4 důvody, proč darovat dovolenou pod stromeček

4 důvody, proč darovat dovolenou pod stromeček

Vymýšlení vánočních dárků je mnohdy tak trochu utrpení. Ne každý totiž má tolik empatie, aby se dokázal vcítit do přání a potřeb toho druhého. Ať se snaží, jak se snaží, většinou prostě vybere špatně. V lednu se pak obchody mění v centra, kde se vyměňují nevhodné dárky. Jak tomu ale zabránit? Věnujte svým blízkým pod stromeček zážitek - dovolenou.

1. Protože nevíte, jaký dárek vybrat

Jak jsme již zmínili v úvodu, pro spoustu lidí jsou Vánoce doslova noční můrou. Zatímco někdo totiž vybere blízkým dárek snadno a lehce a trefí se, jiný s tím má obrovský problém. Jakákoli snaha se míjí účinkem. Darmo lidé vysvětlují, že je třeba zjišťovat zájmy a potřeby druhých a z toho při výběru dárků pro své blízké vycházet. I tak se velká část lidí při výběru prostě splete. Je potom hloupé po Novém roce běhat po obchodech a vyměňovat nepodařené dárky. I samotní dárci jsou samozřejmě smutní, když jejich blízcí nemají z dárků radost. Není ale vina některých lidí, že prostě dárky vybírat neumí. Někomu je to dáno, jinému ne. Velmi dobrým způsobem, jak udělat druhému radost a přitom se nesplést a neriskovat, je dárek typu dovolená.

Pobyt je skvělým dárkem

Každý člověk si rád odpočine od pracovního stresu, vypne a vypadne na nějakou dobu ven. Proto je dovolenkový pobyt velmi dobrým darem. Tím spíše v situaci, kdy si s výběrem daru pro blízkého jinak vůbec nevíte rady a většinou se netrefíte do jeho vkusu. Jestliže jste ale s ním v minulosti byli na nějakém pěkném pobytu a líbilo se mu to, není důvod si pobyt v této destinaci nezopakovat ještě jednou.

Podobně to můžete udělat u celé rodiny a máte tak dárky k Vánocům vyřešené. Máte jistotu, že se trefíte do černého. A pokud jste s dotyčným třeba nikde nebyli a nevíte, jaké destinace preferuje, můžete darovat i jen slevový poukaz na dovolenou, přičemž místo si obdarovaný vybere sám.

2. Protože je nyní nižší cena

Dalším důvodem, proč pod stromeček nadělit vánoční dárky v podobě dovolené, je skutečnost, že je nižší cena. Zaplatíte za ně mnohem méně. I když je teprve zima roku 2019, už se velice čile rozbíhá předprodej zájezdů na další sezónu, tj. na rok 2020.

S tím souvisí ještě další fakt. Určitě jste už někdy někde slyšeli o slevách na tzv. first minute. Ano, v tomto případě máme na mysli slevu za včasný nákup, která se samozřejmě hojně a úspěšně praktikuje. Pokud zaplatíte zájezd do konce roku, můžete počítat se zajímavou slevou. Díky tomu nebude tolik trpět vaše peněženka. A levná dovolená se tak stává splněným snem.

Využijte předstih

Krásná dovolená u moře se tak dá vybrat i s velkým předstihem a procentuální slevy jsou v takovém případě velice zajímavou položkou. Předpokládá se tu samozřejmě, že víte, jakou destinaci by obdarovaná osoba ráda navštívila, nebo to dokážete elegantně zjistit, aniž by pojala podezření, co se vlastně chystá. Jestliže to víte, není nejmenší důvod, proč slev first minute nevyužít ve svůj prospěch. Uvidíte, že obdarovaný bude pod stromečkem nadšený. Bude se mít o další důvod víc těšit se na léto.

3. Protože chcete letět nebo jet s obdarovanou osobou

Znáte to. Každodenní život přináší spoustu starostí. V rodině se všechno točí kolem dětí a rodiče na sebe nemají čas. Nemohou být pár bez dětí, kde by si odpočinuli, načerpali nové síly. Vztah se tak ocitá ve stereotypu. Hrozí nebezpečí, že začnou problémy, lidé se mohou odcizit. Krásná dovolená, na které není třeba řešit všední starosti potom znamená znovunalezenou cestu k romantice. Máte pocit, že se ocitáte v podobné situaci a rádi byste strávili se svojí drahou polovičkou pár dní sami a opět utužili váš vztah? Pokud ano, zájezdy na příští sezónu jsou tady pro vás.

Investice i do vašeho vztahu

Vyberte si takovou destinaci, o které víte, že bude vyhovovat vám oběma. Zajistěte si, abyste byli opravdu sami a nikdo vás nemohl otravovat. To samé platí třeba i pro bezdětné páry, které se vzájemně odcizují kvůli spoustě práce nebo jiným starostem, nebo třeba matky s dcerami či otci se syny, prostě o různých blízkých lidech, kteří by si chtěli sami utužit svůj vztah. Taková dovolená se stává opravdu skvělým dárkem, skvělou investicí, která se pozitivně promítne do vašeho vztahu.

4. Protože darujete relaxaci, vybočení z všedních dnů

Navíc také spousta lidí dnes nevyjde z pracovního kolotoče. Pokud máte dojem, že i vaši blízcí jsou workoholici a trochu to s tou prací přehánějí, je na čase nabídnout jim odpočinek. Možná si pod stromečkem tváří v tvář vašemu dárku v podobě dovolené uvědomí, že i oni si zaslouží relaxovat a vychutnat si klid. Pro ty, kteří rádi objevují nové světy, se hodí poznávací zájezdy, kdo má rád klidné lenošení, uvítá pobytový zájezd.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů