Srí Lanka od 21 243 Kč
Zobrazit zájezdy

Srí Lanka – výskyt horečky Dengue

Srí Lanka – výskyt horečky Dengue

MZV ČR upozorňuje české občany cestující na Srí Lanku na zvýšený výskyt horečky Dengue přenášené komáry, a to zejména v oblastech kolem Colomba, Gampahy, Galle, Kalutary v západní provincii a Ratnapury.

Nákaza se projevuje rychlým nástupem horečky, urputnou bolestí kostí a kloubů a celkovou schváceností. Může se také objevit jasně červená vyrážka podobná spalničkám.

V současné době není dostupné žádné účinné očkování. Doporučujeme proto nejsilnější repelenty s vysokým obsahem DEET, moskytiéru na noc a dlouhé rukávy a nohavice. V případě, že se dostaví některé z výše popsaných symptomů, je třeba neprodleně vyhledat lékařskou pomoc.

Čeští občané se mohou v případě nouze obracet na nouzovou linku Velvyslanectví České republiky v Dillí +91 99 10 999 460.

Zdroj: www.mzv.cz

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce