Zanzibar od 29 090 Kč
Zobrazit zájezdy

Za úžasným potápěním a šnorchlováním na africký Zanzibar

Za úžasným potápěním a šnorchlováním na africký Zanzibar

Teplo, slunce, dlouhé bílé pláže a křišťálově průzračný oceán s pestrobarevnými rybkami, který láká milovníky potápění a šnorchlování z celého světa. Už se vidíte v neoprenu? Potom pro vás máme dobrou zprávu – sepsali jsme pro vás nejznámější potápěčské lokality na Zanzibaru, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Proč za potápěním na Zanzibar?

Zanzibar se v poslední době stává čím dál tím více vyhledávanou dovolenkovou destinací, a to zejména díky své atmosféře, plážím, jídlu a přívětivým místním. To ale není zdaleka vše! Tento nádherný ostrov v Indickém oceánů je také rájem pro milovníky potápění z celého světa. Někteří profesionálové ho dokonce řadí mezi nejlepší potápěčské destinace nejen v rámci Afriky, ale i celého světa.

Potápění na Zanzibaru
Zanzibar

Při denních nebo dobrodružnějších nočních ponorech můžete prozkoumávat staré vraky lodí a hojné korálové útesy, plavat s kapustňáky, delfíny, mantami, želvami či korálovými žraloky a nechat se pohlcovat pestrobarevnou krásou nekonečného množství druhů mořských živočichů, z nichž některé najdete pouze na Zanzibaru.

Nejlepšími měsíci k potápění jsou únor, březen, červenec a srpen, ale ani v ostatních měsících nemusíte zůstat „na suchu“ – možnost celoročního potápění je další výhodou Zanzibaru. Dalšími jsou například velice dobrá viditelnost a teplota vody.

Zanzibar - potápěči

Potápěčské lokality na Zanzibaru pro začátečníky i pokročilé

Úžasné potápění pro začátečníky i pokročilé je kolem celého ostrova. Existuje však několik lokalit, které jsou pro potápění přímo předurčené. Jaké to jsou?

Nungwi

Letovisko Nungwi
Nungwi

Severní cíp ostrova obepínající Nungwi, jež byla původně poklidnou rybářskou vesnicí, se v roce 2014 dostal na seznam 100 nejlepších pláží na světě. A naprosto právem – jemný písek, tyrkysové vody oceánu a pestré korálové útesy v okolí řadí toto fascinující místo mezi skutečné ráje na zemi. I ti, kteří nepřijeli za zkoumáním podmořského života, budou nadšeni hejny delfínů, které je možné pozorovat ze břehu – a možná právě to bude impulsem k prvnímu navléknutí neoprenu a dalším průzkumům.

Vzhledem k četnému výskytu korálů bezprostředně u pobřeží je lokalita vhodná pro začátečníky, kteří se potápět teprve učí nebo pro ty, kteří si vystačí jen se šnorchlováním. Zkrátka nepřijdou ani zkušení potápěči, kteří odtud mohou vyrazit na vzdálenější útesy s některým z mnoha potápěčských center. Řada hotelů leží přímo na korálových útesech, takže budete mít podmořský svět doslova na dosah ruky.

Mezi nejznámější potápěčské lokality dosažitelné ze břehů Nungwi patří Magic Reef, Mbwangawa (velký výskyt želv) nebo Coral Garden, lodí se lze vypravit například na Leven Bank a Hunga/Nankiville.

Nungwi patří k nejrušnějším turistickým oblastem, a tak se zde kromě krásného podmořského života nachází také spousta restaurací, barů, obchodů a dalších služeb. Ubytování zde najdete jak levné pro batůžkáře, tak i opravdu luxusní v pětihvězdičkových hotelech.

Kolik stojí zájezdy do letoviska Nungwi? Podívejte se

Zobrazit zájezdy

Kendwa

Hvězdice

Kendwa, ležící na severozápadě Zanzibaru, sousedí s Nungwi, oproti které je o poznání klidnější. I tady ale najdete poměrně širokou nabídku ubytování a služeb a samozřejmě skvělé podmínky k potápění a šnorchlování.

Potápět a šnorchlovat můžete přímo z pláže, dosažitelné jsou odsud i útesy zmiňované u Nungwi, tzn. Magic Reef a Hunga/Nankiville. Jestliže vám nestačí potápění u pobřeží, vydejte se na ostrov Tumbatu, který je označován jako nejkrásnější korálová zahrada. Útesy Shetani, Popobawa a Mwana začínají ve 3 metrech a klesají až do hloubky 12 metrů, jsou tedy vhodné pro začátečníky i pokročilé. Útesy jsou domovem měkkých a tvrdých korálů, želv, chobotnic a nepřeberného množství druhů ryb.

Kolik stojí zájezdy do letoviska Kendwa? Podívejte se

Zobrazit zájezdy

Matemwe

Delfín

Matemwe leží na východě Zanzibaru a pyšní se nejdelší pláží, která měří úctyhodných 20 kilometrů. Zároveň se jedná o místo s nejvíce uvolněnou lokální atmosférou. Co z ní však dělá opravdu exkluzivní lokaci, je 30 minut jízdy lodí vzdálený atol Mnemba, který je považován za jednu z nejlepších potápěčských lokalit Zanzibaru.

Na útesech Big a Small Wall, Aquarium, Wattabomi a Kichuani můžete kromě pestrých korálových útesů vidět želvy, delfíny, korálové žraloky a mnoho dalších druhů ryb a mořských živočichů. Hloubka je různá a tak si zde užijí jak zkušení potápěči, tak i začátečníci.

Kolik stojí zájezdy na Zanzibar? Podívejte se

Zobrazit zájezdy

Zanzibar toho ale dokáže nabídnout mnohem více, užijte si například nakupování, procházky po antických památkách či oblíbenou spice tour. Tak co, vyrazíte i vy letos na tento okouzlující ostrov? Nebo jste již byli? Dejte nám vědět do komentářů.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů