Slovensko od 369 Kč
Zobrazit zájezdy

Budou dálniční poplatky na Slovensku minulostí?

Budou dálniční poplatky na Slovensku minulostí?

Končící slovenská vláda premiéra Petera Pellegriniho (Smer-SD) ve středu schválila zrušení dálničních poplatků pro osobní auta do 3,5 tuny. To všechno pouhé dva týdny před parlamentními volbami. Návrh by měl projít zrychleným legislativním procesem tak, aby od příštího roku měli motoristé dálnice zdarma. Pokud budou zrušeny dálniční poplatky, Slovensko se připraví přibližně o 60 milionů EUR (cca 1,5 miliardy Kč) ročně, které díky prodeji dálničních známek vybere. Například roční dálniční známka stojí 50 EUR (1 250 Kč).

Kabinet rovněž schválil zavedení 13. důchodu, zvýšení přídavků na děti a odmítl Istanbulskou úmluvu o potírání násilí na ženách. Dle opozice se jedná o předvolební populismus. Schválení novinek ještě podléhá podepsání prezidentky Zuzany Čaputové.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů