Průvodce Rady na cestu

Bezpečné země na dovolenou (nejen) k moři

Rádi cestujete, ale nechcete zbytečně riskovat svůj život ani zdraví? Podívejte se před cestou, jaká je ve vaší cílové destinaci bezpečnostní situace, zdravotní péče, nebo jak riziková je tamní doprava.

Na co si dát pozor při půjčení auta v zahraničí?

Při půjčení auta v zahraničí je dobré znát několik zásadních věcí, které vám pomohou vyhnout se nepříjemným situacím při vaší dovolené. Zásada číslo jedna je vždy řešit půjčení auta s předstihem a zjistit si dostatek informací na stránkách konkrétní půjčovny.

Co dělat v případě pojistné události v zahraničí?

Může se stát, že se na dovolené ocitneme v nepříjemné situaci a budeme muset řešit problém s autem nebo se zdravím. Pravidlo číslo jedna při pojistné události v zahraničí je zavolat asistenční službu vaší pojišťovny, ať už se to týká cestovního pojištění nebo pojištění auta.

Jak reklamovat dovolenou a na co nezapomenout?

Vybráno, všemi členy domácnosti schváleno, zbývá pouze zaplatit a těšit se na odjezd. Kéž by plánování dovolené bylo tak snadné! Někdy se proti vám spiknou všichni čerti a ne všechno je dle vašich představ. Ne vše můžete reklamovat, ale s řadou problémů se dá bojovat a získat za ně kompenzaci.

Cestovní lékárnička, které léky zabalit s sebou na cesty?

Jaké léky si s sebou sbalit na cestu? Vždy je vhodné mít s sebou alespoň základní sadu léků, která nám pomůže při případných zdravotních obtížích v zahraničí. Ne vždy je totiž při ruce otevřená lékárna. Do některých zemí je pak povinné nebo doporučené očkování či speciální léky a přípravky.

Vše o cestování a cestovním pojištění v těhotenství

Těhotné ženy musí být při cestách do zahraničí opatrnější. V případě těhotenství bez komplikací s tím nebývá až na výjimky problém. Jaké tyto výjimky jsou? Jaká rizika jsou spojena s létáním v těhotenství? Zjistěte, jak postupovat, a dejte si pozor na pojištění.

Cestování se psem do zahraničí

Vzít s sebou psa na dovolenou, nebo ne? Ať už se jedná o přepravu letadlem nebo autem, často je to pro zvíře stresující. Pokud je nutné jej takto přepravit, je potřeba se na to velmi dobře přichystat. Mimo to je nutné dodržet určitá pravidla při přepravě do zahraničí.

Wi-Fi připojení k internetu na letištích po celém světě zdarma? Víme jak na to

Také nemáte rádi čekání? Na letišti nás mnohdy čekají zdlouhavé chvilky, které se mohou proměnit i v několikahodinové peklo. Každý se je snaží zkrátit jiným způsobem. Wi-Fi zdarma na letišti není všude samozřejmostí. My pro vás máme řešení, jak se snadno připojíte i tam, kde je to zdánlivě nemožné.