Mallorca od 11 129 Kč
Zobrazit zájezdy

Nejkrásnější pláže Mallorky: Obdivujte skalnaté útesy a jemný bílý písek

Nejkrásnější pláže Mallorky: Obdivujte skalnaté útesy a jemný bílý písek

Španělská Mallorca nabízí nádherné koupání. I teď, na samém sklonku léta, je zde ještě příjemné teplo a nemusíte se tedy obávat, že by se vám dovolená nevydařila. Můžete si zde užít opravdu krásné koupání. Neobejdete se ale přitom bez tipů, na které pláže se vydat.

Tipy na nej pláže Mallorky

Slunné Španělsko je pro Čechy oblíbenou destinací a máme tím na mysli nejenom jeho pevninskou část, ale i ostrov Mallorca. Nabízí bezpočet krásných míst k lenošení, opalování a koupání.

Například na jihozápadě ostrova se nachází písečná pláž Camp de Mar hned u letoviska stejného jména. Poseta je bílým pískem a nabízí azyl i malým dětem. Pyšní se modrou vlajkou za čistotu. Patří mezi ty nejkrásnější pláže na Mallorce, které nabízí i něco navíc. V tomto případě jde o skvělou středomořskou kuchyni v restauracích kolem pláže.

Ta nejromantičtější leží na ostrůvku L´Illeta kousek od pláže. Dostanete se tam po dřevěné lávce. Kde jinde ochutnat plody moře a ryby, než právě tady?

Rozhled na ostrov i vytoužený klid

Cala Pi de la Posada známá i jako Platja de Formentor se rozkládá na severu ostrova. Možná je vůbec nejnavštěvovanější pláží na celém ostrově. Modrá vlajka za čistotu vody i okolí je zde samozřejmostí. Má ale jednu nevýhodu – v sezóně bývá přeplněná.

Na jihovýchodě ostrova narazíte na pláž Cala Murada hned u letoviska Callas de Mallorca. Zprava je chráněná skalním výběžkem s několika domy, na který vede chodníček. Na vrcholu výběžku je krásný rozhled na ostrov. Nádherný je pohled na malé domečky s barevnými okenicemi. Jemný písek a skvělé koupání využívají hlavně místní lidé, proto tu najdete i vytoužený klid. Navíc uvidíte jednu raritu: Na pláž ústí bystřina Des Fangar, která u ní tvoří jezírko.

Nechte se omývat vlnami

Dovolená Malorka vám nabídne i pláže, které nejsou skryté v zátoce, ale směřují na otevřené moře. Jednou z nich je Ses Covetes na jihu. Tvoří se zde krásné vlny. V zadní části pláže jsou nádherné duny z jemného bílého písku porostlé rostlinami typickými po středomoří. V okolí není mnoho hotelů, takže i tady najdete pohodovou romantiku.

Cala Llombards na jihovýchodě ostrova není tak známá, a přitom je překrásná. Lemují ji skalnaté útesy porostlé borovicemi. Býval zde rybářský přístav a příjemnou atmosféru zde proto doplňují doky pro čluny. Na útesech najdete pěšinu s krásným výhledem do okolí i na moře.

Skvělé tipy pro rodinnou dovolenou

Cala Estellenc na severozápadě ostrova se rozkládá kousek od horské vesničky Estellenc. Oblázkovou pláž lemovanou průzračnou vodou najdete na úpatí útesu. Vody bystřiny De Son Fortuna odsud stékají dolů, takže uvidíte i malý vodopád.

U letoviska Cala d´Or v jihovýchodní časti Mallorky najdete zátoku Cala Esmeralda. Z obou stran se tyčí skály porostlé borovicemi, voda je zde doslova smaragdová. Zamilují si ji rodiny s dětmi, pro které je velmi bezpečná.

Dále se u letoviska nalézá i Cala Gran, největší z několika pláží v okolí. Je skvělá pro rodinnou dovolenou, poskytuje vynikající služby i dokonalou čistotu. Bohužel, její krásy už objevila spousta turistů. Teď, když máte v ruce tipy na nejlepší pláže, už výletu Mallorca last minute jistě neodoláte...

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů