Česká republika od 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Romantika jako z amerického filmu? Zkuste autokino

Romantika jako z amerického filmu? Zkuste autokino

Prožijte noc ve stylu amerických 50. nebo 60. let. Obvykle stačí jen z domova koupit online vstupenku, v ten pravý čas přijet na parkoviště před autokinem, zaparkovat a z pohodlí svého auta si užít skvělý film. Těšit se můžete na pestrou nabídku českých, ale i zahraničních filmů.

Náhradou za běžná kina, která jsou kvůli opatřením proti šíření koronaviru uzavřená, vznikají po celé České republice bezpečná autokina, ta jsou dosud známá především z USA. U nás se nikdy takové popularity nedočkala, ale co není, může být! Obraz je přenášen prostřednictvím LED obrazovky a zvuk v autě si diváci naladí sami na svém autorádiu, nebo dostanou přijímač, ze kterého mohou zvuk poslouchat.

Rozhodně se není čeho bát, parkoviště mají omezenou kapacitu kvůli přísným hygienickým podmínkám, vozy mají rozestup 2 metry, okénka smí mít diváci otevřená pouze na jednu stranu, rodina může přijet v počtu 2 dospělí a 2 děti, ostatní dospělí pouze ve dvou, vstupenky jsou obvykle online, obsluha pak už jen pouze načte kód přes okénko.

Autokino v Klatovech

V prostorách autobazaru na Domažlickém předměstí v Klatovech se každoročně otevírá autokino. Obvykle se zde konají dvě až tři promítání během léta, díky nouzovému stavu však začalo fungovat již nyní. Lidé tak mohou bez obav vyrazit za kulturou. O filmy v autokině byl opravdu velký zájem, a tak se pořadatelé rozhodli pro promítání každý víkend.

Autokino v Liberci

Za filmovými představeními se nyní můžete nově vydat také do Liberce. Na výběr je dokonce ze dvou míst, stačí vám k tomu pouze váš osobní vůz. Již tento prodloužený víkend od 1. do 3. května můžete vyrazit do autokina u liberecké Home Credit Areny, hned další prodloužený víkend 8. až 10. května vás přivítá autokino na parkovišti pod Ještědem. Chybět rozhodně nebude ani občerstvení, které obstarají místní podniky. Lidé si jej mohou objednat pohodlně ze svého auta a dívky na kolečkových bruslích jim ho dovezou a zavěsí na zrcátko.

Autokino v Ředhošti

Autokino v Ředhošti u Litoměřic, které letos začalo promítat 24. dubna, má již dlouholetou tradici. Po dobu trvání nouzového stavu nepočítejte z hygienických důvodů s občerstvením ani s možností dojít si na toaletu. Zajímavostí je, že vydělané peníze jdou na podporu projektu adopce stromů. Aktuální program autokina naleznete vždy na facebookových stránkách.

Autokino v Brně

Na brněnském výstavišti začalo autokino fungovat již 28. dubna. Program mají prozatím pořadatelé nachystaný do konce tohoto týdne, počítají však s prodloužením minimálně o měsíc. Na webových stránkách mohou lidé hlasovat o tom, co by v autokině rádi viděli. Občerstvení si návštěvníci mohou zakoupit v prostoru před bránou a samotným kinem.

Autokino v Dolních Měcholupech

Před Retail Parkem Štěrboholy v Praze se nedávno otevřelo autokino, které návštěvníkům nabízí na promítání vstup zdarma. U příležitosti dvacátého výročí premiéry uvedlo slavnou tragikomedii Samotáři a nechyběla ani balená cola a popcorn, rovněž zdarma. Další vysílání proběhne ve čtvrtek 30. dubna. Hlasování o filmu probíhalo na Facebooku, kde diváci rozhodli o filmu Parazit.

Autokino v Tuchoměřicích

V pátek 24. dubna otevřelo své brány autokino nedaleko Letiště Václava Havla. Kromě filmového zážitku na vás čeká také zážitek gastronomický, vše samozřejmě s ohledem na dodržení hygienických pravidel zcela bezkontaktně.

Autokino na nákladovém nádraží Žižkov

V pátek 1. května startuje multižánrový festival Art Parking, který se uskuteční v prostorách nákladového nádraží Žižkov. Těšit se můžete nejen na filmové projekce, ale i divadelní představení nebo koncerty. V plánu jsou například také bohoslužby a vystoupení sportovců. Festival bude probíhat do konce května, následně se přesune do dalších měst, s nimiž nyní probíhají jednání.

Autokino v Sokolově

První sokolovské autokino začne promítat již tento čtvrtek na parkovišti koupaliště Michal. Prozatím je vysílání naplánováno na čtvrtek a pátek, pokud bude o autokino zájem, je pravděpodobné, že se v promítání bude pokračovat i o letních prázdninách. Návštěvníci mají možnost zakoupit si balený popcorn a nápoj od hostesek, které budou mezi auty projíždět na bruslích.

Autokino v Ústí nad Labem

Až do neděle 26. června budou mít zájemci možnost zavítat do autokina v ústecké čtvrti Všebořice na tamějším parkovišti Tamda Foods. První promítání odstartovalo již 24. dubna. Těšit se můžete na známé české, ale i zahraniční filmy, a to od pátku do neděle, každý den tři filmy. Občerstvení zde bohužel není, to musíte mít vlastní.

Autokino na kolečkách

Netradiční kino na kolečkách, které během hlavních prázdnin objíždí česká města s mobilním letním kinem, tentokrát otevírá hned na několika místech. Filmovou komedii Vlastníci můžete zhlédnout ve čtvrtek 30. dubna v autokině v Úvalech, dále pak v pátek 1. května ve Skutči a také v pátek 8. května v Chrasti.

Foto: Flickr (GoToVan, CC BY 2.0)

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů