Paříž od 4 890 Kč
Zobrazit zájezdy

Vydejte se do Paříže, metropole plné kaváren

Vydejte se do Paříže, metropole plné kaváren

Když se řekne Paříž, většina lidí si představí Eiffelovu věž. Teprve návštěva této francouzské metropole vás ale přesvědčí o tom, že Paříž je mnohem více, než jenom ocelová rozhledna – mimochodem v době svého vzniku z věže spousta lidí nadšená nebyla, kritizovali ji i známí spisovatelé včetně Émile Zoly nebo Alexandra Dumase.

Spisovatel Guy de Maupassant (1850–1893) dokonce Eiffelovku charakterizoval jako „černý, obludný tovární komín a ďábelský podnik kotláře posedlého velikášstvím.“ Teprve později si ji obyvatelé oblíbili a stala se známou dominantou a turistickým lákadlem. Jak jsme již v úvodu poznamenali, Paříž, to není jenom Eiffelovka, ale i spousta dalších památek.

Jak se do francouzské metropole dopravit? Nejjednodušší je to letecky, let trvá cca 1 hodinu a 45-55 minut. Váš zájezd do Paříže může být zaměřený na základní seznámení s městem, pokud jste zde ještě nikdy nebyli, ale také na konkrétní oblasti.

Do Paříže za poznáním

Patříte-li mezi milovníky umění, můžete se v Paříži zaměřit na návštěvy muzeí a galerií jako Museé d´Orsay, Louvre nebo Centre Pompidou. Najdete zde jak staré mistry, tak i modernu. Tušili jste, že Louvre původně vznikl jako pevnost pro ochranu před vikingskými nájezdy? Dnes ale samozřejmě ukrývá i slavnou Monu Lisu.

Jestliže vás nadchla historie, projděte se po bulváru Champs Elysées, na jehož konci najdete Vítězný oblouk, který tu nechal postavit francouzský císař Napoleon I. Bonaparte (1769‒1821) na památku svého vítězství v bitvě u Slavkova. Můžete věnovat jeho rozporuplné osobnosti krátkou vzpomínku a pak se vydat třeba na ostrov Cité do Notre-Dame, chrámu Matky Boží, který je skvostnou ukázkou francouzské gotiky a jeho základní kámen byl položen roku 1163. Nenechte si ujít také baziliku Sacré-Coeur, zlomek svého času věnujte i kabaretům na Moulin Rouge a procházce po Montmartru.

Přeneste se do doby Ludvíka XIV.

Poseďte si v Lucemburských nebo Tuilerijských zahradách. Nezapomeňte na projížďku lodí po Seině, obdivovat město z řeky také stojí za to. Francie je nádherná země. Podzim charakterizuje ve francouzské metropoli většinou stabilní počasí, v listopadu nejčastěji v rozmezí cca 5-15 °C.

Zájezdy do Paříže bývají spojeny i s návštěvou zámku ve Versailles, což rozhodně stojí za to. Přeneste se do doby vlády Ludvíka XIV. (1638‒1715), kdy se ve zdejším Zrcadlovém sále konaly okázalé plesy. Mimochodem jedna poznámka: Víte, že zde byl nedostatek toalet? Taková praktická připomínka vám možná nádherný dojem trochu zkazí…

Vychutnejte si dobrou kávu

Během procházek po městě se posaďte do nějaké kavárničky a vychutnejte si dobrou kávu. Proslulá je třeba kavárna u Dvou Magotů, kde se mezi dvěma světovými válkami scházeli umělci. Ostatně kavárny zde mají velice dlouhou tradici, první vznikaly už během 2. poloviny 17. století, nedlouho poté, co Evropa podlehla nadšení z nápoje zvaného káva – první cestovatelské záznamy o kávě totiž máme z konce 16. století a počátku 17. století, pronikat na starý kontinent začala v 17. století.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů