8 bizarních hotelů z celého světa s opravdu nekonvenčním ubytováním

8 bizarních hotelů z celého světa s opravdu nekonvenčním ubytováním

Důraz při výběru ubytování v hotelu mnoho cestovatelů klade především na bezpečnou lokalitu. Podstatný je samozřejmě i bezchybný servis, který lze v daném ubytovacím zařízení dostat, ale zároveň i pohodlí, které poskytuje. Významným faktorem, podle kterého se rozhodují, kde se ubytovat a kde nikoli, je pochopitelně také cenová dostupnost.

Zkrátka a jednoduše existuje celý balíček pravidel, podle nichž si vybíráte, kde budete na dovolené bydlet. Občas ale možná zatoužíte všechna tato pravidla porušit a chovat se úplně jinak…

Když chcete mít něco extra…

Někdy se vám nechce jet do standardního hotelu, byť v něm najdete ten nejlepší dostupný komfort a ani cena není nijak přemrštěná. Naopak. Rádi byste si užili něco zcela jiného, neobvyklého, co jste ještě dosud nezažili. Láká vás hotel netradiční, něčím výjimečný. Takový, kde je už jenom pouhý pobyt uvnitř naprosto nekonvenčním zážitkem. Samozřejmě i takové hotely jsou k dispozici. Představujeme vám několik z nich.

Spaní v jeřábu

Starý historický jeřáb. Pro někoho stavba, která by se měla odstranit, dát do šrotu, pro jiného, ale zajímavá technická památka. Tak proč by se v takové stavbě nedalo bydlet? Ano, je to tak. I starý historický jeřáb se může proměnit na hotel. Ten, který jsme si vyhlédli, stojí v nizozemském Amsterodamu a říká se mu Faralda Crane Hotel. Najdete ho na vrcholu 50 metrů vysoké budovy, na hotel byl přestavěn roku 1974. Ale pozor! Pokud vás zaujal, měli byste si s rezervací pospíšit. Najdete tu totiž pouhé tři apartmány, a že je o ně zájem, to asi netřeba zdůrazňovat.

Jako v raketě do vesmíru

Kdo chce nocovat v naprosto neobvyklé stavbě, nemusí vůbec vyjíždět nikam za hranice. Klidně může zůstat doma a vydat se pro změnu na sever Čech. Právě tady ve výšce 1012 metrů narazíte na hotel Ještěd. Jeho stavba možná spíš připomíná UFO raketu nebo prostě nějaký objekt ze sci-fi filmu budoucnosti. Každopádně díky své strategické poloze nabízí opravdu nádherný výhled po okolí. V interiéru jsou použity svařované vyřazené kusy oceli, celkově hotel asociuje tak trochu průmyslovou stavbu. To samo o sobě nabízí zajímavé zážitky.

Pokoje jako pro sardinky

Japonci přinesli světu spoustu zajímavých technologických novinek a mezi ně možná můžeme zařadit i hotel 9 Hours Capsulé Kjóto v Japonsku. Spíte tam totiž jako v kapsli. Prý každá z těchto kapslí má k dispozici systém, který umí ovládat spánkové rytmy a bdění a tím pádem vám dokáže zajistit ještě lepší odpočinek. Jestli to opravdu funguje, to bohužel netušíme. Museli byste to sami vyzkoušet. Jisté ale je, že v kapsli mohou mít problém lidé trpící klaustrofobií, takže ti by měli tento hotel ze svých cestovních plánů raději vyškrtnout.

Dovolená na lodi

Trpíte mořskou nemocí a raději se proto při dovolené u moře nevzdalujete z pevniny? Přitom byste ale chuť mořských vln tak strašně rádi okusili? Nebojte se, i vy máte možnost. Pokud se tedy vypravíte do Jižní Koreje. Zdejší hotel Sun Cruise Resort má tvar lodi, respektive jde o dokonalou loď, na které najdete všechno, veškeré radovánky, se kterými se setkáte i na zemi. Jenom s jediným rozdílem – tahle loď nikam nepluje, stojí na zemi, a proto vás na ní mořská nemoc nikdy nepřepadne. Naopak, přezdívá se jí „první luxusní výletní loď na zemi“. Lahůdkou je třeba rotační obloha s výhledem na oceán.

Vlak do stanice Aljaška

Spousta lidí nepovažuje spaní ve vlaku za zrovna pohodlnou kratochvíli, a to ani tehdy, když má lístek do lůžkového nebo lehátkového vozu. Vlak totiž na kolejích nepříjemně drncá, prostě není to moc komfortní nocleh. Jenže tenhle vlak naštěstí stojí na místě, a tak veškeré útrapy spojené s cestováním po železnici jsou ty tam. Hotel Aurora Express nabízí skutečně pohodlný nocleh a příjemný spánek navzdory tomu, že spíte v železničních vagonech. Mike a Sudan Wilsonovi zrenovovali staré železniční vagony a vytvořili z nich nádherný hotel typu bed and breakfest. Pokoje navíc zdobí motivy asociující různé historické etapy dějin Aljašky, takže se během pobytu můžete ještě navíc vzdělávat.

Zkuste si zahrát na Indiány

Jako děti jste si možná hráli na Indiány. Honili jste se po zahradě s lukem a šípy, za čelenkou měli pera a chtěli si postavit pravé teepee. Dnes už vás tyhle dětské sny nejspíše přešly, jenže co když ne? Co když pořád ještě v koutku duše toužíte po tom vyzkoušet si indiánský život? Trochu ho můžete ochutnat v motelu Wigwam v Arizoně. Spíte přímo v indiánském teepee, kterých je tu hned několik. Původně je vybudoval jistý Frank Redfort, milovník indiánské kultury. Budete určitě překvapeni, jak je uvnitř útulné a zároveň pohodlné.

Ubytování uvnitř koně

Rádi byste zjistili, jaké to je být uvnitř trojského koně? Pokud ano, máte možnost, a to v belgickém hotelu La Balade des Gnomes. Nachází se zde deset pokojů, každý v jiném objektu. Třeba ve zmiňovaném koni, nebo v plachetnici kotvící v bazénu. Vždy je objekt spojen s nějakým zajímavým příběhem, který si takto připomenete. Nudit se tu tedy určitě nebudete.

Betonová pevnost s duchem

Nebojíte se stanout na opuštěném ostrově? Opravdu ne? Potom si rezervujte pobyt ve Spitbank Fort v Anglii. Kdysi šlo o obrannou stavbu, betonovou pevnost. Později se z ní zrodil luxusní soukromý hotel vybavený například bazénem ve středu nebo saunou. A komu by tyhle atrakce nestačily, pak mu prozradíme, že se zde nachází prý i strašidelný duch.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů