Česká republika od 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Adventní trhy v Čechách: Kde nejlépe nasajete atmosféru Vánoc?

Adventní trhy v Čechách: Kde nejlépe nasajete atmosféru Vánoc?

Advent už klepe na dveře a mnoho lidí přemýšlí o tom, kam letos vyrazí na vánoční trhy. Nemusíte mířit nikam do světových metropolí. Nadýchat vánoční atmosféry se můžete i u nás v Čechách. Přinášíme vám několik tipů, kam v předvánočním čase vyrazit, abyste se naladili na nejkrásnější svátky v roce.

Tajný pražský tip

Především nevynechejte hlavní město Prahu. Dokonce i americký týdeník US News & World Report označil pražské vánoční trhy v letošním roce jako jedny z deseti nejhezčích na světě. Není divu, Praha má ve vánoční době svébytnou atmosféru. Určitě navštivte vánoční trhy na Staroměstském náměstí, kde je nachystán i bohatý vánoční program a také dobré jídlo. Kromě toho v Praze narazíte na trhy i na Václavském náměstí, na Havelském na Starém Městě, ale i na Náměstí Republiky nebo Tylově náměstí na Vinohradech a rovněž také na Holešovickém výstavišti.

Tajným tipem a trochu žolíkem je pak trh na Náměstí Míru. Není příliš velký, ale jezdí tam tradiční výrobci s opravdu vánočním zbožím, žádné tretky. V době Vánoc je tohle místo oblíbeným setkáváním přátel, kteří si zde mohou dát svařák, a to i z ozdobených keramických hrnečků, které vám poté zbudou jako suvenýr.

Vydejte se na hrad

Samozřejmě stranou nezůstává ani moravská metropole Brno, kde se trhy konají na Dominikánském náměstí, na Náměstí Svobody a na Zelném trhu, dále i na Moravském náměstí, kde se bude také bruslit. Na Náměstí Svobody bude živá elektronická hudba.

Podobně stojí za to vyrazit třeba do Plzně či Liberce, krásné bývají také trhy v Českém Krumlově. Máte-li ale rádi i historizující nádech, který adventní trhy mívají, můžete za nimi vyrazit třeba 17. prosince do Broumovského kláštera, na hrad Loket nebo se přichystat na Advent pod Rumpálem na strakonickém hradě, kde se prý otevřou i brány pekelné.

První dva prosincové víkendy proběhne i Královský advent na hradě Křivoklátě, kde se potkáte i s českým králem Janem Lucemburským. Adventní chvíle na hradech či zámcích bývají ještě romantičtější, než ve městech.

Zkuste návrat k tradicím

Oslavit Vánoce můžete i v některém skanzenu v České republice. Pokud chcete letošní Vánoce pojmout jako návrat k tradicím, kde jinde se vám to podaří, než právě tady? Zavítejte do skanzenu Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, nebo na Vysočině na Veselém kopci. Uvidíte zde přípravu těch tradičních Vánoc, pečení pečiva, výrobu vánočních ozdob, typické vánoční zvyky. Mnohde si vše můžete leccos i na vlastní kůži interaktivně vyzkoušet.

Nejlepší je vyrazit o víkendu, kdy zde bývá i další doprovodný program, kde si můžete zkusit třeba něco vánočního upéct, vyrobit si nějakou ozdobu, nebo poslouchat koncerty vánočních koled. Hlavně ale některé skanzeny mívají v pracovních dnech otevřeno třeba jenom pro objednané skupiny, takže než vyjedete, rozhodně si prověřte otevírací dobu.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů