Egypt od 1 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestování podle znamení zvěrokruhu: Kde se vám bude líbit?

Cestování podle znamení zvěrokruhu: Kde se vám bude líbit?

Existuje mnoho způsobů, jak si vybrat dovolenou. Můžete donekonečna opakovat návštěvu svého oblíbeného místa, vyrazit do oblíbeného hotelu vašich přátel nebo si hodit šipkou na mapu. Rozhodnout se, kam pojedete, ale můžete také dle vašeho znamení. Věřte tomu nebo ne, každé astrologické znamení má své vlastní charakteristické znaky – stejně jako každá dovolená. Inspirujte se svým znamením zvěrokruhu a vyberte si to pravé místo pro vás. Ať už jste neklidný Blíženec, nebo vyčerpaný Beran, máme pro vás zajímavé tipy.

Beran

Typičtí Berani se poměrně snadno začnou nudit, a proto často vyhledávají stále nová dobrodružství. Nevidí dovolenou jako čas k odpočinku, ale spíše jako čas k prozkoumávání různých míst. Doslova milují nové výzvy a zážitky. Ve svém nitru jsou to často velmi dětinské a dobrodružné povahy, které začnou být poněkud podrážděné, když věci nejsou dle jejich plánu. Itálie Beranům poskytne dostatek nových podnětů k prozkoumávání, ať už se jedná o bohatou historii, malebný venkov či rušné ulice měst plné italského temperamentu. Pokud by i toto bylo Beranům málo, mohou se vydat na některý z italských ostrovů, například na Sardinii nebo Sicílii.

Býk

O Býcích je známo, že milují luxus, takže i jejich dovolená se obvykle nese v tomto duchu. Obvykle preferují all inclusive a wellness procedury. Dalším z jejich oblíbených způsobů, jak si dopřát tuto jejich vášeň, je prostřednictvím jídla. Dobrodružný pobyt pod širákem v lese pro ně nebude tím pravým ořechovým. V krásném Řecku tak mohou ukojit touhu po nadstandardních službách i po výtečném jídle. Mnoho hotelů zde totiž nabízí kvalitní zázemí s doprovodnými službami. Zajít si tak mohou třeba na masáž, do bazénu či fitness centra.

Blíženci

Blíženci nemají problém se přizpůsobit jakékoliv situaci. V jednu chvíli jsou to upovídaní extroverti a hned zase introspektivní introverti. Cestování zbožňují, protože jim umožňuje rozšiřovat si své obzory. Pro Blížence je tedy nejvhodnější destinace ta, která udrží jejich mysl neustále aktivní. Obvykle jsou také velmi impulzivní a často se řídí spíše srdcem než rozumem, proto pro ně není žádným problémem sbalit se během několika minut. Španělsko je zemí, která dokonale uspokojí jejich zvídavou duši. Díky mnoha historickým památkám, jedinečné architektuře, muzeím, zábavním parkům či krásné přírodě bude jejich mysl neustále v pozoru.

Rak

Raci nejsou příliš nakloněni změnám a dobrodružství. Dávají přednost trávení času se svou rodinou a péči o domácnost. Vytvoření domova je pro ně zcela stěžejní a vždy pro ně bude důležité, aby se měli kam vracet. Jsou to právě oni, kteří si část svého domova v podobě různých věci nebo třeba vlastních potravin vozí i na cesty. Velmi lpí na svých zažitých rituálech. Ze svých cest o sobě dávají často vědět a po návratu z dovolené jsou rádi, že jsou zase doma. Vhodnou dovolenkovou destinací je pro ně Chorvatsko, kde se budou cítit skoro jako doma. Cesta autem do Chorvatska zabere jen pár hodin, domluví se tam česky a nemusí se přizpůsobovat žádným velkým kulturním změnám.

Lev

Lvi touží po pozornosti. Velmi jim záleží na svém vzhledu a pokud cestují, tak vždy stylově. Velice si potrpí na komfort a ze své dovolené chtějí zkrátka vytěžit maximum, proto pro ně není problém si za některé služby nebo věci připlatit. Počítejte také s tím, že pokud se Lvům na dovolené nebude něco líbit, rozhodně se nebudou bát ozvat. Právě v Turecku najdou hotely s moderním zázemím a kvalitními službami. Jistě také ocení bohatou nabídku animačních programů či fakultativních výletů do přírody, kde o ně bude náležitě postaráno.

Panna

Panny se rády učí nové věci a jsou to velmi dobří organizátoři. Vše mají promyšlené do posledního puntíku. Zcela jistě je před odjezdem zastihnete s jejich dokonale promyšleným itinerářem, kde bude rozplánovaná téměř každá hodina dovolené. Počítejte s tím, že i po vás budou požadovat zcela přesné dodržování jejich plánu. Velmi uváženě nakládají s penězi, a proto každou korunu dvakrát obrátí v ruce, než ji za něco utratí. Pokud do něčeho investují, tak to obvykle musí být opravdu kvalitní. Skvělou volbou je pro ně pestrá Velká Británie, kde najdou naprosto vše, od pláží, historických památek, tradičního anglického venkova až po muzea a výtečné jídlo. Aby zvládli poznat skutečně všechna místa, bude se jim jejich plánování velmi hodit.

Váhy

Váhy si cestování užívají, jejich cílem není stihnout všechna místa, ale vychutnat si místní atmosféru. Rádi si posedí na pláži při západu slunce, popovídají s místními lidmi nebo si vychutnají kvalitní kávu v restauraci. Ve svém životě milují dvě věci: rovnováhu a styl. Usilují o harmonii a v duši jsou často umělci. Sami obvykle bývají velmi tvořiví, a tak není těžké je zaujmout dobrou hudbou, poezií nebo uměním. Ideálním místem je pro ně Španělsko – země s bohatou kulturou, úchvatnými plážemi i divokou přírodou. Za zmínku stojí kulturní centrum Andalusie – Sevilla – kde je uchvátí historická budova tabákové továrny z 18. století, Palacio de San Telmo, Alcázar de Sevilla, katedrále La Giralda, Torre delOro a Indický archiv.

Štír

Štíři jdou neradi s proudem a jsou spíše samotáři. Rádi uniknou od shonu každodenního života a netouží po návštěvě známých měst, kde se to hemží davy lidí. Není tedy divu, že se často jedná o cestovatele, kteří cestují spíše na vlastní pěst. Rádi cestují na místa, kam by ostatní ani nenapadlo jet. Jsou to sběratelé především zážitků nikoliv hmotných věcí. Líbit by se jim mohla křižovatka tří kontinentů a země mnoha přírodních zvláštností – Izrael. Tato země je skvělým řešením pro ty, kteří chtějí co nejvíce poznat a mít přitom dostatek volnosti při volbě cíle i stráveného času.

Střelec

Střelci nikdy nemohou zůstat na jednom místě příliš dlouho. Rádi cestují se svými přáteli a užívají si zábavu obklopeni těmi, na kterých jim záleží. Nejsou nijak nároční, a tak pro ně není problém přizpůsobit se téměř jakékoliv situaci. Avšak jejich balení na dovolenou je opravdu běh na dlouhou trať, nezřídka mají tendence panikařit a několikrát něco zapomenout. Skvělou zprávou je, že dobrá nálada je obvykle provází po celou jejich dovolenou. Zajímavou volbou by pro ně mohla být Albánie, ta si svých návštěvníků velmi cení a nabízí jim široké spektrum kulturního bohatství, přírodních krás i gastronomických pokladů. Střelci se tu rozhodně nudit nebudou.

Kozoroh

Kozorozi jsou nesmírně praktičtí a disciplinovaní, věci ve svém životě dělají s rozvahou a v klidu. Rádi plánují, a tak si vždy do podrobna sestaví itinerář s tím, co v daném místě chtějí vidět. V případě, že věci nejdou dle jejich plánu, začínají být nervózní. Nepotrpí si na návštěvu přeplněných měst, spíše vyhledávají turisticky méně vytížené lokality a přírodní zajímavosti. Ideální pro ně tedy bude Slovinsko – rozmanitá země, kde najdou moře, hory s mnoha turistickými trasami, úchvatná jezera, vodopády i jeskyně.

Vodnář

Pro Vodnáře je cestování vším. Toto znamení patří mezi snílky toužící po svobodě. Dokáží se sbalit z minuty na minutu, bez zajištěného ubytování, bez plánů, bez promyšlené trasy a pouze přímočaře následují své sny. Improvizování pro ně není cizí, a tak hravě zvládnou vyřešit každou situaci, kterou jim život na jejich cestách připraví. Lákají je tajemství a do věcí, které je opravdu zajímají, se dokážou hluboko ponořit. Tito jedinci jsou velmi zvídaví, z toho důvodu je pro ně ideální zemí Thajsko – země mnoha možností, kde najdou překrásnou přírodu, památky i exotickou faunu.

Ryby

Ryby patří mezi snílky, kteří chodí s hlavou neustále v oblacích. Ne vždy však vychází vše dle jejich představ, z čehož mohou být trochu rozmrzelé. Na svých cestách se potřebují cítit pohodlně, a proto se rádi obklopují známými věcmi. I to je důvod, proč je pro ně balení zavazadel poměrně náročná disciplína, při které by si s sebou rádi vzali úplně všechno. Jejich živlem je voda, ve které se cítí jako doma. Ideálním místem pro strávení jejich dovolené je Egypt, kde si užijí šnorchlování a potápění v bohatých vodách Rudého moře.

Trefili jsme se vám do vkusu? Podělte se s námi o názor v komentářích.

Komentáře

JeromeKlapka
nový člen
JeromeKlapka
před 5 lety
JeromeKlapka
před 5 lety

Na blížence to sedí perfektně.

Oxana
čerstvý příchozí
Oxana
před 5 lety
Oxana
před 5 lety

Beran sedí že bych dala příští rok šanci Itálii?

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 5 lety
Gustawka
před 5 lety

na mě, jako na střelce to sedí perfektně, miluji cestování, nedokážu zůstat na jednom místě a miluji gastronomické zážitky.

Rosemary
čerstvá příchozí
Rosemary
před 5 lety
Rosemary
před 5 lety

To je pěkný, to ukážu Evě

Jitka_V
stálá členka
Jitka_V
před 5 lety
Jitka_V
před 5 lety

Sedí na mě popis, zemi bych si vybrala, ale jinou.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů