Příspěvky v diskuzích uživatele Dáša

Příspěvky v diskuzích uživatele Dáša

Řím - plán a na co koupit vstupenky předem?

Od listopadu si návštěvníci Kolosea budou muset připlatit, a to nejméně o jednu třetinu. Ceny vstupenek vzrostou cca o 4 eura na osobu. Za základní vstupenku tak zaplatíte nově 16 euro. V ceně vstupenky je možné navštívit Římské forum a Palatine. Změny se týkají i časových vstupů. Zatímco teď návštěvníci mohli využít kombinovaný vstup na dva dny po sobě, nově bude platit vstup pouze na jeden den. Za vstup na po sobě jdoucí dva dny zaplatíte 18 euro.
(včera)
Cestolino pošta – dotazy
Dáša

Ryanair začne od roku 2020 létat do Arménie!

Skvělá zpráva pro dobrodruhy a milovníky méně turistických zemí. Do Arménie zatím nelétala žádná evropská nízkonákladová letecká společnost. Ryanair prolomí ledy jako první a začne od ledna 2020 létat z Milána-Bergama a Říma do hlavního města Arménie – Jerevanu (2× týdně). V nabídce bude také trasa Memmingen – Gjumri (2× týdně).
Pro Čechy má však největší potenciál linka z Berlína (SXF) do Jerevanu (2× týdně), která bude spuštěna v březnu 2020.
Nejnižší ceny letenek začínají na 30 euro/jeden směr.
(včera)
Letecká
Dáša

Ryanair otevře dvě nové linky z Prahy do Řecka!

Letecká nízkonákladová společnost Ryanair zprovozní od letního letové řádu dvě nové linky do Soluně a na Rhodos. Do každé destinace bude létat dvakrát týdně (vždy ve středu a v neděli).
(před 2 dny)
Letecká
Dáša

Rozhovor s giovannou

Další z řady rozhovorů s ostřílenými cestovateli z Cestolina. Jejich vlastní zkušenosti a rady. Jako další jsme se rozhodli vyzpovídat uživatelku giovannu.

Giovanna je zvědavá cestovatelka, která vše plánuje dopředu, letenky kupuje s velkým předstihem, nebo naopak zcela na poslední chvíli (i den před odletem). Jak říká, spíše cestuje ekonomicky. Vždy si o destinaci zjišťuje informace, čte různé knihy a průvodce. Ráda ochutnává místní kuchyni a baví se s místními obyvateli. Nejdůležitější je pro ní co nejvíce toho zažít a ochutnat.
Na Cestolinu si můžete prohlédnout její krásné fotografie.

1) Byla jste mimo jiné také na Maltě. Jaká místa byste zde doporučila ostatním cestovatelům navštívit? A na jaké ceny se tu mají připravit?
San Giljan, Sliema, Valletta, Marsaskala, Marsaxlokk , St. Peter's Pool, Zurrieq, Blue Grotto, Dingli Cliffs, Mdina, ir-Rabat a ostrov Gozo. Co se týká cen, nejsou podle mě nijak vysoké.
2) Jak si obvykle zkracujete zimu? Jezdíte někam třeba za vánočními trhy, lyžováním nebo naopak lenošit někam do lázní? Kde je Vám přes zimu nejlépe?
Těsně na přelomu září/října Itálie. Většinou pak ještě Egypt (říjen nebo listopad) a letos JAR přes Vánoce.
3) Která národnost Vám během cest nejvíce učarovala? Co máte na těchto lidech tak ráda?
Miluji Itálii – se vším, co k ní patří – úsměv, Italové jsou přátelští a pohostinní...
4) Preferujete spíše aktivní dovolenou nebo raději dáváte přednost odpočinkové? A proč?
1x ročně i odpočinkovou (ale i tam podnikáme výlety), jinak zbytek dovolených travím aktivně.
5) Jaké je Vaše nejoblíbenější místo v ČR?
Český Krumlov

Děkujeme za velmi milé odpovědi. Zaujal vás rozhovor? Zeptejte se giovanny na to, co vás zajímá...
(před 4 dny)
Cestovatelé z Cestolina
Dáša

Ostrov Komodo v Indonésii - placený vstup

Začátkem příštího roku mělo zcela dojít k uzavření ostrova Komodo pro turisty, nakonec k tomu ale nedojde. Vláda místo toho zavede členství, které turistům umožní domov největších ještěrů světa navštívit. To však vyjde na tisíc dolarů (místo původních deseti), přes 23 tisíc korun. Platné bude po dobu jednoho roku. Cílem je ochránit populaci varanů, ale zároveň neodříznout ostrov od zbytku planety.
Stihli jste ostrov Komodo navštívit? Je pro vás tak vysoké členství překážkou? Co na to říkáte?
(před 8 dny)
Země
Radek1

Rozhovor s Josefem

Další z řady rozhovorů s ostřílenými cestovateli z Cestolina. Jejich vlastní zkušenosti a rady. Jako další jsme se rozhodli vyzpovídat uživatele Josefa.

Josef je typ cestovatele, který dovolenou vybírá velmi brzy. Už teď se dívá po nějaké té dovolené v příštím roce 2020. Moc rádi by se s manželkou podívali na nějaký řecký ostrov. Oba jsou již 7 let v důchodu a vůbec prý nejsou nároční a líbí se jim doslova všude. Aby mohl pan Josef udělat radost pěknou dovolenou sobě i své manželce, přivydělává si občas také na brigádách. Na Cestolinu si můžete přečíst jeho hodnotné příspěvky a prohlédnout recenze hotelů.

1) Podle čeho vybíráte Vaši dovolenou? Dáváte přednost cestování s CK nebo si vše zařizujete sám? Proč?
Všechny zájezdy k moři jsme s manželkou vždy řešili pouze s CK.
2) Jak si obvykle zkracujete zimu? Jezdíte někam třeba za vánočními trhy, lyžováním nebo naopak lenošit někam do lázní? Kde je Vám přes zimu nejlépe?
Zimní čas trávíme pouze doma. Zimu totiž nemáme moc rádi, a tak převážně odpočíváme.
3) Jaké nejchutnější jídlo jste na svých cestách ochutnal?
Oba milujeme ryby, takže dost často si dáváme ryby na všechny způsoby a manželka má ráda i pizzu.
4) Do jaké země by Vás nikdy nikdo nedostal? Prozradíte nám i důvod?
Je to zvláštní, ale oba máme rádi trošku exotiku, takže Turecko, Maroko, Tunisko pevnina letos i Djerba, Sharm El Sheikh, Severní Kypr jsou naše jasná volba. Strach nemáme a takové destinace se nám líbí. Nemyslím si, že je země, kam bychom nechtěli na dovolenou.
5) Jaké je Vaše nejoblíbenější místo v ČR?
Vzhledem k tomu, že já jsem Brňák a manželka kousek od Brna, tak máme rádi jižní Moravu, ale Česká republika je krásná celá. Máme ji dost procestovanou a líbí se nám všude, jen Šumavu nemáme moc projetou, takže to bychom ještě chtěli někdy dohnat.

Děkujeme za velmi milé odpovědi. Zaujal vás rozhovor? Zeptejte se pana Josefa na to, co vás zajímá...
(před 11 dny)
Cestovatelé z Cestolina
Dáša

Půjčení auta ve Skotsku

@Žabka1 ~ Dobrý den, pokud přiletíte na letiště Edinburgh, tak přímo na letišti je "autopůjčovna", která má pod sebou několik autopůjčoven. Každá tam má svůj vydávající pult. My jsme byli spokojení s Europcarem. Vše bez problémů.
(před 13 dny)
Země
Dáša

Skládací deštník převoz

@anonym ~ Dobrý den, trekingové hole můžete mít v příručním zavazadle pouze pokud se tam vejdou a mají gumový hrot, s kovovou špičkou ne.
(před 16 dny)
Ostatní
Dáša

Rozhovor s mmxx

Další z řady rozhovorů s ostřílenými cestovateli z Cestolina. Jejich vlastní zkušenosti a rady. Jako další jsme se rozhodli vyzpovídat uživatele mmxx.

Mmxx je typ cestovatele, který se bez problémů a v klidu sbalí chvíli před odjezdem. Všechno si zařizuje sám, ale vždy se snaží najít co nejvíce dostupných informací, aby ho nepřekvapilo něco zásadního. Na Cestolinu si můžete přečíst jeho hodnotné příspěvky a prohlédnout recenze hotelů.

1) Zdá se, že nejraději máte Chorvatsko. Jaká je podle vás nejvhodnější doba pro návštěvu a proč?
Dle našeho názoru je nejvhodnější doba pro návštěvu Chorvatska druhá polovina června a první polovina září. Počasí už je fajné a potom v září je ještě fajné. Ceny jsou v tomto období oproti hlavní sezoně o třetinu až polovinu výhodnější. Také provoz je menší.
2) Často se na dovolenou dopravujete autem. Řešil jste na svých cestách někdy nepříjemnosti spojené s cestou? Zařizujete si nějaké speciální pojištění pro tyto případy?
Jezdíme na dovolené jenom autem. Jelikož máme auto do 5 let stáří, pravidelně servisované, tak technický problém jsme neřešili. Máme klasicky zákonné + havarijní pojištění s pokrytím pro celou Evropu. Samozřejmostí je pak zdravotní připojištění, zde vzhledem k okolnostem volíme to maximum, co pojišťovna nabízí (bez adrenalinových sportů apod.)
3) Vaříte si na svých dovolených, nebo se raději stravujete v místních restauracích či pouze v hotelu? Máte oblíbený nějaký zahraniční pokrm?
Na dovolenou si člověk jezdí odpočinout, takže si zásadně nevaříme. Jen máme cestovní malou rychlovarnou konev na domácí kafe a vozíme nějaké trvanlivé buchtičky ke kafíčku Využíváme hlavně polopenze v místě ubytování. Což je pro nás dostačující. Navíc chorvatské all in jsou takové ošulené, odrbané nebo jak to napsat spisovně. Speciální pokrm nemáme, ale rybí speciality si dáme. Plody moře jsme vyzkoušeli a už se jim vyhybáme.
4) Co máte na cestování nejraději?
Na cestování máme nejraději, že jak se říká vypadneme z toho celoročního koloběhu života, úplně vypneme a prostě uživáme. I když jezdíme do stejných destinací, snažíme se i tak hledat nové atrakce, poznat nové. Hodně lidí se ptá, proč chceme např. ušetřit objížděním slovinské dálnice, ale pro nás je cesta vnitrozemím Slovinska tou nejkrásnější pasáží z nudné cesty po dálnici a vyloženě si to užíváme.
5) Sbíráte pohledy, magnetky, sněžítka, nebo cokoliv jiného při svých cestách?
Vzhledem k velkému množství nasbíraných prachosedů za cestovatelský život, už jednak nikomu nic nevozíme (teda teď vnukům nějakou místní hračku) a i domů si vezeme maximálně magnetek na ledničku, pošleme pohled do klubu , manželka si koupí od plážových prodejců letní šaty za par kaček a já od stánkařů nějakou místní kořalku (poslední úlovek pálenka z fíků)a olivový olej (letos třeba s naloženýma papričkama).

Děkujeme za velmi milé odpovědi. Zaujal vás rozhovor? Zeptejte se mmxx na to, co vás zajímá...
(před 18 dny)
Cestovatelé z Cestolina
Dáša