Příspěvky v diskuzích uživatele Majina

Příspěvky v diskuzích uživatele Majina

Dominikánská republika - pozorování velryb

Zdravím, koncem února nás doufám čeká Dominikánská republika - last moment z Německa. Zatím jsou ceny dost vysoko na to, že už je to docela blízko. Zajímalo by mě ale ještě kde a kdy je možné vidět velryby? Prý je tam pozorování velryb možné, co jsem četla v průvodci.
(před 3 lety)
Země
Majina

Musí být podsedák do auta v taxíku?

@Lola ~ Taxi má výjimku, že dítě nemusí sedět v sedačce a nebude za to řidič pokutován. Každopádně je to pořád auto a bála bych se. Z bezpečnostních důvodů bych proto s dítětem bez autosedačky nejela, ani po městě ani nikde jinde.
(před 3 lety)
Ostatní
Majina

Klimatizace v letadle - jak to přežít?

@Roxy ~ Já používám nosní sprej a do očí kapky nebo gel. Dej si pozor, aby ti nefoukalo na jednu část těla celou dobu. Mně třeba vadí, když mi fouká na krk nebo minule rameno mě z toho bolelo.
(před 3 lety)
Ostatní
Jitka_V

Tipy na výlety Kréta

@Rudy ~ Jinak teď mě ještě napadá: jeskyně Dikteon Andron. Krásná krápníková jeskyně s jezírkem, kde se údajně narodil sám Zeus. Můžete tam jít sám nebo s průvodce, tam určitě horko nebude, je lepší mít spíš teplejší oblečení a baterku. Je to kousek lesem od vesnice Psychro. Pak národní park a soutěska Samaria, celá ta stezka má asi 17 km. Ideální jít tam z vesnice Omalios a jít směrem k moři. Vyplatí se jít spíš ráno, když ještě není tak teplo. Pak je krásné archeologické muzem v Herakleionu a palác Knossos.
(před 3 lety)
Země
Femme_fatale

Tipy na výlety Kréta

@Rudy ~ Ahoj, asi 50 km východně od Chanie je velké sladkovodní jezero Kournas s termálními prameny. Hodně turistů už jezdí místo moře i tam. vstup do vody je pozvolný, voda čistá. Jsou tam ryby, krabi i vodní želvy. Ubytovat se dá v karavanu nebo v blízké vesničce.
(před 3 lety)
Země
Femme_fatale

Medúzy v Tunisku

@Dovolená7845 ~ Já byla v Mahdii a mamka v Monastiru. Medúzy byly, (v Monastiru spíš ojediněle). Zkušenost s žahnutím nemám, nikdy mě nežahla, ale prý je to jen jako od kopřivy.
(před 3 lety)
Země
Wincenzzo

Menorca tipy na výlety

@ŽánBaklažán ~ My jsme bydleli v letovisku Punta Prima, kde se nám moc líbilo. První den jsme využili autobus a dojeli do Mahonu. Tady jsme si koupili okružní plavbu lodí s proskleným dnem a to byla opravdu paráda - koráli, ryby. Druhý den už jsme měli půjčené auto a vydali jsme se na nejvyšší bod ostrova Monte Toro. Prohlédli jsme si renesanční kostel, sochu ježíše, z terasy je opravdu krásný výhled. Hodně tu foukalo, takže jsme pokračovali dál do přístavního městečka Fornells. V severní části stojí strážní věž Torre de Fornells. Pak jsme si to namířili na Ciutadelu k jeskyním Cala Morell - neplatí se vstup, doporučuju pořádné boty.
(před 3 lety)
Země
Majina

Nejkrásnější pláže na Elbě

@KarelPašák ~ Doporučila bych objíždět různé pláže, protože každá je jinak krásná. Jenže málokterá má použitelné parkoviště, většina pláží parkoviště nemá a tak se vejde jen pár aut podél silnice a dolů na pláž se musí sejít po úzké stezce. Už kolem desáté bylo plno. Fetovaia na jihozápadě ostrova je opravdu nádherná. S potápěním neporadím.
(před 3 lety)
Země
Majina

Italská zmrzlina: Kde si v Římě dát tu nejlepší?

@Darina ~ Gelateria dei Gracchi - vyrábí ze sezónních ingrediencí. Doporučuju ochutnat krém z piniových oříšků, sušené fíky, opékané mandle a klasickou jahodovou. Naprosto skvělý. Najdeš ji kousek od zastávky metra Lepanto.
(před 3 lety)
Země
anonym

Výlety z Agadiru

Paradise Valley, Taroudant.. Samotný Agadir nic moc (stačí na něj dva dny), ale jako výchozí bod pro cestování super, u autobusáku je perfektní místní trh. Souhlasim s Kristýnou Taghazout je mnohem hezčí a je to skvělé místo pro surfování. Při smlouvání vám tam půjčí surf i za 250 Kč/den. Určitě půjčit auto na okolí, do Marakéše busem.
(před 3 lety)
Země
Leona456