Kréta od 6 890 Kč
Zobrazit zájezdy

Známe nejkrásnější pláže Řecka – část III.

Známe nejkrásnější pláže Řecka – část III.

Řecko je světově proslulé díky křišťálově čisté vodě, překrásným scenériím i rozmanitým plážím. Návštěvníci se mohou rozhodnout, zda si chtějí užít pláže táhnoucí se mnoho kilometrů, chráněné zátoky s písečnými dunami, pobřežní jeskyně se strmými skalami či tmavé pláže vytvořené vlivem vulkanické činnosti. Ať už hledáte pláže s vysokými standardy, kde se vydovádí celá rodina, nebo opuštěné romantické pláže, na celkové délce řeckého pobřeží, které měří přibližně 16 000 km, si určitě každý vybere tu svou. Pojďte se s námi podívat na ty nejkrásnější z nich.

Pláž Agios Prokopios – Naxos

Agios Prokopios je letovisko ležící přibližně 5 km od hlavního města ostrova Naxos. Stejnojmenná pláž je jednou z nejdelších a nejoblíbenějších písečných pláží na ostrově a rozhodně stojí za návštěvu. Její rozloha je přibližně 2 km, vstup do moře je pozvolný, díky tomu je vhodná pro rodiny s dětmi či starší osoby. Na pláži je možnost pronajmout si lehátka, slunečníky nebo využít nabídky vodních sportů. Mezi další krásné pláže patří například pláž Plaka, kde najdete i část vyhrazenou pro nudisty, pláž Agios Georgios, Agia Anna a Maragas.

Zdroj: wikimedia.org – Carlo Pelagalli

Aktuální nabídky zájezdů na Naxos

Prohlédnout zájezdy

Pláž Balos Lagoon – Kréta

Pláž Balos či možná výstižněji laguna Balos se nachází v odlehlé části ostrova Kréta, na jeho severozápadním výběžku, poblíž malého ostrůvku Imeri Gramvousa. Na pláž Balos se můžete dostat lodí z nedalekého přístavu Kissamos, nebo autem. Mějte ovšem na paměti, že posledních 8 km je cesta velmi prašná a kamenitá, je tak dobré počítat s tím, že na většinu aut z autopůjčoven se na prašných cestách nevztahuje pojištění. Pobřeží pokrývá jemný písek mající barvu od bílé až po růžovou. Voda v laguně je mělká a díky tomu i krásně prohřátá. Místa kolem skalnatých útesů jsou vhodná pro šnorchlování a potápění. Pokud budete mít štěstí, může se vám podařit zahlédnout i mořskou želvu či tuleně.

Pláž Matala – Kréta

Pláž Matala je známá především díky velkému skalnímu masivu s několika uměle vyhloubenými jeskyněmi. Ty byly do zdejších skal tesány již od dob neolitu a původně sloužily jako hrobky. V 60. letech v nich přebývali členové hippies. Samotná pláž je poměrně úzká, a tak zde v hlavní sezóně bývá poměrně rušno. Díky silnému větru, který vhání divoké moře do zátoky, zde vznikají opravdu vysoké vlny, které lákají milovníky surfování. Povrch pláže je tvořen tmavým, hrubším pískem smíchaným s malými oblázky. Nedaleko odtud je nudistická Red beach, která je tvořena načervenalým pískem a je mnohem klidnější, co se týče moře, ale i počtu turistů. Nenajdete na ní žádná lehátka ani slunečníky.

Aktuální nabídky zájezdů na Krétu

Prohlédnout zájezdy

Pláž Myrtos – Kefalonie

Myrtos na ostrově Kefalonie je rozhodně jedna z nejkrásnějších pláží v Řecku, o tom svědčí i ocenění tzv. modré vlajky EU, které si vysloužila. Opakovaně byla vyhlášena nejen nejkrásnější pláží Řecka, ale několikrát se zařadila i mezi nejkrásnější pláže celého světa. Měří několik set metrů a povrch pokrývají bílé oblázky, s místy hrubým pískem a prudkým vstupem do moře. Najdete ji na západním pobřeží ostrova a pohodlně se sem dostanete autem. V centrální části pláže se dají zapůjčit lehátka i slunečníky. V blízkosti se nachází několik výborných taveren a obchůdků. Skvělou zprávou je, že ani v hlavní sezóně tato nádherná pláž nebývá přeplněná. Zajímavostí je zdejší jeskyně, kterou najdete na jižním okraji pláže.

Aktuální nabídky zájezdů na Kefalonii

Prohlédnout zájezdy

Červená pláž – Santorini

Červená pláž (Red Beach) je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst na Santorini. Nachází se nedaleko ruin starověkého města Akrotiri v jižní části ostrova Thera a svou velikostí se řadí spíše k těm menším. Je lemována kameny a skalami sytě červené barvy. Pláž je dostupná lodí vyplouvající z pláže Perissa či přímo z Akrotiri. Dojít sem můžete ale také pěšky. Cesta je ovšem poměrně strmá a úzká. Celá pláž měří pouhých cca 300 m, v sezóně je tu tedy často plno. Ostrov ale nabízí mnohem více krásných pláží, z nichž většina je díky sopečné činnosti pokryta červeným až černým vulkanickým pískem.

Aktuální nabídky zájezdů na Santorini

Prohlédnout zájezdy

Pláž Prasonisi – Rhodos

Pláž Prasonisi najdete na nejjižnějším místě řeckého ostrova Rhodos, asi 90 km od hlavního města Rhodos a 40 km od letoviska Lindos. Místo je zajímavé především díky netypickým přírodním podmínkám. V Prasonisi se totiž setkávají obě moře, která ostrov obklopují (Středozemní a Egejské). Během přílivu, nebo při rozbouřeném moři se může stát, že většina pláže bude pod vodou. Především na severní pláži, která je více větrná s množstvím větších vln, panují perfektní podmínky pro vodní sporty, jako jsou například windsurfing a kitesurfing. Navíc je toto místo jediné na Rhodosu, kde se dá legálně kempovat.

Aktuální nabídky zájezdů na Rhodos

Prohlédnout zájezdy

Pláž Porto Timoni – Korfu

Řecký ostrov Korfu skrývá nejedno krásné místo. Minout byste rozhodně neměli ani dechberoucí dvojitou pláž Porto Timoni, kterou najdete v severozápadní části ostrova, nedaleko vesnice Afionas. Pláž je dobře ukrytá v husté okolní přírodě a vede k ní úzká a poměrně náročná cesta. Doporučujeme proto vhodnou obuv. Díky tomu tu zde ale často vládne úžasný klid. Rozhodně zde nečekejte ani žádná lehátka nebo bary. Pokud jste propadli, stejně jako my, kouzlu dvojitých pláží, vydejte se pláž Glyko (Limni). Jedná se o izolovanou, kamenitou, poměrně malou, ale přesto nesmírně krásnou pláž rovněž v severozápadní části ostrova.

Aktuální nabídky zájezdů na Korfu

Prohlédnout zájezdy

Pláž Manganari – Ios

Pláž Manganari se nachází v jižní části ostrova Ios, díky velké vzdálenosti od hlavního města je spíše poklidná. Zlatavý písek a mírný vstup do vody dělá z pláže perfektní místo pro rodiny s dětmi. Na své si zde přijdou jak ti, kteří touží po lehátku se slunečníkem, tak i lidé vyhledávající soukromí. Odlehlá zátoka je také chráněna před silným větrem a nabízí klidné koupání a šnorchlování. Příjemná taverna poblíž vám dovolí protáhnout pobyt na celý den.

Zdroj: Flickr.com – Kostast Limitsios

Aktuální nabídky zájezdů na Ios

Prohlédnout zájezdy

Více krásných pláží najdete v článcích:

Komentáře

Gustawka
nová členka
Gustawka
před 4 lety
Gustawka
před 4 lety

opravdu krásná místa

Řecko
nový člen
Řecko
před 4 lety
Řecko
před 4 lety

Krásné pláže a nádherné fotky. Na tyto nejznámější pláže řeckých ostrovů ale nejlépe vyrazit před a nebo až po hlavní turistické sezoně, jinak si je kvůli množství turistů ani neužijete. A nebo se vydáte na pláž Prasonisi a pak zjistíte, že kvůli vysoké hladině moře a silnému větru ani žádná pláž není, protože je zrovna pod vodou Na ostrově Rhodos jako zajímavost doporučuji ještě pláž Agios Pavlos (zátoka sv. Pavla) pod akropolí Lindos.
Spoustu krásných fotek z jednotlivých řeckých ostrovů naleznete například na stránkách Kalimera Řecko!

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů