci s majestátními vrcholky hor jde o nevšední podívanou. Cestou po svých nebo na koloběžce uvidíte i typické modřínové lesy a rozkvetlé louky hrající všemi barvami.

Vyrazte do Švýcarska, odpočiňte si v lůně alpské přírody a načerpejte novou energii během aktivní dovolené. Takové pohledy do krajiny nikde jinde na světě nenajdete.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů