Příspěvky v diskuzích uživatele Dáša

Příspěvky v diskuzích uživatele Dáša

Turistika na Tenerife

Pokud půjdete mimo hlavní sezónu, tak často ani nekontrolují, protože v kempech téměř nikdo není. Na stránkách co píše @Peanut se vyplní registrační formulář a je to.
(před 6 dny)
Země
Dáša

American Airlines otevře novou linku Praha - Chicago!

Americká letecká společnost American Airlines spustí od příštího letního letového řádu přímé spojení mezi Prahou a Chicagem. Konkrétně pak od 8. května 2020 do 24. října 2020. Létat se bude 5x týdně. Na sezónní linku nasadí letadlo Boeing 787-8 Dreamliner.
Bude se tak jednat o čtvrtou linku do USA z Prahy, stále ale není žádná v provozu přes celý rok.
(před 13 dny)
Letecká
Dáša

Do Itálie bez občanky nebo bez pasu?

@Viktorp111 ~ Tak můžete vycestovat samozřejmě na pas. každopádně jeden z dokladů mít musíte.
(před 16 dny)
Země
Mia07

Do Itálie bez občanky nebo bez pasu?

@Viktorp111 ~ Dobrý den, Itálie je členský stát EU a pro vstup do země Vám bude stačit občanský průkaz. Pozor si dejte pouze na jeho platnost, která musí být po celou dobu Vašeho pobytu.
(před 16 dny)
Země
Mia07

Rozhovor s EMS

Další z řady rozhovorů s ostřílenými cestovateli z Cestolina. Jejich vlastní zkušenosti a rady. Jako další jsme se rozhodli vyzpovídat uživatele EMS.

EMS je vlastně zkratka pro manžele Evu a Mirka. Eva a Mirek mají rádi cestování do míst, kde není přeplněno turisty. Je celkem jedno jestli se jedná o cestování po naší krásné zemi nebo do ciziny. Všude je spousta krásných míst a je potřeba se jen pozorně dívat kolem sebe.
Baví je poznávat cizí kultury, ale zároveň i objevovat krásy naší země.
Cestovatelský sen si splnily na Maledivách při šnorchlování.

Na Cestolinu se můžete podívat na jejich krásné fotografie a přečíst hodnotné recenze hotelů.
1) Víme o Vás, že jste navštívili Maledivy. Můžete nám prozradit, co se dá na Maledivách provozovat za aktivity kromě lenošení na bílých plážích?
Maledivy jsou ráj na zemi, trochu klišé ale 100% pravda. Bílé pláže, málo turistů, absolutní klid. Aktivity – vodní sporty – kajak, kánoe, motorový člun, paddleboard. A hlavně nádherný podmořský svět. Milujeme šnorchlování a na Maledivách je to prostě super – pestrobarevné rybičky, mořské želvy, koráli, hvězdice a spousta dalších živočichů.
2) Východ nebo západ? Kterým směrem se Vám cestuje lépe? A proč?
Východ – máme rádi Asii, není tak uspěchaná a lidé se tu umějí ještě upřímně usmívat.
3) Mezi další destinace, které jste navštívili patří Senegal. Ten není typicky dovolenkovou destinací, kde se setkáte s davy turistů. Měli jste možnost navštívit safari, projeli jste si nejslavnější rallye stezku nebo co Vás vlastně na Senegalu lákalo?
Také jsem měl o Senegalu představu jako o destinaci bez turistů, opak je pravdou. Turistů je v Senegalu dost, a to i Češi a Slováci. Proč Senegal? Chtěl jsem velkou exotiku. Zvládl jsem návštěvu vodního safari, prohlídku hlavního města Dakar, návštěvu ostrova otroků poblíž Dakaru. Jízdu džípem k Růžovému jezeru (je opravdu tak slané, že se nelze potopit) a samozřejmě jsem projel kousek trasy rallye Paříž-Dakar. Jako bonus jsem si užil solo cestu na čtyřkolce do pouště.
4) Směnárna nebo bankomat?
Je to jedno, co je zrovna dostupné.
5) Jakou destinaci byste poradili začínajícím cestovatelům?
Každý si musí sám zvážit, podle vlastních preferencí, co od cesty očekává. Moje první cesta vedla do Senegalu. Hlavní je nebát se a být připraven, že vždy nemusí jít vše podle plánu.
Děkujeme za milé odpovědi. Zaujal vás rozhovor? Zeptejte se cestovatelského páru EMS na to, co vás zajímá...
(před 17 dny)
Cestovatelé z Cestolina
Pavla-Šedivá

Nová dálnice z Niše do Makedonie - je otevřená?

@Cestolino_papoušek ~ dle dostupných informací by měla být od května 2019 kompletní. Má někdo osobní zkušenost?
(před 19 dny)
Cestolino pošta – dotazy
Sally

Polský LOT Polish Airlines otevře novou linku z Prahy do Budapešti!

Polská letecká společnost LOT Polish Airlines zprovozní od 30. března 2020 novou linku z Prahy do Budapešti. Frekvence letů je plánována 2x denně, kromě soboty a neděle, kdy se bude létat pouze jednou za den. Letenky budou v prodeji od 7. srpna 2019.
Z Budapešti pak LOT bude nově létat do Bělehradu, Sofie, Bruselu, Stuttgartu, Bukurešti a jihokorejského Soulu.
(před 20 dny)
Letecká
Romana

Ruský Ural Airlines otevře novou linku Praha - Perm!

Ruská letecká společnost Ural Airlines zprovozní od 18. září 2019 novou linku z Prahy do Permu v Rusku s pravidelnou frekvencí letů 2x týdně, a to vždy ve středu a sobotu. Kromě Permu létá tato společnost z Prahy také do Jekatěrinburgu, Krasnodaru a Moskvy. Letenky lze zakoupit již teď od 7 700 Kč.
(před 20 dny)
Letecká
Dáša

Ukrajinský SkyUp otevře nové linky z Čr na Ukrajinu!

Letecká nízkonákladová společnost SkyUp zprovozní od 17. října 2019 nové linky z Prahy a Pardubic na Ukrajinu. Letenky lze zakoupit již teď. Konkrétně se bude jednat o tyto linky:
Praha – Lvov 2x týdně (zpáteční letenky za 80 USD)
Praha – Charkov 2x týdně (zpáteční letenky za 120 USD)
Pardubice – Kyjev 3x týdně (zpáteční letenky za 100 USD)
(před 20 dny)
Letecká

Fuerteventura výlety

@Milujuvšechny ~ Na Kanárských ostrovech je bych řekla nejoblíbenější Cicar. Na Tenerife s full insurance a druhým řidičem bez stáhnutí peněz za 100 euro na 5 dní. Auto dovezli k hotelu a zas vyzvedli. Vše ok, objednáno z Čr.
(před 21 dny)
Země
Dáša