Velká Británie od 8 599 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Velké Británie

Cestovní doklady do Velké Británie

Do Velké Británie se dostanete na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Důležité je ohlídat si minimální platnost pasu a dětem zajistit vlastní cestovní doklad.

Cestovní doklady pro dospělé

Občané ČR mohou zatím navštívit Spojené království i přes jeho odchod z EU bez zvláštních omezení. Pozor ale na to, že 1. 10. 2021 dojde ke změně a jediný platný doklad pro vycestování do Velké Británie bude cestovní pas. MZV však doporučuje cestovat s s pasem již nyní. Účelem vycestování ovšem musí být pouze turistika nebo návštěva rodiny. V případě, že sem pojedete za prací nebo zde hodláte pobývat déle než půl roku (například také studenti), musíte si zařídit vízum. Nejnovější informace o podmínkách vstupu vám poskytne i Velvyslanectví Velké Británie se sídlem v Praze.

Nezapomínejte ani na platnost cestovního dokladu. Ta musí vystačit na celý váš pobyt v zemi.

Pro držitele statusu usedlíka platí výjimka do roku 2025

Jste-li držitel statusu usedlíka (Settled Status či Pre-Settled Status), můžete do Velké Británie vycestovat až do roku 2025 klidně jen na občanský průkaz.

Cestovní doklady pro děti

Pojedou s vámi děti mladší 15 let? Pak je nezapomeňte vybavit vlastním cestovním dokladem. Až do 1. 10. 2021 to může být pas i občanka. Podrobné informace najdete v samostatném článku o cestování s dětmi.

Co dělat při ztrátě dokladu

Ztratíte-li na území Velké Británie cestovní doklad, začněte situaci řešit co nejdříve. Obraťte se na nejbližší zastupitelský úřad ČR, který vám vystaví náhradní doklad určený k návratu do ČR.

» Zobrazit levné letenky do Británie «

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Odklad brexitu? Jaký doklad?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak to bude s cestováním do Velké Británie. Máme jet během léta do Skotska, čekala jsem, že teď po brexitu během… Zobrazit více
Lola
Lola

Cestování bez českého občanství po Brexitu

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak budou moci cestovat lidé třeba s vietnamským občanstvím a s trvalým pobytem v ČR do Velké Británie po Brexitu.… Zobrazit více
Dáša
Dáša