Santorini od 9 739 Kč
Zobrazit zájezdy

10 úžasných ostrovů světa: Podmořský ráj i koupání s želvami a delfíny

10 úžasných ostrovů světa: Podmořský ráj i koupání s želvami a delfíny

Kdo miluje azurově modré moře, bílý písek pod palmami a žhavé paprsky slunce, určitě si vychutná dovolenou na ostrovech uprostřed moře. Narazíte na místa, která rozhodně nejsou přelidněná, a najdete tam vytoužený klid. Svých 14 dní tak strávíte téměř jako Robinsoni.

Ukážeme vám 10 tipů na nejkrásnější ostrovy. Stačí se jenom sbalit, nezapomenout na plavky, ručník a zásobu opalovacího krému a vyrazit. Dovolená u moře tak nebude vysněnou pohádkou, ale realitou. Kam vyrazit?

1. Kapverdské ostrovy: Výlet do společnosti želv

Devět obydlených a spousta menších ostrůvků, tak to jsou Kapverdské ostrovy v lůně Atlantiku. Sopečná aktivita tady probudila nevšední život. Každý z ostrůvků sopečného původu je totiž trochu jiný. Zatímco někde je nebývale úrodná vulkanická půda, jinde narazíte na nádherné písečné pláže s azurovou vodou - a pozor, tady teplota vody neklesne pod 22 °C! Třeba na ostrově Fogo uvidíte písečné duny a ztroskotané lodě. Nechybí do výše se tyčící horské štíty. Společnost vám v moři budou dělat želvy a samozřejmě stojí za to se zde potápět pod hladinu.

2. Kanárské ostrovy, Španělsko: Kilometry písečných pláží

Nechce-li se vám cestovat někam daleko, pak vězte, že jeden ráj máte doslova na dosah. Jsou to Kanárské ostrovy uprostřed Středozemního moře. Tím nejkrásnějším je prý Fuerteventura. Objevíte zde opravdu dlouhé pláže, kde velmi snadno najdete místo k odpočinku. Například kolem pobřeží poloostrova Jandia se pásy písku táhnou spoustu kilometrů. Hluční sousedi vás nebudou otravovat. Tyto nádherné ostrovy mají jednu vadu: nejste jediní, kdo objevili jejich krásu a v sezóně může být ve známých letoviscích trochu přeplněno.

3. Maui, Havaj: Vykoupejte se s delfíny

Vaše exotická dovolená může skončit třeba na ostrově Maui na Havaji. Pokud se tak stane, rozhodně nebuďte smutní, právě naopak. Maui je totiž mnoha zcestovalými znalci považován za nejkrásnější ostrov z celého Havajského souostroví. Obdivujete delfíny a toužíte se jich dotknout a jednou se s nimi třeba i vykoupat? Potom se těšte, tady narazíte na jejich plná hejna. Potkat se tu můžete i s obřími želvami.

4. Bay Islands, Honduras: Potápění k obřímu korálovému útesu

Souostroví Islas de la Bahía, nebo-li Bay Islands u Hondurasu. Necelých 50 km od severního pobřeží Hondurasu leží v moři ostrov Roatan. Proč je tak zajímavý a nádherný? Inu, proto, že leží na druhém největším korálovém útesu světa. Jistě si tedy umíte představit, jak nádherný je zde podmořský život. Ostatně, můžete to i sami vyzkoušet. Pokud byste si rádi někdy zkusili potápění a dosud jste neměli příležitost, možná je právě tohle ten správný okamžik se do toho pustit. Celý ostrov je dlouhý zhruba 77 km a na šířku měří asi 8 km.

5. Santorini, Řecko: Pohodička na bájné Atlantidě

Láká vás dovolená na bájné ztracené Atlantidě? Pokud ano, měli byste si dopřát alespoň jeden slunný týden na řeckém ostrově Santorini. Právě tento sopečný ostrov, pozůstatek po výbuchu sopky Théry, mnozí odborníci a záhadologové považují za poslední zbytky tajemného kontinentu zvaného Atlantida. Historie na vás zde dýchne na každém kroku. Kdysi, před dávným výbuchem tu ostatně žila vyspělá civilizace, kterou smetl sopečný popel a láva. Památkou na řádění živlu jsou černé skály ze ztuhlé lávy. Pláže jsou tu pokryty černým pískem. Na téhle oáze v Egejském moři si opravdu odpočinete.

6. Madeira, Portugalsko: Věčně kvetoucí zahrada

Chcete ráj, kde vám bude i po hlavní sezóně příjemné teplo? Vydejte se na portugalskou Madeiru. Omývá ji totiž teplý Golfský proud. Díky tomu tu ani v zimě rtuť teploměru neklesne pod 18 °C. Je tu velice příjemné klima do 30 °C a spousta kvetoucích rostlin, botanická zahrada na každém kroku. Díky tomu sem jezdí spousta lidí. I tak to ale stojí za to. Například na severu ostrova najdete lávové bazény.

7. Bali, Indonésie: Hinduistické zastavení v každodenním stresu

Ostrov Bali. Máte-li možnost vydat se do exotických krajů, tuhle destinaci rozhodně nevynechejte. Je tu skutečně nádherná a neopakovatelná atmosféra, která na věčně vystresovaného středoevropana působí jako balzám na duši. Příroda je zde exotická, klima příjemné. Hinduistická kultura doslova svádí k zastavení v každodenním spěchu a stresu. Samozřejmě tu najdete i krásné koupání a velkou radost budou mít i potápěči.

8. Mauricius: Ztraceni uprostřed oceánu

Fantastické dlouhé pláže plné velmi jemného bílého písku. Zlehka je svými vlnkami omývá tyrkysové moře. Nechybí překrásné korálové útesy, které můžete objevovat při šnorchlování a potápění. Kde se tento ráj nachází? Je ztracený přímo uprostřed Indického oceánu – jedná se o ostrov Mauricius. Původ této pevniny uprostřed mořských vln je vulkanický. Leží asi 860 km od Madagaskaru.

9. Bora Bora: oslnivá perla Pacifiku

Perla Pacifiku se často říká ostrovu Bora Bora nacházejícímu se ve Francouzské Polynésii. Není příliš velký, rozkládá se asi na 38 km², ale je opravdu krásný. Džungle, palmy, písečné pláže… Celé pobřeží lemuje krásná cesta, kterou projdete celý ostrov. Bora Bora je stejně jako zbytek Polynésie vulkanického původu. Nachází se 280 km od Tahiti severozápadním směrem.

10. Fernando de Noronha, Brazílie: Uvidíte až na dno

Průsvitný ráj pro potápěče, tak to je souostroví Fernando de Noronha u pobřeží Brazílie. Pravda, nenachází se nijak blízko brazilských břehů, ale až 350 km od nich, ale pro potápěče je to království. Málokde totiž narazí na moře, kde je viditelnost 25–40 metrů. Nádherně čistá voda skutečně ohromí. Proto sem jezdí neuvěřitelné množství milovníků ponorů pod vodní hladinu.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů