5 tipů, jak vybírat letní dovolenou u moře

5 tipů, jak vybírat letní dovolenou u moře

Chystáte se letos vydat k moři a rádi byste strávili pohodovou dovolenou bez nepříjemných překvapení nebo dokonce katastrof? Pamatujte, že dobrá dovolená začíná už správným výběrem destinace, hotelu i programu. Podle čeho vybírat? Poradíme vám, jak najít dovolenou, která vás nadchne.

1. Vyberte si, co vás opravdu zajímá

Milujete letní polehávání na pláži, cachtání v moři, zbožňujete slunce a vrchol vaší fyzické aktivity je procházka k plážovému baru? Potom si vyberte pobytovou dovolenou v takové destinaci, kde je maximum slunečných dnů v roce, pláže jsou rozlehlé s pozvolným vstupem do moře a plážový servis na špičkové úrovni. Taková dovolená u moře vás určitě potěší.

2. Rodinná dovolená je vždycky kompromis

Chystáte-li se na dovolenou s rodinou, budete muset udělat kompromis, který je přijatelný pro všechny. Dovolená s dětmi je prostě vždy náročná. Myslete při výběru na to, aby tam děti měli dostatek zábavy. Je v hotelu dětský klub, možnost hlídání? Nachází se nedaleko aqvapark, zoo, skákací hrady, hřiště? Nechybí tam animátor, který dokáže připravit zajímavý program? Odpovědi na tyhle otázky jsou hrozně důležité. Mohou totiž znamenat, že dovolená bude naprosto skvělá, protože se děti budou mít kde vyřádit, nebo také naprostý průšvih, když se budou nudit.

3. Pohyb kontra odpočinek

Je pro vás příjemnější aktivní dovolená, nebo raději odpočíváte? Na tuhle otázku byste si měli odpovědět hned na začátku. A stejně důležité je znát názor toho, s kým na dovolenou pojedete. Pokud jste aktivní člověk, který miluje pohyb a sport, určitě vás nenadchne pobyt v hotelu, kde není ani fitness a nejbližší hřiště nebo sportcentrum je pět kilometrů daleko. Pokud třeba rádi hrajete tenis či golf, hledejte hotely, v jejichž blízkosti najdete kurty nebo golfové hřiště. Kdo má rád odpočinek, může se pídit po krásné hotelové terase s výhledem na moře nebo promenádě u pláže, kde se může posadit u baru.

4. Exotika versus domácí pohoda

Pro někoho není exotická dovolená žádná výhra. Nerad létá letadlem do vzdálených destinací, protože se létání bojí. Klidně si proto nechá ujít pláže v Karibiku. Pokud vás exotika neláká, nenuťte se do ní, ani kdyby vás přemlouvala celá rodina. Je lepší zůstat doma, než být celou cestu vyděšený a mrzutý. Lepší je třeba jet autem do nejbližší přímořské destinace. Jestliže vás ale nebere za srdce ani tohle, klidně zůstaňte doma. Taková letní dovolená v Česku také není k zahození.

5. Neřiďte se jenom podle hvězdiček

Zkoumáte hotely u moře jenom podle hvězdiček? Velká chyba. Sice vám hvězdičky nabídnou přibližný přehled, co asi můžete čekat, ale rozhodně neodpoví na všechny otázky. Poohlédněte se po recenzích uživatelů, kteří pobyt absolvovali. Jejich postřehy vám odhalí skutečnou úroveň služeb.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů