Chorvatsko od 377 Kč
Zobrazit zájezdy

Při cestě z Chorvatska přes Rakousko pouze tranzit, nebo negativní test

Při cestě z Chorvatska přes Rakousko pouze tranzit, nebo negativní test

Od 17. srpna bude Rakouskem zařazeno Chorvatsko na seznam zemí se zvýšeným rizikem z hlediska pandemie koronaviru. Současně s tím platí pro Chorvatsko cestovní varování. Pro všechny, kdo budou od 17. srpna přijíždět do Rakouska z Chorvatska, je nově povinnost předložit negativní test na koronavirus, který není starší než 72 hodin (neplatí pro děti do 6 let), nebo se odebrat do karantény a následně si do 48 hodin vyžádat otestování na vlastní náklady, na jehož základě bude moct být karanténa ukončena.

Alespoň trochu dobrou zprávou je, že je stále povolen tranzit – to, že zemí chcete pouze projet, se na hranicích dokládá například plnou palivovou nádrží.

Lidé, kteří přicestují z Chorvatska do Rakouska letecky, mají na výběr ze dvou možností. První je odebrat se do karantény a z ní si opět vyžádat otestování, nebo bezodkladně odcestovat ze země. Způsob, jakým opustíte zemi, nařízení nijak neupravuje.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce