Tunisko od 6 590 Kč
Zobrazit zájezdy

Exotika levně: Tunisko láká na krásné pláže i luxusní hotely

Exotika levně: Tunisko láká na krásné pláže i luxusní hotely

Všemi barvami zářící Tunisko překypuje sluncem, pískem i bohatou historií. Krásné pobřeží a moderní letoviska lákají na dovolenou plnou odpočinku se službami all inclusive. Navíc vás zde dovolená nepřijde ani moc draho a na pláži můžete ležet už za pár hodin. Kam se ale vydat? Poradíme vám.

Synonymem pro Tunisko je bezpochyby rozmanitost. Volit můžete mezi zeleným severem, vyprahlým středem či horkým jihem. Letoviska na severu země jsou vhodná zejména pro milovníky potápění a oblázkových pláží. Směrem na jih najdete více písečných pláží s mírným vstupem do vody. Ve vyhřátém moři se zde můžete koupat od května až do října. Nemusíte však jen lenošit na lehátku, svůj pobyt můžete kombinovat s poznáváním historie, sportem či výlety za krásami této pozoruhodné země. Vyberte si z našich tipů na ta nejzajímavější tuniská letoviska.

Džerba

Džerba je největším ostrovem severní Afriky. Najdete ho pouhé tři kilometry od tuniské pevniny a zajímavostí je, že se na něj dostanete i suchou nohou po nasypané hrázi, která stojí na starých základech vybudovaných Římany. Velkolepá krajina je již tradičně domovem filmových režisérů, kteří na místních březích natáčeli i takovou klasiku jako Star Wars.

Džerba je známá svými krásnými písečnými plážemi s tyrkysovým mořem a vlídným počasím, kde jen zřídkakdy prší. Turisté si mohou vychutnat jízdu na koni nebo na velbloudu podél pláže, což je skvělý způsob, jak prozkoumat místní krásy. Toužíte-li po netradičním zážitku, vydejte se na východ ostrova, kde se nachází park Explore Djerba, který se skládá z muzea, parku historických řemesel a výzkumné stanice na pozorování krokodýlů nilských. Rovněž pro výlety na Saharu je Džerba skvělým výchozím bodem.

Podívejte se na aktuální zájezdy na Djerbu...

Zobrazit zájezdy

El Haouaria

El Haouaria je malá vesnice u poloostrova Cap Bon, která nabízí nádherné scenérie, zlaté pláže, zelené kopce a křišťálově čistou vodu. Ačkoliv se jedná spíše o menší letovisko, najdete zde mnoho zajímavostí. Jedním z nejpozoruhodnějších míst jsou jeskyně El Haouaria, které vznikly těžbou kamene již během 7.–6. století př. n. l., ten byl použit pro výstavbu Kartága a dalších měst a jejich hlavních památek. Lokalita je též známá hojným výskytem stěhovavých ptáků, kteří se zde každé jaro zastaví při cestě do Evropy. I díky tomu se tu až do dnešních dní náramně daří sokolnictví.

Gammarth

Přímořské letovisko Gammarth je často považováno za nejluxusnější v celém Tunisku. Město lemované palmami a obklopené bujnou vegetací je známé také svým malebným přístavem a kvalitními hotelovými resorty. Dlouhé písečné pláže s mírným vstupem jsou vhodné pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce. Udržované golfové hřiště se nachází nedaleko a centrum města nabízí celou řadu aktivit, včetně potápění, šnorchlování a vodního lyžování. V Gammarthu a jeho okolí se můžete svézt turistickým vláčkem, který vás proveze čtvrtěmi obývanými zámožnými Tunisany. Vláček staví také ve stanici Kartágo, kde můžete navštívit světoznámé vykopávky stejnojmenného města.

Hammamet

Hammamet je krásné pobřežní město a hlavní cíl výletů. Vyhledávané je zejména pro dlouhé písečné pláže lemované palmami, kvalitní hotely s výbornými službami, bujarý noční život i širokou nabídku vodních sportů. Prakticky se tedy jedná o výborné letovisko pro všechny typy turistů, každý si tu totiž přijde na své. Moře je zde krásně vyhřáté, a tak v něm můžete dovádět klidně celý den. Budete-li mít dlouhou chvíli, vypůjčte si třeba potápěčskou výbavu nebo vodní skútr.

Máte náladu na procházky a výlety? Vyrazte na typické tuniské tržiště, kde můžete nakoupit téměř vše, od potravin až po různé suvenýry, jako jsou koberce, keramika nebo umělecké předměty, navíc zde panuje velmi příjemná atmosféra. Děti velmi ocení zábavní park Carthage Land s vodními skluzavkami, tobogány a hrady. Za zmínku rovněž stojí staré město a pevnost odkud se vám naskytne překrásný výhled.

Zdroj: Flickr – borshop (CC BY 2.0)

Podívejte se na aktuální zájezdy do Hammametu...

Zobrazit zájezdy

Kelibia

Město Kelibia leží na cípu poloostrova Cap Bon na tzv. Pomerančovém pobřeží. Díky nádherným výhledům, plážím pokrytým jemným bílým pískem a nedávno obnovené pevnosti ze 6. století přitahuje návštěvníky z celého světa. V celé oblasti se hojně pěstuje víno a citrusové plody. Zajímavostí jsou místní festivaly pomerančových květů, které se konají každý rok na jaře. Z všudypřítomné vůně vám doslova půjde hlava kolem. Na výlet autobusem odtud můžete vyrazit do Nabeulu, Hammametu, El Haouarie a Kerkouanu. My však doporučujeme vypůjčit si automobil a prozkoumat podrobně celý poloostrov Cap Bon.

Zdroj: Flickr – Panegyrics of Granovetter (CC BY-SA 2.0)

La Marsa

Prázdninové letovisko La Marsa je známé svou širokou pláží se zlatým pískem, která se táhne v délce 13 km z La Marsy až do Gammarthu. V okolí můžete rovněž narazit na malé zátoky, které doslova vyzařují magický klid. Moře se zde třpytí v různých odstínech smaragdově modré barvy a jemný písek přímo vybízí k chůzi naboso. Vstup do vody je mírný, takže je celá oblast vhodná i pro rodiny s dětmi. Během přílivu můžete na hladině pozorovat třpytící se vlny a dokonale tak nasát přímořskou atmosféru. Přímo v městečku i na pláži je velké množství nejrůznějších typů restaurací, kaváren a barů, takže to pro osvěžení nebudete mít nikdy daleko.

Mahdia

Mahdia je malé rybářské město, které si i do dnešní doby zachovalo některé typické tradice. Ženy se tu stále zdobí zlatými šperky a v oknech domů můžete spatřit vyšívané závěsy. Pochlubit se může bílými domky v maurském stylu, pozoruhodnými mešitami a minarety i krásnými plážemi s bílým pískem. Pokud jste vyznavači spíš klidnější dovolené, je to to pravé místo. Možná i proto je Mahdia velmi vyhledávaná lidmi, kteří se do Tuniska vrací opakovaně.

V Mnoha ohledech se Mahdia podobá nedalekému městu Monastir – naleznete zde malebné historické centrum (medinu), které městečku dodává nezaměnitelnou atmosféru, a mohutnou obrannou pevnost Borj el Kebir z konce 16. století. Kousek od pevnosti pak můžete navštívit rozlehlý hřbitov. Opomenout byste také neměli maják postavený na mys Africa. Mahdia nabízí dvě překrásné a dlouhé písečné pláže, z nichž využívanější a rušnější je severnější, jelikož se zde nachází většina hotelů.

Podívejte se na aktuální zájezdy do Mahdie...

Zobrazit zájezdy

Monastir

Jedno z nejznámějších tuniských letovisek, které si stále ještě zachovalo ráz běžného tuniského města. Přímo v Monastiru se nachází také mezinárodní letiště Monastir Habib Bourguiba, díky kterému je letovisko velmi snadno dostupné. Překrásnou atmosféru města, podobně jako u městečka Mahdia, umocňuje opevněný klášter Ribat z konce 8. století n. l., který sloužil pro obranu proti křižákům, místní mešity a malebné historické centrum (medina), plné starých domů, obchůdků, kaváren a restaurací.

Město je mimojiné rodištěm prvního tuniského prezidenta Habiba Bourguiby, jehož ostatky jsou uloženy v místním bohatě zdobeném mauzoleu, které jednoznačně stojí za návštěvu. Pobřeží Monastiru je bohaté na překrásné písečné pláže, které nalzenete prakticky kolem celého letoviska. Tu zřejmě nejkrásnější pláž s pozvolným vstupem do moře naleznete kousek za Monastirem, směrem k městu Sousse.

Podívejte se na aktuální zájezdy do Monastiru...

Zobrazit zájezdy

Nabeul

Letovisko Nabeul, přezdívané také „město hrnčířů“, díky rozsáhlé výrobě keramiky, je hlavním městem regionu Cap Bon. Pokud sem zavítáte, čeká na vás typické tuniské letovisko, ve kterém se rozprostírá hezká dlouhá písečná pláž a leží zde mnoho moderních hotelových komplexů s bazény a překrásnými zavlažovanými zahradami. V minulosti bylo známé pro svoji produkci rybí omáčky Garum, kvůli které se ulicemi města nesl nepříjemný zápach. Výroba však byla již před dlouhou dobou zakázána a můžete si tak užívat spíše vůni jasmínu a citrusových plodů na místních tržnicích.

Nabeul je skvělým místem pro podnikání zajímavých výletů po okolí. Vydat se můžete například po dlouhé písečné pláži, která spojuje Nabeul a sousední město Hammamet. Pokud chcete zažít netradiční zážitek, zavítejte do vnitrozemí, kde si můžete užít atmosféru tuniských osad a místních kopců.

Podívejte se na aktuální zájezdy do Nabeulu...

Zobrazit zájezdy

Port el Kantaoui

Port el Kantaoui je menší, zato velmi populární a vyhledávané letovisko, které sousedí s větším městem Sousse. Vybudované bylo teprve v 80. letech jako čistě turistická destinace, proto zde nenajdete žádné památky ani neoplývá zajímavou historií. Potěší však pestrou paletou zábavních aktivit, jako je paragliding, golf či možnost projížďky na vodních skútrech, čistým a udržovaným vzhledem, překrásnými modrobílými stavbami a asi 10 km dlouhou písečnou pláží s pozvolným vstupem do vody.

Noční život v Port el Kantaoui je velmi bohatý, především kvůli velkému množství diskoték, barů a restaurací. Na výlet do Sousse se můžete vydat turistickým vláčkem a odtud pokračovat například dále do města Monastir.

Zdroj: Flickr – Eugenijus Radlinskas (CC BY 2.0)

Podívejte se na zájezdy do Port el Kantaoui...

Zobrazit zájezdy

Sidi Bou Said

Sidi Bou Said je jedním z opravdových klenotů Tuniska. Vesnička s modrobílými domky a překrásnými výhledy na mořský záliv se stala skutečným rájem pro umělce a láká návštěvníky, kteří touží spatřit místní krásy. Okouzlující letovisko najdete asi 20 km od hlavního města a je ideálním místem pro jednodenní výlet. Najdete zde příjemné kavárny, kde si vychutnáte lahodnou tuniskou kávu a k zakousnutí si můžete dopřát třeba sladkou baklavu.

Sousse

Přístavní město Sousse je proslulé zejména svými vynikajícími plážemi, které mu vynesly přezdívku „Perla Sahelu“. Jedná se o velmi živé město, kde se setkává minulost a současnost. Můžete si zde prohlédnout staletou historii, užívat si vodní radovánky i kvalitní služby místních hotelů. Stará část města (medina) byla v roce 1988 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Oslní vás pozoruhodnými hradbami, památkami i zastřešenými uličkami s místními prodejci, kde se můžete pokusit smlouvat a ulovit tak třeba krásný kobereček na stěnu.

Zvláštností jsou katakomby vedoucí pod celým městem. Rozhodně zavítejte také na rybí trhy. Skladování ryb, často přímo na zemi v hromadě ledu, může Evropana možná trochu překvapit, každopádně ryby jsou vždy perfektně čerstvé.

Podívejte se na aktuální zájezdy do Sousse...

Zobrazit zájezdy

Tabarka

Malé přímořské město Tabarka nabízí několik kilometrů dlouhou pláž se zlatým pískem a všudypřítomnou bujnou svěží vegetaci. Díky kombinaci moře, hor a lesů si vysloužila přezdívku „tuniské Švýcarsko“. Letovisko by vám nemělo uniknout zvláště pokud rádi pozorujete život pod mořskou hladinou. Jedná se totiž o jednu z nejlepších lokalit pro vyznavače potápění v celém Tunisku. Korálové útesy, jeskyně, tunely či dávno zapomenuté poklady čekají na to až je objevíte.

Chystáte se do Tuniska poprvé a nechcete nechat nic náhodě? Nahlédněte raději do našeho průvodce.

Navštívili jste Tunisko? Podělte se o zkušenosti s ostatními cestovateli...

Přidat recenzi

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů