Česká republika od 100 Kč
Zobrazit zájezdy

Nudistické pláže v Česku: 12 tipů na koupání bez mokrých plavek

Nudistické pláže v Česku: 12 tipů na koupání bez mokrých plavek

Nudismus z latinského „nudus“ a naturismus z latinského „natura“, jsou téměř synonyma. Interpretují životní styl lidí, kteří mají blízko nejen k nahotě, ale také k přírodě a přirozenosti. V roce 1983 byla v ČR zrušena vyhláška proti nudistům a obliba nudapláží začala strmě stoupat. I o 37 let později je o ně velký zájem, a tak se pojďte podívat, které nudistické pláže v Česku patří k těm nejlepším.

Jezero Lhota u Brandýsa nad Labem

Velmi oblíbená nudistická pláž se nachází u jezera Lhota. Z Prahy sem po mladoboleslavské dálnici dojedete za půl hodiny. Jezero je vyhledáváno zejména pro svou velmi dobrou kvalitu vody. Pláže jsou z velké části písčité a osázené převážně borovicovými lesy, které poskytují dostatek stínu. Právě část severního břehu a celý východní břeh je určen nudistům. Najdete tu stoly s lavicemi, toalety, občerstvení i dostatek odpadkových košů.

Písák v kempu U Třpytky

Zhruba 5 km severovýchodně od Přelouče a asi 1 km od obce Mělice lze najít bývalý zatopený pískový lom. Na jeho břehu se nachází kemp U Třpytky, jehož součástí je i pláž vyhrazená pro nudisty. Lom se nápadně podobá předchozímu jezeru Lhota. Pláže jsou písčité a lemované borovicemi. Doplavat můžete i na podlouhlý ostrůvek zhruba uprostřed jezera. K vybavení kempu patří stánek s občerstvením, obchod, hřiště na míčové hry, kroket i petanque.

Máchovo jezero u Doks

Milovníci nudismu si u Máchova jezera rozhodně přijdou na své, a to hned na několika plážích. Mezi ty nejoblíbenější patří bezpochyby pláž Borný – nejklidnější ze tří hlavních pláží. Ta je stíněná vzrostlými borovicemi a poskytuje mírný vstup do vody. K dispozici je zde občerstvení, sprchy i toalety. V červnu 2019 byla nudapláž provozovatelem Campu Borný zrušena, funguje však neoficiálně dál. Pláž Klůček je druhou pláží na území Doks, která je částečně vyhrazena pro nudisty. Je rovněž písčitá a částečně porostlá borovicemi.

Vyberte si ubytování u Máchova jezera

Najít ubytování

Písník Opaťák u Hradce Králové

Opatovický písník u Hradce Králové, zvaný též jako „Opaťák“ nebo „Březhrad“ vyhledávají milovníci koupání v plavkách i nudisté. Naháčům je vyhrazena pláž ze strany od Pohřebačky, kde se lze ubytovat i v naturistickém kempu. Pláže jsou převážně travnaté a voda opravdu čistá. Poměrně důležitou informací je, že zde nenajdete téměř žádný stín. Útěchou vám budiž občerstvení, kam si nemusíte brát plavky nebo první nudi aquazorbing v České republice. Dále tu najdete půjčovnu loděk, dětské hřiště i toaletu.

Nudapláž Stříbrný rybník, Malšova Lhota u Hradce Králové

Stříbrný rybník je jedním z největších rybníků v okolí Hradce Králové. Koupání je zdarma, a to včetně tobogánu. Součástí areálu je i nudistická pláž, kterou najdete v zalesněném poloostrově. Rybník má písečné dno, pláž je mírně svažitá a zakrytá stromy. Pro občerstvení, na WC nebo do sprch musíte ovšem k „textilákům“. Kolem Stříbrného rybníku vede okruh Hradeckými lesy, který je určený pro bruslaře, cyklisty i turisty.

Písník Hrádek – Oplatil

Pískovna Hrádek – Oplatil se nachází u Starých Žďánic mezi Hradcem a Pardubicemi. Zdejší nudapláž je se svými 1,2 km jedna z nejdelších v Čechách a pro koupání nabízí skvělé podmínky. Místní pláže obklopují březové hájky, které poskytují stín. Během léta se na přilehlých loukách často pořádají festivaly. Občerstvení je možné navštívit i bez plavek.

Pláž Pohoda v Ostravě – Antošovicích

U Antošovic leží hned několik zaplavených bývalých štěrkoven. Nudapláž Pohoda je součástí naturistického kempu a mezi příznivci naturismu je jedním z nejvyhledávanějších míst. Najdete zde občerstvení, volejbalové hřiště, ruské kuželky, ohniště a suché WC. Bohužel v kempu není elektřina ani pitná voda. Pro vjezd do areálu je potřeba mít povolenku od Spolku naturistů Ostrava, jelikož vede do zákazu vjezdu. Pravidelně jsou zde pořádány akce se soutěžemi a další zábavou.

Hostivařská přehrada v Praze

Jedná se o nejoblíbenější pražskou nudapláž. Příjemná travnatá louka, která je částečně stíněná vzrostlými stromy. Najdete zde dva stánky s občerstvením, volejbalové hřiště, pingpongový stůl, půjčovnu loděk a toalety. Doporučujeme vyrazit co nejdříve, protože voda se už počátkem prázdnin začíná často kazit.

Pláž Osada v Brně

Travnatá nudistická pláž Osada leží na severní straně Brněnské přehrady, ta je vzdálena od samotného Brna asi 6 km. Přehrada je situována na řece Svratce. Kousek odtud je výletní restaurace Princezna s parkovištěm. Pokud byste chtěli zvolit jiný způsob dopravy než autem, můžete se na pláž dostat parníkem z přístaviště. Na pláži nechybí toalety a je volně přístupná i pro psy.

Vyberte si ubytování v Brně

Najít ubytování

Pláž Malá laguna u Pasohlávek

Jihomoravská nudapláž Malá laguna se nachází na břehu Novomlýnské nádrže u Pasohlávek a je součástí kempu Merkur. Široká nabídka sportovního i společenského vyžití, čistá voda a nespočet možností ubytování, jakožto i přítomnost největšího aquaparku v Česku, dělá z kempu absolutní jedničku. Na travnaté pláži pro nudisty najdete restauraci, toalety i sprchy. Každý rok se zde koná Naturistická Věstonická Venuše. Stanovat je možné hned na hranici pláže.

Kamencové jezero v Chomutově

Kamencové jezero v Chomutově je doslova světovým unikátem, které svojí výjimečností láká nejen velké množství Čechů, ale také mnoho zahraničních návštěvníků. A čím je tak výjimečné? Jde především o složení místní vody. Díky vysokému obsahu kamence je voda velmi čistá a zdraví prospěšná. Pro naháče je zde vyhrazena jedna ze tří pláží na východní straně jezera, která poskytuje dostatek soukromí. Samozřejmostí je přítomnost občerstvení, toalet a mnoho způsobů vyžití pro děti i dospělé.

Rybník Velké Dářko na Žďársku

Často s pouze neoficiálními a odlehlými plážemi se musí spokojit lidé na Vysočině. U rybníka Velké Dářko nedaleko Žďáru nad Sázavou najdete malé písčité plážičky, které obklopuje menší lesík, jenž chrání návštěvníky před zvídavým okem „textiláků“, ale i poměrně rozsáhlou převážně písčitou pláž. Ta zde funguje již od 80. let, bohužel ale počítejte, že občerstvení a další vybavenost je pouze na hrázi. Další atraktivní variantou pro nudisty a naturisty jsou lomy u Lipnice nad Sázavou, které jsou ukryté v lesích a je možné se tam dostat pouze pěšky.

Komentáře

ok3
čerstvý příchozí
ok3
před rokem
ok3
před rokem

schází hlučínská "štěrkovna"

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů