6 cestovatelských blogů, které se vyplatí sledovat i v roce 2021

6 cestovatelských blogů, které se vyplatí sledovat i v roce 2021

Už to bude téměř rok, kdy se cestovatelský svět výrazně zpomalil. Společně s ním přešly do útlumu i další aktivity, které mají něco společného s cestováním, a to včetně cestovatelských blogů. Pořád je však možné najít ty aktivní, jež mají stále co říct. Jaké to jsou? Vybrali jsme jich šest, které nás baví a věříme, že budou bavit i vás – ať už se zajímáte o cestování s dětmi, světovou kuchyni, chcete změnit životní styl nebo se prostě jen odreagovat a inspirovat k budoucím cestám.

Saša jede

Proč sledovat: cestování dětskýma očima

Saša toho má na svém kontě už opravdu hodně a zcela právem mu náleží titul „nejmladší český cestovatel“. Na první cestu se vydal již v pěti týdnech, na nohy se poprvé postavil v Íránském Šírázu, naplno se rozběhl v Hongkongu, v sedle kola projel zvlněnou krajinu Tibetu, cestoval vlakem po Indii i přes Transsibiřskou magistrálu. Ani teď se nezastavil a dál objevuje svět – v multikulturní Malajsii, kde každý den číhají nová dobrodružství a poznatky: od učení se čínským znakům až po roztodivné rostliny a živočichy v džungli. Saša prostě jede a vy můžete s ním.

Saša jede
Saša jede

Naruby.life

Proč sledovat: udržitelné cestování v šesti

Naruby.life bychom bez nadsázky mohli označit jako nejodvážnější cestovatelskou rodinu – sbalit čtyři děti, vše prodat nebo pronajmout, koupit obytný vůz, opustit veškerý komfort a vyrazit na cestu, to už vyžaduje pořádnou dávku odvahy. A také touhy. Touhy změnit nejen svůj život ale i svět kolem nás. A Naruby.life touhu po změně myslí opravdu vážně. Jejich blog není jen nějakým obyčejným seznamem hezkých destinací, najdete tady také spoustu užitečných informací – od udržitelného cestování přes snižování produkce odpadu a alternativní zdroje energie až po vzdělávání dětí. Bezesporu skvělá inspirace nejen pro cestovatele.

Naruby.life
Naruby.life

Street food hunters

Proč sledovat: poznávání světa skrz talíře

Kdo z vás se v exotických krajinách odváží usadit na ušmudlanou stoličku, objednat si neznámé, podivně vypadající jídlo a najíst se mezi místními? Pokud vám k tomuto chybí odvaha nebo vás odrazuje neznalost, právě jste našli vaši múzu. U Street food hunters neboli lovců pouličního jídla nenajdete žádná povrchní selfíčka ale blog našlapaný informacemi o jídle z celého světa. Po jeho přečtení vás okamžitě přejdou obavy a nastoupí touha okamžitě vyrazit a začít ochutnávat všechna ta skvělá jídla. Tak směle do toho a dobrou chuť!

Street food hunters
Street food hunters

Za horami

Proč sledovat: milujete hory a treky

Na horských masivech je cosi tajemně lákavého a své o tom ví i Kuba Venglář, který píše blog s názvem Za horami. Jeho specialitou a vášní jsou již zmíněné hory a pohoří a na cestovatelském kontě toho má opravdu hodně. Pohoří Balkánu a Střední Asie, málo známé trekové trasy v Tádžikistánu, Rusku nebo Íránu, pobyty v přírodě daleko od civilizace a místa, kam běžný turista nezavítá. S tím vším jsou spojené výzvy, které přicházejí, když se zvrhnou plány – a že plány se zvrhávají pravidelně, to ví snad každý cestovatel. Každá výzva a komplikace však přináší cenné zkušenosti a znalosti, kterých má Kuba opravdu spoustu – a díky tomu se od něj můžete hodně naučit.

Za horami
Za horami

Cestujeme spolu

Proč sledovat: cestování pro zaměstnané

„Nemám čas ani dost dovolené na cestování.“ Zní vám tato věta povědomě? Přistihli jste se někdy při stejné myšlence? Hanka a Jožo mají za sebou spoustu zemí na všech světových kontinentech, které projeli snad všemi dopravními prostředky. V cestování je nezastavil ani příchod dítěte. A hlavně – zaměstnání. Jak sami o sobě říkají, jsou běžně zaměstnaní lidé, kteří chtějí ukázat, že není třeba být digitálním nomádem nebo travel blogerem k tomu, abyste mohli cestovat. Jejich web je nabitý spoustou užitečných informací od obecných rad a tipů přes popisy destinací až po – což nás hodně baví – opravdu podrobné přehledy nákladů na cestování a život v cizích zemích.

Cestujeme spolu
Cestujeme spolu

Děti na palubě

Proč sledovat: cestování se třemi dětmi v Asii

Dokázali byste si byť i jen představit začít žít v naprosto odlišném světě a kultuře, kde je všechno úplně jinak? Poslední z „našich“ rodin vám ukáže, jak se se třemi dětmi nejen cestuje, ale také žije v Asii, konkrétně v Malajsii, kde pobývají už více než rok. Dozvíte se nejen tipy na zajímavá místa, ale také nápady na aktivity s dětmi na doma i na cesty, jaké bylo začít žít v cizí zemi, jaké je malajské školství, co je překvapilo, s čím se museli vypořádat a jak moc se liší život v Asii od toho v Evropě. Tak co, troufli byste si? Možná nejprve začněte se sledováním Dětí na palubě.

Děti na palubě
Děti na palubě

A jaké blogy o cestování patří k těm vašim oblíbeným? Podělte se o konkrétní tipy v komentářích.

Komentáře

DanaDianaNoymi
legenda
DanaDianaNoymi
před 3 lety
DanaDianaNoymi
před 3 lety

Krásný článek .I mě to zasáhlo v mých cestovatelských plánech ale byla jsem přeci jen dvakrát v loni a letos letím dvakrát,sice to není jako dřív ,ale nevzdám se svých cestovatelských plánech

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů