Jak si o svém ubytování zjistit maximum?

Jak si o svém ubytování zjistit maximum?

Ať už jedete na dovolenou přes cestovní kancelář, nebo na vlastní pěst, určitě chcete bydlet v jistém komfortu. Nikdo z nás netouží přijet do hotelu, apartmánu či penzionu a zjistit, že na místo slibované polopenze s přistýlkou pro dítě má v ceně pouze snídani, a na dítě se nějak zapomnělo.

Každý z nás má jiné požadavky na kvalitní bydlení. Někdo potřebuje rychlé připojení k internetu (třeba kvůli práci), další by nedal ráno bez šálku kávy, a tak kávovar musí být nezbytným vybavením pokoje. Ať už jsou vaše potřeby jakékoliv, neponechte nic náhodě a zjistěte si o svém dovolenkovém ubytování maximum informací dopředu.

Základem jsou reference

Nic nového pod sluncem. Kde je ale získat? Nejlépe na serverech, které se zabývají online rezervací hotelů a dalších typů ubytování. Na Cestolino.cz se můžete podívat na hotely z celého světa.

V detailu každého ubytování máte celou řadu informací:

  • popis ubytování včetně dostupnosti k důležitým bodům infrastruktury
  • nadstandardní informace o celém komplexu ubytování – zda je tamparkování zdarma, wifi na pokojích, nekuřácké pokoje či bazén
  • galerie fotek včetně okolí
  • typy pokojů včetně vybavení a toho, jaké jsou v daném ubytování k dispozici ve vašem termínu
  • recenze klientů (doporučujeme číst nejnovější recenze)

Velmi oblíbenou webovou stránkou je Booking. V detailu bydlení se v levém sloupci nachází krátké recenze hostů. Nejvíce z nich je přirozeně v angličtině.

Náš tip:

Celková částka ceny na Bookingu se může lišit (a často i liší) s cenou na stránkách samotného ubytovacího objektu. Před nákupem si je tedy porovnejte. Také je možné, že budete ještě platit turistickou taxu v místě bydlení a ověřte si, zda je zahrnuta v konečných částkách.

Pokud hledáte ubytování u domácích přes Airbnb, tak i tady najdete klasické reference na hostitele i ubytování. Opět je očekávejte spíše v anglickém jazyce. Airbnb má hezky zpracované popisy svých nabídek, a to včetně detailního výpisu vybavení pokojů a kuchyně. Co není uvedeno (například zmiňovaný kávovar), spíše na místě neočekávejte. I tady by měl dát hostitel k dispozici fotografie. Doporučujeme si ověřit, zda nabídl i fotky výhledu z oken/terasy.

V neposlední řadě můžete využít portálu TripAdvisor. Zdaleka se tady nenacházejí pouze dostupné aktivity v dané destinaci. Ke každému místu najdete různé typy ubytování, stravovacích zařízení i nabídku výletů. Výhoda TripAdvisoru spočívá ve velkém množství referencí, které tady cestovatelé zanechávají. Najděte si své ubytování, podívejte se na počet získaných bodů (1 až 5) a textové komentáře.

Nevynechte Google

Kdo hledá, ten najde. V dnešní době s prohlížečem Google je to navíc tak snadné! Většina hotelů, penzionů a hostelů má své oficiální stránky, případně stránky řetězce/sítě, pod které ubytovací zařízení spadá. Na stránkách najdete detailní informace, jako jsou například ty o zvířatech, sportovním vybavení resortů, ubytování s malými dětmi.

Pokud stále nejste o vašem výběru přesvědčení, není nic snazšího, než na ubytování zavolat nebo napsat e-mail. Kontakty najdete právě na webových stránkách. Případně využijte Facebook stránku ubytovacího zařízení. Dnes je to hodně populární způsob komunikace. A často i nejrychlejší. Právě i na Facebooku můžete najít další reference (ne)spokojených zákazníků. Z odpovědi personálu navíc zjistíte, jaký mají zájem o potenciálního hosta a zda mu vyjdou vstříc v jeho specifických požadavcích.

Vybrali jste si zájezd přes cestovku? Pak máte asi ubytování předem dané. Ale i tady si ho prolustrujte dopředu. Cestovní kancelář by vám měla poskytnout jejich katalog, kde jsou detailní popisy ubytovacích zařízení. Dále mívají informace o hotelích na svých stránkách a případně použijete výše zmíněné možnosti vyhledávání.

Náš tip na závěr: Nezapomeňte si zkontrolovat lokaci svého ubytování, nejlépe na Google mapách. Ať pak nejste překvapení, jak daleko to máte například k moři. Na Google Maps najdete často i fotky místa a okolí. Případně si přepněte mapu do režimu Streetview a omrkněte lokaci z pohledu chodce na ulici.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Dovo /wellness/ pro dva - Vysočina, zlínský a olom. kraj

Hezký den, poradí nějaká hodná duše pěkné ubytování s bazénem pro dva? Nejlépe vysočina, zlínský, olomoucký kraj, ale pokud budete mít i jiné tipy,… Zobrazit více
LenkaJank
LenkaJank

Poukaz na ubytování

Prodám poukaz platný do konce roku 2022 na platformě Hotels.com. Pokud lze využít pouze ve 4hvězdičkovém HOTEL 57, který se nachází pouze 10 min.… Zobrazit více
DanaDianaNoymi
DanaDianaNoymi

Balt

Chceme jet v létě k Baltu.Tentokrát bez rezervace ubytování.Je šance sehnat za normální peníz na místě?DěkujiHelena
anonym
anonym

Lety pro vozíčkáře.

Pptřebuji poradit, jsme malá skupina tři vozíčkáři a tři asistenti. Rádi bychom letěli na MS v hokeji 2020. Do obou pořadatelských měst. Nemáte někdo… Zobrazit více
Vozíčkářka
Vozíčkářka

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce