Thajsko od 26 895 Kč
Zobrazit zájezdy

Očkování a zdravotní rizika při cestě do Thajska

Očkování a zdravotní rizika při cestě do Thajska

Ať už se chystáte po Thajsku cestovat a poznávat krásy jeho odlehlých koutů, nebo si jen odpočinout na krásných plážích turistických destinací, měli byste znát různá zdravotní rizika a s nimi související prevenci. Podcenit přípravu se nevyplácí! Pojďme si tedy říci něco k očkování a zdravotním nebezpečím Thajska.

Očkování

Do Thajska v současné době žádné povinné očkování nepotřebujete. Následující druhy očkování jsou doporučeny všem cestovatelům obecně bez ohledu na cílovou destinaci:

  • Žloutenka typu A a B
  • Břišní tyfus
  • Vzteklina (při delších cestách nebo návštěvě odlehlých oblastí a venkova). Prevence: vyvarujte se kontaktu s volně pobíhajícími opicemi, kočkami a psy. Především opice jsou na některých místech hojně navštěvovaných turisty velmi agresivní. Pokud očkovaní nejste, musíte v případě kousnutí neprodleně navštívit lékaře, který zahájí vakcinaci.
  • Tetanus (pokud od vaší poslední vakcíny uběhlo více než 15 let)

Zdravotní rizika

  • Zažívací obtíže  zažívací problémy jsou jednou z nejčastějších nepříjemností turistů při cestách do zemí s teplým podnebím a horšími hygienickými návyky. Základní prevencí je dodržovat pitný režim, pít jedině balenou vodu, k mytí ovoce, čistění zubů i vytváření ledu také používat jen balenou vodu a dát si pozor na přehřátí.
    TIP: Pokud se střevních potíží bojíte hodně a trpíte na ně, nechte se očkovat proti choleře - na několik měsíců vás ochrání před průjmy vyvolanými právě podněty, se kterými se na cestách typicky potkáte.
  • Malárie – v Thajsku se vyskytuje zřídka. Záleží na konkrétní lokalitě, ročním období, a dalších okolnostech. V Bangkoku ani typických turistických destinacích nehrozí. Pozor ale na západě země (Tak, Ubolrachathani, Maehongsorn, Ranong, Kanchanaburi atd.). Pokud máte podezření, že cestujete do rizikové oblasti, obraťte se raději na odborníka na cestovní medicínu.
  • Pohlavně přenosné choroby – Thajsko je proslulé sexuální turistikou. HIV a další pohlavně přenosné choroby zde nejsou výjimkou. Důrazně se proto doporučuje dodržovat zásady bezpečného sexu.
  • Zhoršená hojivost ran – počítejte s tím, že v období dešťů se kvůli vysoké vlhkosti vzduchu každé zranění hojí delší dobu, než jste zvyklí v ČR.

S sebou: náplasti, obvaz, dezinfekci, léky proti průjmu, silný opalovací krém, panthenol, repelent. Levné a účinné léky koupíte i na místě. Samozřejmě nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění.

Pro bližší informace ohledně zdravotních rizik a očkování v Thajsku se obraťte na vašeho lékaře, nebo nejbližší centrum cestovní medicíny.

Doporučujeme přečíst i článek o bezpečnosti v Thajsku.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce