Paříž od 1 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Bojíte se rádi? Tato místa vám zaručeně naženou strach

Bojíte se rádi? Tato místa vám zaručeně naženou strach

Jestli i vy patříte mezi milovníky dobrodružství, rádi čtete detektivky a tajemné příběhy, je právě podzim ideálním obdobím pro výlet za místy, která vám vlijí vlnu adrenalinu do žil. Doba, kdy jste neustále museli bránit jeskyni před medvědy a jinými dravými zvířaty je dávno pryč, a proto není divu, že mnozí lidé vyhledávají v dnešní době adrenalinové zážitky jinak. Ať už je to seskok padákem, lezení na mrakodrapy, potápění se žraloky nebo třeba tajuplná místa, na která vás tentokrát zavedeme. Máte dostatek odvahy?

Rumunsko – hrad Bran a hrad Poenari

Hrad Bran patří zcela jistě k nejznámějším rumunským národním památkám. Jeho popularita je spojena s nevalně proslulým hrabětem Drákulou, známým též pod přídomkem Vlad Napichovač. Postava Drákuly býla zpopularizována ve sejnojmenném románu Brama Stokera z 19. století. Málokdo však ví, že skutečnou rezidencí knížete Drákuly byl hrad Poenari. Hrad Poenari je dnes pozoruhodnou zříceninou, která není turisty navštěvována tolik jako předchozí Bran. Abyste se sem dostali, musíte překonat 1 480 schodů, které vedou od řeky až k vyvrácené hradní bráně.

Vlad se narodil ve městě Sighișoara a byl třikrát valašským knížetem. Proslul především svou tvrdostí, o níž se vypráví mnoho legend. Jisté je, že jeho oblíbeným způsobem popravy bylo kruté, pomalé a bolestivé narážení na kůl. Tímto způsobem usmrcoval válečné zajatce, své politické oponenty i obyčejné zločince.

Velká Británie – London Dungeon

London Dungeon je vzrušující atrakcí, která vás zavede do minulosti ponurých ulic Londýna. Najdete ji na Tooley Street, kdy se v roce 2013 přestěhovala na County Hall, poblíž Londýnského oka. Připomíná různé historické události tak, aby jim rozumněli i mladí lidé. Z více než 40 instalací stojí za zmínku například Velký požár Londýna, Jack Rozparovač, Sweeney Todd a Mrs Lovett, mučírna, soudný den nebo Francouzská revoluce. Zaručujeme vám, že při setkání s těmito historickými postavami, které před vámi budou doslova ožívat, vám bude zcela jistě běhat mráz po zádech.

Mexiko – ostrov panenek

Mexický ostrov Isla de las Muñeca neboli ostrov panenek najdete mezi kanály Xochimilco. Nikoho nikdy nenapadlo, že se tento malý ostrov se smutným pozadím, stane vyhledávaným turistickým cílem. Legenda praví, že se na tomto místě našla dívka utopená za tajemných okolností a panenky, kterých je doslova plný ostrov, jsou teď posedlé jejím duchem. Někteří svědci tvrdí, že panenky pohybují pažemi, hlavami, a dokonce otevřou oči nebo šeptají.

Na pozadí legendy však stojí poustevník Don Julian Santana Barrera, který byl před 50 lety správcem ostrova. Právě on zde údajně našel utonulou dívku a nedlouho poté zde začal ve vodě nacházet panenky. Na počest dívky tu pak panenky začal rozvěšovat. Při hledání dalších panenek se poustevník v kanálu utopil – a ostrov zůstal opuštěný.

Portugalsko – kostnice Capela dos Ossos

Jednou z nejslavnějších kostnic celé Evropy je bezpochyby portugalská kostnice Capela dos Ossos. Nachází se asi 10 km od města Évora a za jejím vznikem jsou hlavně peníze. Najít ji můžete uvnitř františkánského kláštera. V 16. století bylo ve městě přes 40 hřbitovů, které kapacitně přestaly vyhovovat. Františkánští mniši tedy vyzvedli lidské ostatky a pietně je přenesli do kaple. Osm pilířů a celé stěny jsou osázené desetitisíci lebek a kostí. Podle odhadů jsou tu ostatky více než 5 000 lidí. Nikdo neví, kdo tito lidé skutečně jsou. Nejpravděpodobnější varianta je ta, že se jedná o prosté občany Évory, kteří museli vyklidit hřbitovní pole pro nové domy.

Francie – Pařížské katakomby

Jestliže jste někdy navštívili Paříž, možná jste ani netušili, že se pod vámi nachází velké podzemní „město“ s asi 190 kilometry chodeb. Tyto katakomby začaly vznikat už ve starověku, kdy zde Římané dolovali kamení. V 18. století řešila Paříž, kam s ostatky ze zrušených hřbitovů, a tak vznikl nápad, využít právě tyto nevyužité prostory. Kolem roku 1814 se zde nacházela těla více než šesti milionů nebožtíků. Samozřejmě se jednalo převážně o nemajetné občany Paříže, ti movití se o své hrobky obávat nemuseli. Pravé slávy se toto místo však dočkalo až mnohem později, kdy ho proslavil román Victora Huga – Bídníci. V současné době jsou návštěvníkům zpřístupněny pouze asi 2 km chodeb.

Litva – Hora křížů

Hora křížů neboli Křížových vrch je umělý pahorek, který se nachází 11 km na severoseverovýchod od centra krajského města Šiauliai na severu Litvy. Magické místo, kde mohou citlivější lidé cítit proudění energie v těle, přežilo již několik demolic. Najdete tu desetitisíce křížů různých tvarů a velikostí – dřevěné, železné, plastové, náboženské, památeční k uctění lidí, kteří byli za sovětského režimu deportováni do sibiřských gulagů, i ty se jmény mnoha poutníků z celého světa. Kříže měly zpočátku sloužit jako památka k uctění Krista, později byly jakýmsi vzdorem proti sovětskému režimu. Rusové se tyto kříže snažili několikrát zničit, poprvé v roce 1961, dva roky poté tu ale kříže stály znovu.

Německo – opuštěná vojenská nemocnice Beelitz-Heilstätten

Bývalá německá nemocnice Beelitz-Heilstätten byla během první a druhé světové války využívána Wehrmachtem. Sloužila jako shromaždiště raněných vojáků z okolí, ale i těch, kteří se zranili tisíce kilometrů od městečka Beelitz v Německu. Nemocnice má rozlohu úctyhodných 200 akrů a na tajemnosti jí přidává i to, že leží na okraji lesa. Během války se zde léčilo více než 12 000 lidí, mezi nimiž byl i samotný Adolf Hitler. Po skončení druhé světové války sloužilo toto místo až do roku 1994 jako sovětská vojenská nemocnice. Zajímavostí je také to, že na přelomu 80. a 90. let minulého století zde v okolí města Beelitz řádil sériový vrah Wolfgang Schmidt.

Máte rádi strašidelná místa? Víte o nějakých dalších? Rozšiřte náš seznam.

Komentáře

Jitka_V
stálá členka
Jitka_V
před rokem
Jitka_V
před rokem

Byla jsem v pařížských katakombách a rozhodně zajímavý zážitek, pak ještě na Branu a lákal by mě London Dungeon.

Ovča
věrný člen
Ovča
před rokem
Ovča
před rokem

Bran mi vůbec nepřišel strašidelný, ale spíše naopak velmi roztomilý, je to takové kapesní vydání hradu, vše je tam malé a úzké. Mě rozhodně strach a hrůzu nahánějí koncentrační tábory a jakékolivv výstavy a expozice o hrůzách druhé světové války.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů