Abu Dhabi od 15 219 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Abú Zabí

   Mezinárodní letiště v Abú Zabí, nebo také Abú Dhabí, je druhým nejvýznamnějším letištěm ve Spojených arabských emirátech. Svojí domovskou základnu zde má společnost Etihad, která je druhou největší společností v SAE. Letiště leží přibližně 30 kilometrů od centra Abú Zabí.

   Informace o letišti Abú Zabí

   Web www.abudhabiairport.ae
   IATA AUH
   ICAO OMAA
   Místo Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty
   Časový posun 2 hodiny oproti ČR
   Aktuální čas 09:53, 23. 04. 2024
   Vzdálenost 4 489 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   V Abú Zabí jsou poměrně příznivé ceny taxi, do centra města se dostanete za cenu kolem 400 Kč, a tak pokud chcete ušetřit čas, například na prohlídku města při přestupu, je taxi opravdu dobrou volbou.

   Chcete-li se do města dostat levněji a nevadí vám delší cesta, využijte autobus linky A1, který jezdí do centra města každých 30 minut. Cesta trvá zhruba hodinu a lístek stojí 25 Kč. Podrobný jízdní řád naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete velký výběr obchodů, restaurací, kaváren a rychlých občerstvení. Funguje zde poštovní a asistenční služba, turistické informace, lázně pro odpočinek během letu, odpočinkové místnosti pro ženy, místnosti pro rodiny s dětmi, půjčovny automobilů, banky, směnárny, úschovny zavazadel a sprchy. Na všech terminálech je možnost zapůjčit pro děti kočárky.

   Úschovna zavazadel je spolu s kopírovací službou v odletové hale terminálu 1. Ceník za úschovu zavazadel a kopírovací služby naleznete zde. Internetové připojení je zdarma prostřednictvím sítě ADAC, využít můžete také počítačové kiosky, které jsou rozmístěné po všech terminálech. U vstupních bran 32 a 37 naleznete sprchy zdarma. V bezprostřední blízkosti letiště je také několik hotelů.

   Letenky

   Největší množství letů operuje na letišti v Abú Zabí společnost Etihad a její dceřiné společnosti Air Serbia a Alitalia. Letenky jsou však poměrně drahé, proto pro cestu do Spojených arabských emirátů využijte spíše letiště v Dubaji. Výše uvedené aerolinky však často nabízejí letenky za výhodné ceny do Asie, takže na letiště v Abú Zabí se podíváte spíše při přestupech.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má celkem tři terminály, nejčastěji jsou využívané terminály 1 a 3, mezi kterými se přesunete pěšky za cca 15 minut. K terminálu 2 jezdí kyvadlový autobus zdarma.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.