Česká republika od 440 Kč
Zobrazit zájezdy

Nudistické pláže v Česku: 12 tipů na koupání bez mokrých plavek

Nudistické pláže v Česku: 12 tipů na koupání bez mokrých plavek

Nudismus z latinského „nudus“ a naturismus z latinského „natura“, jsou téměř synonyma. Interpretují životní styl lidí, kteří mají blízko nejen k nahotě, ale také k přírodě a přirozenosti. V roce 1983 byla v ČR zrušena vyhláška proti nudistům a obliba nudapláží začala strmě stoupat. I o 37 let později je o ně velký zájem, a tak se pojďte podívat, které nudistické pláže v Česku patří k těm nejlepším.

Jezero Lhota u Brandýsa nad Labem

Velmi oblíbená nudistická pláž se nachází u jezera Lhota. Z Prahy sem po mladoboleslavské dálnici dojedete za půl hodiny. Jezero je vyhledáváno zejména pro svou velmi dobrou kvalitu vody. Pláže jsou z velké části písčité a osázené převážně borovicovými lesy, které poskytují dostatek stínu. Právě část severního břehu a celý východní břeh je určen nudistům. Najdete tu stoly s lavicemi, toalety, občerstvení i dostatek odpadkových košů.

Písák v kempu U Třpytky

Zhruba 5 km severovýchodně od Přelouče a asi 1 km od obce Mělice lze najít bývalý zatopený pískový lom. Na jeho břehu se nachází kemp U Třpytky, jehož součástí je i pláž vyhrazená pro nudisty. Lom se nápadně podobá předchozímu jezeru Lhota. Pláže jsou písčité a lemované borovicemi. Doplavat můžete i na podlouhlý ostrůvek zhruba uprostřed jezera. K vybavení kempu patří stánek s občerstvením, obchod, hřiště na míčové hry, kroket i petanque.

Máchovo jezero u Doks

Milovníci nudismu si u Máchova jezera rozhodně přijdou na své, a to hned na několika plážích. Mezi ty nejoblíbenější patří bezpochyby pláž Borný – nejklidnější ze tří hlavních pláží. Ta je stíněná vzrostlými borovicemi a poskytuje mírný vstup do vody. K dispozici je zde občerstvení, sprchy i toalety. V červnu 2019 byla nudapláž provozovatelem Campu Borný zrušena, funguje však neoficiálně dál. Pláž Klůček je druhou pláží na území Doks, která je částečně vyhrazena pro nudisty. Je rovněž písčitá a částečně porostlá borovicemi.

Vyberte si ubytování u Máchova jezera

Najít ubytování

Písník Opaťák u Hradce Králové

Opatovický písník u Hradce Králové, zvaný též jako „Opaťák“ nebo „Březhrad“ vyhledávají milovníci koupání v plavkách i nudisté. Naháčům je vyhrazena pláž ze strany od Pohřebačky, kde se lze ubytovat i v naturistickém kempu. Pláže jsou převážně travnaté a voda opravdu čistá. Poměrně důležitou informací je, že zde nenajdete téměř žádný stín. Útěchou vám budiž občerstvení, kam si nemusíte brát plavky nebo první nudi aquazorbing v České republice. Dále tu najdete půjčovnu loděk, dětské hřiště i toaletu.

Nudapláž Stříbrný rybník, Malšova Lhota u Hradce Králové

Stříbrný rybník je jedním z největších rybníků v okolí Hradce Králové. Koupání je zdarma, a to včetně tobogánu. Součástí areálu je i nudistická pláž, kterou najdete v zalesněném poloostrově. Rybník má písečné dno, pláž je mírně svažitá a zakrytá stromy. Pro občerstvení, na WC nebo do sprch musíte ovšem k „textilákům“. Kolem Stříbrného rybníku vede okruh Hradeckými lesy, který je určený pro bruslaře, cyklisty i turisty.

Písník Hrádek – Oplatil

Pískovna Hrádek – Oplatil se nachází u Starých Žďánic mezi Hradcem a Pardubicemi. Zdejší nudapláž je se svými 1,2 km jedna z nejdelších v Čechách a pro koupání nabízí skvělé podmínky. Místní pláže obklopují březové hájky, které poskytují stín. Během léta se na přilehlých loukách často pořádají festivaly. Občerstvení je možné navštívit i bez plavek.

Pláž Pohoda v Ostravě – Antošovicích

U Antošovic leží hned několik zaplavených bývalých štěrkoven. Nudapláž Pohoda je součástí naturistického kempu a mezi příznivci naturismu je jedním z nejvyhledávanějších míst. Najdete zde občerstvení, volejbalové hřiště, ruské kuželky, ohniště a suché WC. Bohužel v kempu není elektřina ani pitná voda. Pro vjezd do areálu je potřeba mít povolenku od Spolku naturistů Ostrava, jelikož vede do zákazu vjezdu. Pravidelně jsou zde pořádány akce se soutěžemi a další zábavou.

Hostivařská přehrada v Praze

Jedná se o nejoblíbenější pražskou nudapláž. Příjemná travnatá louka, která je částečně stíněná vzrostlými stromy. Najdete zde dva stánky s občerstvením, volejbalové hřiště, pingpongový stůl, půjčovnu loděk a toalety. Doporučujeme vyrazit co nejdříve, protože voda se už počátkem prázdnin začíná často kazit.

Pláž Osada v Brně

Travnatá nudistická pláž Osada leží na severní straně Brněnské přehrady, ta je vzdálena od samotného Brna asi 6 km. Přehrada je situována na řece Svratce. Kousek odtud je výletní restaurace Princezna s parkovištěm. Pokud byste chtěli zvolit jiný způsob dopravy než autem, můžete se na pláž dostat parníkem z přístaviště. Na pláži nechybí toalety a je volně přístupná i pro psy.

Vyberte si ubytování v Brně

Najít ubytování

Pláž Malá laguna u Pasohlávek

Jihomoravská nudapláž Malá laguna se nachází na břehu Novomlýnské nádrže u Pasohlávek a je součástí kempu Merkur. Široká nabídka sportovního i společenského vyžití, čistá voda a nespočet možností ubytování, jakožto i přítomnost největšího aquaparku v Česku, dělá z kempu absolutní jedničku. Na travnaté pláži pro nudisty najdete restauraci, toalety i sprchy. Každý rok se zde koná Naturistická Věstonická Venuše. Stanovat je možné hned na hranici pláže.

Kamencové jezero v Chomutově

Kamencové jezero v Chomutově je doslova světovým unikátem, které svojí výjimečností láká nejen velké množství Čechů, ale také mnoho zahraničních návštěvníků. A čím je tak výjimečné? Jde především o složení místní vody. Díky vysokému obsahu kamence je voda velmi čistá a zdraví prospěšná. Pro naháče je zde vyhrazena jedna ze tří pláží na východní straně jezera, která poskytuje dostatek soukromí. Samozřejmostí je přítomnost občerstvení, toalet a mnoho způsobů vyžití pro děti i dospělé.

Rybník Velké Dářko na Žďársku

Často s pouze neoficiálními a odlehlými plážemi se musí spokojit lidé na Vysočině. U rybníka Velké Dářko nedaleko Žďáru nad Sázavou najdete malé písčité plážičky, které obklopuje menší lesík, jenž chrání návštěvníky před zvídavým okem „textiláků“, ale i poměrně rozsáhlou převážně písčitou pláž. Ta zde funguje již od 80. let, bohužel ale počítejte, že občerstvení a další vybavenost je pouze na hrázi. Další atraktivní variantou pro nudisty a naturisty jsou lomy u Lipnice nad Sázavou, které jsou ukryté v lesích a je možné se tam dostat pouze pěšky.

Komentáře

ok3
čerstvý příchozí
ok3
před 4 lety
ok3
před 4 lety

schází hlučínská "štěrkovna"

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů