6 benefitů cestování ve stáří aneb nikdy není pozdě začít

6 benefitů cestování ve stáří aneb nikdy není pozdě začít

Mladí lidé poměrně často slýchají větu „Cestujte, dokud jste mladí a schopní.“ Samozřejmě, že je dobrý nápad cestovat, když jste mladí a nic vás nebolí, ale stejně tak dobře si můžete cestování užít i ve vyšším věku. Podívejte se na 6 důvodů, proč byste měli pokračovat v cestování i později v životě.

Osvěžíte si mysl

Znáte to, každý den stále stejná rutina. Stejné tváře, stejné hovory, stejný program a mozek postupně leniví. A aby mozek nezakrněl, je důležité ho používat. Můžete začít tím, že každý den budete poslouchat hudbu, číst si, procházet se v přírodě, vyzkoušíte nové koníčky a omezíte neefektivní činnost, jako je například celodenní sledování televize. Jednou ze skvělých stimulujících činností je cestování, které často nutí vaši mysl, aby se znovu zapojila. Nejednou se při něm ocitnete v situaci, kdy se musíte rychle rozhodnout a komunikovat s novými lidmi. Už samotné plánování dovolené zapojí vaši mysl úplně jinak, než jste zvyklí.

Posílíte své zdraví

Není žádným tajemstvím, že většina forem cestování vyžaduje mírnou úroveň fyzické námahy. A nemusíte kvůli tomu podniknout přímo výstup na hory, i objevování nového města znamená, že se budete hýbat. Ať už jste na dovolené u moře nebo někde na výletě, který zahrnuje poznávání, tak ve většině případů nachodíte o dost více než doma či v sedavé práci. Cestování vás také může donutit vyzkoušet zcela nové formy cvičení, jako například jízdu na kole, jízdu na koni nebo třeba surfování.

Získáte nové zkušenosti

Cestování je plné nevšedních možností a zcela nových zkušeností. Naučíte se plánovat, vypořádat se se stresem a mimo jiné také toleranci k jiným kulturám. Důležitým přínosem může být rovněž pokrok v cizím jazyce. Vyzkoušet nové věci zvyšuje sebevědomí a jednoduše z vás udělá šťastnějšího člověka.

Utužíte přátelství

Starší lidé se často rozhodnou cestovat ve větších skupinách z mnoha důvodů: bezpečnost, snížení nákladů, pohodlí atd. Jedním z nejzásadnějších důvodů je ale pocit sounáležitosti. Cestování s ostatními, i když nejsou vašimi nejbližšími přáteli, totiž spojuje lidi! Pokud trávíte čas s vašimi přáteli pouze doma, nebudete mít dostatek cestovatelských historek, na které můžete později zavzpomínat.

Seznámíte se s novými lidmi

Svět je plný neuvěřitelných jedinců se zajímavými příběhy. Nikdy však nebudete mít příležitost tyto příběhy slyšet, pokud zůstanete doma. Nebojte se při vašich cestách zapříst rozhovor s cizími lidmi, protože nikdy nevíte, jaké pozoruhodné lidi můžete potkat.

Budete žít déle

Když člověk cestuje, tak žije déle. Na dovolené se zbavujete stresu, posilujete svou imunitu, budete ve formě, šťastnější a spokojenější. Studie tvrdí, že lidé, kteří si ročně vezmou více než 3 týdny dovolené, mají až o 60 % vyšší šanci prodloužit si život. A to za to stojí!

Komentáře

anonym
čerstvá příchozí
anonym
před 4 lety
anonym
před 4 lety

Souhlas, nejlepší investice do zdraví i do života je cestovat... Kamkoliv, ale ještě důležitější je, mit se kam vracet a vracet se rád!

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů