Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Abú Zabí

   Mezinárodní letiště v Abú Zabí, nebo také Abú Dhabí, je druhým nejvýznamnějším letištěm ve Spojených arabských emirátech. Svojí domovskou základnu zde má společnost Etihad, která je druhou největší společností v SAE. Letiště leží přibližně 30 kilometrů od centra Abú Zabí.

   Informace o letišti Abú Zabí

   Web www.abudhabiairport.ae
   IATA AUH
   ICAO OMAA
   Místo Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 02:44, 21. 08. 2019
   Vzdálenost 4489 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   V Abú Zabí jsou poměrně příznivé ceny taxi, do centra města se dostanete za cenu kolem 400 Kč, a tak pokud chcete ušetřit čas, například na prohlídku města při přestupu, je taxi opravdu dobrou volbou.

   Chcete-li se do města dostat levněji a nevadí vám delší cesta, využijte autobus linky A1, který jezdí do centra města každých 30 minut. Cesta trvá zhruba hodinu a lístek stojí 25 Kč. Podrobný jízdní řád naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete velký výběr obchodů, restaurací, kaváren a rychlých občerstvení. Funguje zde poštovní a asistenční služba, turistické informace, lázně pro odpočinek během letu, odpočinkové místnosti pro ženy, místnosti pro rodiny s dětmi, půjčovny automobilů, banky, směnárny, úschovny zavazadel a sprchy. Na všech terminálech je možnost zapůjčit pro děti kočárky.

   Úschovna zavazadel je spolu s kopírovací službou v odletové hale terminálu 1. Ceník za úschovu zavazadel a kopírovací služby naleznete zde. Internetové připojení je zdarma prostřednictvím sítě ADAC, využít můžete také počítačové kiosky, které jsou rozmístěné po všech terminálech. U vstupních bran 32 a 37 naleznete sprchy zdarma. V bezprostřední blízkosti letiště je také několik hotelů.

   Letenky

   Největší množství letů operuje na letišti v Abú Zabí společnost Etihad a její dceřiné společnosti Air Serbia a Alitalia. Letenky jsou však poměrně drahé, proto pro cestu do Spojených arabských emirátů využijte spíše letiště v Dubaji. Výše uvedené aerolinky však často nabízejí letenky za výhodné ceny do Asie, takže na letiště v Abú Zabí se podíváte spíše při přestupech.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má celkem tři terminály, nejčastěji jsou využívané terminály 1 a 3, mezi kterými se přesunete pěšky za cca 15 minut. K terminálu 2 jezdí kyvadlový autobus zdarma.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na téma. Buďte první.