5 rad, jak ušetřit při výběru dovolené

5 rad, jak ušetřit při výběru dovolené

V dnešní době má spousta lidí hluboko do kapsy, a přitom si chce dopřát pěknou dovolenou. Připadá vám, že se tyhle věci nedají zkombinovat? Ale dají a překvapivě snadno. Můžete si najít pěknou dovolenou, která nijak výrazně nezasáhne váš napjatý rozpočet. Chce to jenom trochu přemýšlet, plánovat, vědět, co si vlastně od dovolené slibujete a nevybírat zbrkle.

1. Nestřílejte od boku, přemýšlejte

Jaký je první krok k tomu, jak ušetřit při výběru dovolené? Promyslete si, kam byste asi chtěli vyrazit? Jaká země, oblast, lokalita vás láká, co od dovolené vlastně očekáváte. Zda chcete především odpočívat, nebo jenom poznávat, či snad dáte přednost kombinaci obojího? Je to jenom na vás.

Dobře promyšlený výběr, podle něhož budete na webu přesně zadávat parametry vysněné dovolené, je velmi důležitý a ušetří vám finance. Zadáte si totiž jenom takové služby a požadavky na hotel a jeho vybavení, destinaci, které opravdu chcete. Nestřílíte od boku a budete platit jenom to, co opravdu využijete. A o to jde především.

2. Plaťte jenom to, co opravdu využijete

Zkuste si představit situaci, že nevíte, co chcete. Objednáte si špičkový pětihvězdičkový hotel, třeba proto, že se vám zalíbí jeho obrázek v katalogu. Když dorazíte na místo, zjistíte, že vám sice poskytuje maximální luxus, ale takový, který v podstatě vůbec nevyužijete. Stejně budete většinu času na pláži u moře, nebo na procházce po městě, na výletech. Úplně by vám tedy stačil třeba tříhvězdičkový hotel. Platíte tak zbytečně navíc za luxus, který vám k ničemu není.

Když si ale předem stanovíte, že vám stačí třeba tří nebo maximálně čtyřhvězdičkový hotel, ušetříte a na webu si vyberete takový, který vám opravdu dokonale sedne. Bude vás to stát o poznání méně.

3. I last minute se dá naplánovat

Zároveň se velmi levná dovolená dá pořídit na poslední chvíli. Spousta lidí tak v dnešní době dovolenou vybírá. Překvapivě se takové last minute dá pořídit i dopředu. To v případě, že pracujete v takovém zaměstnání, kde musíte termíny dovolené hlásit s dostatečným předstihem, který může být i několik týdnů. Jednoduše si promyslíte, v jakém termínu byste chtěli na dovolenou jet a v práci si rezervujete termín. Potom už čekáte na tu poslední nejvhodnější chvíli k nákupu.

4. Nabídka na poslední chvíli uspokojí každého

Krátce před odjezdem si vyberete z nabídky a můžete vyrazit. Je dobré promyslet si lokalitu a mít v záloze třeba ještě jednu další. V nabídce na poslední chvíli totiž nemusí zrovna být v tu chvíli přesně ten váš hotel a vaše letovisko. Proto je dobré mít v zásobě víc variant, které vás uspokojí. I tak zájezdy na poslední chvíli nabízejí zájemcům opravdu pestrou paletu destinací a hotelů, takže uspokojí každého, i ty nejnáročnější. Při takovém systému nákupu dovolené ušetříte klidně i tisíce korun, a i tak dostanete přesně to, co chcete.

5. Aktivitou na webu pomáháte sobě i ostatním

Zároveň existují další možnosti, jak uspořit nějakou tu korunu. Například být aktivní na webu Cestolino.cz. Diskutujte o destinaci, kterou jste navštívili, přidejte komentáře, napište recenzi navštíveného hotelu, pochlubte se fotkami. Tím vším sbíráte body, které můžete proměnit za poukázky na slevu na zájezdy.

Aktivitou tak můžete také hodně ušetřit, a dokonce tím pomůžete ušetřit peníze i jiným. Třeba trefnou recenzí lze pomoci ostatním vybrat správný hotel, který nebude předražený, ostatní pak stejnou službou pomohou vám. Ušetří potom všichni.

Správný přístup se vyplatí

Pokud zkombinujete více přístupů k výběru dovolené – vyberu si a platím jenom to, co skutečně chci, potřebuji a využiji, dále využívám výhodných nabídek na poslední chvíli, jsem aktivní na webu a pomáhám tak sobě k odměnám v podobě slev i ostatním, zjistíte, na své dovolené můžete ušetřit i několik tisíc korun. A to už se samozřejmě vyplatí.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů