Kréta od 7 519 Kč
Zobrazit zájezdy

S Cestolinem na nejkrásnější pláže Řecka – část I.

S Cestolinem na nejkrásnější pláže Řecka – část I.

Řecko je pro většinu Čechů synonymem kvalitního koupání a dovolená zde proto může být nezapomenutelná na celý život. Pevnina i řecké ostrovy navíc nabízejí svoji pohostinnou náruč. Navštivte s námi nejkrásnější pláže Řecka.

Elafonisi - evropská Havaj

Západní pobřeží ostrova Kréta láká krásnou pláží Elafonissi. Dostanete se k ní po asfaltové silnici a následně prašné cestě, kde budete míjet komplexu bungalovů se stejným názvem. Pláži se dokonce říká evropské Tichomoří, protože svým charakterem připomíná exotickou Hawai.

Vstup do moře je velmi mírný až plochý. Nadchne vás jemný písek narůžovělé barvy a mělké průzračné vody. Zdejší písečná pánev je hluboká pouhých 10 – 40 centimetrů a spojuje Krétu s ostrůvkem Elafonissi. Jde tedy o ideální místo na koupání pro rodiny s dětmi.

Porto Katsiki - spousta schodů a bílé útesy

Pokud si dopřejete lodní plavbu z řeckého Vassiliki nebo Nidri, stane se vaším cílem pláž Porto Katsiki na ostrově Lefkada. Dojet sem ale můžete i z ostrovní pevniny. Auto zaparkujete na parkovišti a pak sejdete po dlouhých schodech až dolů k moři.

V sezóně sice bývá tato oblázková pláž přeplněná, ovšem dlouhý, i když poměrně úzký prostor ohraničený bílými skalními útesy vás jistě učaruje. Procházka do schodů při návratu na parkoviště ale prověří tělesnou kondici každého návštěvníka.

Navagio - tyrkysové moře s vrakem lodi

Nejen vrak pašerácké lodi, ale i barva moře jako z obrázku, upoutá pohledy turistů na slavné pláži Navagio ostrova Zakynthos. Pláž je přístupná pouze z moře, tedy lodní dopravou z přístavů na ostrově. Z pevniny se sem nedostanete, neboť se kolem ní ze tří stran tyčí útesy vysoké místy až 200 metrů.

Zářivě bílý písek je na pláži Navagio v ostrém kontrastu s tyrkysově zbarveným mořem. Malou nevýhodou je, že zde při jasném počasí jen tak neuniknete ostrým slunečním paprskům a voda je i v horkém létě díky rychle klesajícímu dnu poměrně chladná.

Perissa - léčivé účinky písku

V případě, že si chcete vychutnat léčivé účinky prohřátého sopečného písku, měla by vaše volba padnout na oblíbený ostrov Santorini a proslulou pláž Perissa, která se nachází u stejnojmenného letoviska.

Pláž má vynikající polohu, protože ji před severními větry chrání skály útesů Mesa Vouno, hlavně jejich pahorek Profitis Illias a proto si zde užijete příjemné teplo. Voda je křišťálově čistá a šedočerný vulkanický písek vás prohřeje.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů