Kanárské ostrovy od 5 890 Kč
Zobrazit zájezdy

Objevte nejhezčí pláže Kanárských ostrovů

Objevte nejhezčí pláže Kanárských ostrovů

Horký písek, slunce, takové jsou pláže na Kanárských ostrovech. Můžeme je jenom doporučit. Mají velkou výhodu: bývají velmi dlouhé. Není proto problém najít oázu, kde budete mít pohodu a klid ke slunění. Zdejší pláže pojmou hodně lidí, aniž byste měli pocit, že je zde hlava na hlavě. Výjimkou není písečný pás táhnoucí se i několik kilometrů.

Velká kapacita

Mezi nejatraktivnější letní pobyty patří dovolená na Kanárských ostrovech, proto je třeba počítat s tím, že zde bude velké množství lidí. Hlavně velká a oblíbená střediska bývají v letních měsících doslova nabita lidmi. Kdo miluje především klid a soukromí, může mít trochu problémy. Naštěstí pláže Kanárských ostrovů jsou velké a dlouhé a lidé se po nich rozptýlí. Které patří mezi ty nejkrásnější, jež Kanárské ostrovy nabízejí?

Nekonečné množství písku

Mnoho lidí, kteří už na Kanárských ostrovech byli a někdy i vícekrát, označují za nejnádhernější lokality na ostrově Fuerteventura. Právě zde najdete doslova nekonečné pláže plné jemného zlatavého či bílého písku. Bez nadsázky se Fuerteventura stává oázou Atlantiku, jehož vody zdejší ostrovy omývají. Všude je pouze mírně svažitý vstup do vody, takže si zde na své přijdou i rodiny s dětmi a senioři. Nejoblíbenější lokalitou na Fuerteventuře je poloostrov Jandia a letovisko Morro Jable na jihu. Pořádně vyřádit se zde mohou i milovníci windsurfingu.

Romantika při západu slunce

Jestliže milujete společnost, potom nejrušnější pláže najdete na Gran Canaria, v Lanzarote a na Tenerife. Na Gran Canaria najdete neuvěřitelných 150 pláží! Mezi nejpopulárnější patří Maspalomas a Playa del Ingles. Kolem Maspalomas narazíte na nádherné písečné duny. Písek sem navál vítr z afrických pouští. Večer jde o velmi romantická místa jako stvořená pro procházky při západu slunce. Pláž se navíc chlubí modrou vlajkou. Pobřeží dominuje maják Faro de Maspalomas.

Centrum nočního života

Playa del Ingles se pyšní nádhernou přímořskou promenádou. Během dne je jako stvořená k procházkám a nákupům, večer se mění v centrum nočního života, které tepe až do rána. Patříte-li mezi milovníky vodních sportů, které si chcete o dovolené vyzkoušet, zamiřte na pláže kolem Puerto Rico. Surfurování, potápění, jachtaření… Podmínky jsou zde ideální.

Útěk před nevlídným počasím

Lanzarote a zdejší pláže nabídne pohostinnou náruč i pozdě na podzim nebo časně zjara. Počasí je tu totiž celoročně krásné. Ani v zimě teplota vody neklesne pod dvacítku, teplota vzduchu se pak pohybuje mezi 20-25 °C. Nejde tedy jenom o letní ráj, ale i zimní oázu, kam můžete utéct před nevlídným středoevropským počasím. Najdete zde různé druhy písku od bělozlatého na Papagayo a Playa Blance až třeba po tmavší vulkanický.

Provětrejte prkna

Na Tenerife uvidíte pláže sopečného původu, písek je tedy tmavý. Někam ale dokonce dováží i jemný světlý písek ze saharské pouště – například na Playa de las Americas na jihu ostrova. Surfařské prkno můžete řádně provětrat u pláže El Medano. Ocenění za čistotu pyšně drží Los Gigantes. A perla na závěr: pobřežní koupaliště Lago Martinaez nadchne každého.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů